ПІБ спортсмена Спортивне звання, основні досягнення.
Россол Олег МСМК з вільної боротьби. Чемпіонат Європи (2006) – ІІ місце. Чемпіонат світу (2006) – ІІ місце. Командний чемпіонат Європи (2006) ІІІ місце. Неодноразовий призер та переможець змагань міжнародного та всеукраїнського рівнів.
Журба Вадим КМСУ з легкої атлетики (штовхання ядра та метання диску). Неодноразовий переможець та призер Чемпіонатів України та Кубків України серед юніорів та дорослих.
Ісаков Богдан КМСУ з волейболу. Учасник та призер Кубку України, учасник Чемпіонатів України та області.
Кривонос Анна МСУ з біатлону. Чемпіонка світу та бронзова призерка серед юніорів в індивідуальній гонці (2015), дворазова призерка чемпіонатів світу з біатлону серед юніорів   (2016), срібна призерка чемпіонату світу з біатлону серед юніорів (2018), бронзова призеркаЮніорського кубку IBU (2019). Член збірної України.
Скора Марія МСУ з боротьби дзюдо. Бронзова призерка командного чемпіонату Європи (2018), переможниця Кубка Європи Братислава (2017), срібна призерка Континентального Кубок Європи з дзюдо серед жінок (2019 р.). Член національної збірної України.
Халматов Дільшот МСМК з боротьби дзюдо. МСУ з самбо. 5 – разовий Чемпіон України по самбо, 3 разовий – Чемпіон України по дзюдо, срібний призер Чемпіонату світу з дзюдо серед студентів. Член національної збірної України.
Шелестюк Богдан МСУ з боксу. Чемпіон України, переможець та призер турнірів міжнародного рівня, бронзовий призер чемпіонату Європи (2007).
Шелестюк Тарас ЗМСУ України з боксу. Бронзовий призер Олімпійських ігор (2012), чемпіон світу, чемпіонату Європи, переможець Кубку Європи, триразовий чемпіон України.
Нечипорук Ельвіра МСУ з радіо спорту. Неодноразова чемпіонка та призерка чемпіонатів України, кубків Європи, преможниця Кубку світу (2017), бронзова призерка командному заліку на Чемпіонаті світу (2018).
Моісєєв Алєксєй МСУ з дзюдо та самбо. Володар Кубка світу з самбо (2019), бронзовий призер Відкритого Кубку Європи (2021 р.), срібний призер Кубка Європи U21 (2018 р.), бронзовий призер Кубка Європи U18 (2015 р.), Неодноразовий переможець та призер Чемпіонатів, Кубків України. Член національної збірної України.
Маринченко Андрій МСУ з волейболу. Призер Чемпіонату України та Кубків України, член юнацької збірної 2010-2017 р. Срібний призер чемпіонату України (сезон 2014-2015), чемпіон України серед команд вищої ліги (сезон 2020-2021 р.).
Жула Вадим

КМСУ з боксу. Чемпіон Чернігівської, Сумської областей серед юніорів, молоді. Призер Мастерського турніру

П.Р. Поповича, Призер міжнародного турніру «Король рингу».

Проневич Сергій МСУ з легкої атлетики. Неодноразовий призер та переможець змагань з марафонського (42 км.) та напівмарафонського (21 км.) бігу, Чемпіонатів України та області з легкої атлетики. Рекордсмен України - у повній військовій амуніції пробіг марафонську дистанцію за 4 години 36. (2019). Неодноразовий призер та переможець етапів «Марафону Нова пошта» і «Напівмарафон Нова пошта».
Дерев’янко Дмитро МСУ з дзюдо. Учасник та призер Кубку України, учасник Чемпіонатів України. чемпіон України (2016), срібний призер (2019).
Тельний Ігор МСМК із стендової стрільби. Призер міжнародних змагань, неодноразовий чемпіон і рекордстмен України.
Яковлева Оксана ЗМСУ з біатлону. Багаторазова чемпіонка Європи, призерка Всесвітньої зимової Універсіади, учасниця Олімпійських ігор О. Яковлєва.
Сєднев Сергій ЗМСУ з біатлону. бронзовий призер чемпіонату світу, срібний призер першості Європи, багаторазовий призер етапів Кубку світу, Всесвітніх зимових Універсіад, учасник Олімпійських ігор.
Колтаков Микола МСМК з пауерліфтингу. Чемпіон світу з жиму штанги лежачи за версією WUAP, учасник чемпіонату світу з жиму штанги лежачи за версією IPF, чемпіон України з жиму штанги лежачи за версіями IPF, WPC, UPO, суддя Національної категорії з пауерліфтингу ФПУ-IPF, суддя Національної категорії з важкої атлетики М. Колтаков.
Юнак Антон МСУ з біатлону. Бронзовий призер Всесвітньої Універсіади, чемпіонату світу, переможець і призер усеукраїнських змагань із біатлону А. Юнак.
Зальотов Артур МСУ з  пауерліфтинг. Чемпіон Європи та світу серед юніорів із жиму штанги лежачи, срібний призер Кубку України.
Колтаков Фелікс МСУ з пауерліфтингу Бронзовий призер чемпіонату Європи за версією WPC, чемпіон Євразії за версією AWPC, переможець за версією WPS, бронзовий призер за версією IPF Кубку України.

ДО УВАГИ ВИПУСКНИКІВ!

Перелік вакансій педагогічних кадрів у закладах освіти на 2021/2022 та  2022/2023 н.р.

№ з/п

Відділ освіти

Навчальний заклад

Посада

Кількість годин (навантаження)

Умови проживання

1

Відділ освіти, Краснопільської селищної ради

Тур’янський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів –заклад дошкільної освіти» Учитель фізичної культури 6.75 год Наймана квартира
2 Самотоївський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Колосок» Музичний керівник 0.75 ст. Наймана квартира
3 Краснопільський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №1 «Малятко» Логопед 1 ст. Наймана квартира
4 Краснопільський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №3 «Дзвіночок» Музичний керівник 0.5 ст. Наймана квартира
5 Грабовський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-заклад дошкільної освіти» Інструктор з фізичної культури 0.25 ст. Наймана квартира
6 Управління освіти Конотопської міської ради Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №7 «Золотий ключик»

Вихователь-методист

 

Вихователь підмінний

Ставка

 

Ставка

Наймана квартира
7 Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №8 «Волошка» Вихователь Ставка Наймана квартира
8 Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №14 «Калинка» Музичний керівник Ставка Наймана квартира
9 Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №12 «Райдужний» Вчитель-дефектолог Ставка Наймана квартира
10 Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №5 «Сніжок» Музичний керівник Ставка Наймана квартира
11 Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №11 «Вітерець» Вихователь Ставка Наймана квартира
12 Конотопський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №11 «Вітерець» Музичний керівник Ставка Наймана квартира
13

Управління освіти і науки Броварської міської ради

Броварське НВО

Вихователь

 

 

 

 

Музичний керівник

 

 

Помічник вихователя

Ставка

( на 2022/2023 н.р)

Ставка

( на 2022/2023 н.р )

 

 

Ставка

( на 2022/2023 н.р )

 

 

Ставка

( на 2022/2023 н.р )

Наймана квартира
14 Броварська загальноосвітня школа № 9 Вчитель фізичної культури

Ставка

( на 2022/2023 н.р )

Наймана квартира

3 (1) 14 (1) 1ф 16 (1) 1Графік екзаменів 1

Графік екзаменів 2

Графік екзаменів 3

Графік екзаменів 4

Графік екзаменів 5

 


06.04.21

 


5 квітня 2021 р. викладачами кафедри дошкільної педагогіки і психології було проведено онлайн-зустріч із учнями Бистрицького ліцею Кролевецької міської ради. Вони ознайомили майбутніх вступників із Правилами прийому до Глухівського НПУ ім. О. Довженка на базі повної загальної середньої освіти, переліком спеціальностей, на які буде здійснюватися набір у цьому році, детальніше звернули увагу щодо вступу на навчання на спеціальність 012 Дошкільна освіта, репрезентували інформацію щодо вступної кампанії на сайті університету. До учнів також звернулася випускниця цього ліцею, нині студентка 11 ДО групи Анна Беседа, яка поділилася враженнями про навчання в університеті, зокрема на факультеті дошкільної освіти.

05.04.21.1

05.04.21.2

 


26 лютого 2020 року в спортивному залі Глухівського НПУ імені О. Довженка відбулася товариська зустріч між жіночою командою Глухівського НПУ імені О. Довженка і вихованцями Глухівської ДЮСШ.

Усі отримали позитивні емоції та неоціненний досвід у грі з волейболу. Гра закінчилась перемогою обох команд, адже вона була товариською. Студенти зазначили, що з задоволенням влаштовували б такі спортивні ігри зі школярами якомога частіше.

26.02.2020

Дякуємо тренеру збірної команди з волейболу Глухівської ДЮСШ – Фесенко Катерині Сергіївні, наша випускниця, магістр 2019 року. Яка отримала диплом зі спеціальності 014.11 Середня освіта (Фізична культура) та продовжує працювати вчителем фізичної культури та тренером з волейболу. Бажаємо міцного здоров’я, подальших професійних успіхів, талановитих учнів та щирої поваги.

Проведені профорієнтаційні заходи зміцнюють зв’язки нашого університету з Глухівською ДЮСШ та сприяють ефективному проведенню профорієнтаційної роботи з потенційними вступниками.

Кафедра теорії і методики фізичного виховання

 


Буклет ФДО 2021 01

Буклет ФДО 2021 02

Буклет ФДО 2021 03

 


 

Умови прийому до Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка

 


 vstup20211

vstup20212

Лист погодження Путивль

Лист погодження С-Буда

Договір про стажування науково-педагогічних працівників Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка та Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя

Договір про співробітництво між Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка і Сумським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти

Угода про співпрацю в освітній діяльності між Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка та комунальним закладом Березівської сільської ради"Березівський навчально-виховний комплекс: загалоноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад "Веселка""

Угода про співпрацю в освітній діяльності між Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка та відділом освіти Глухівської райдержадміністрації

Угода про співпрацю в освітній діяльності між Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка та Кролевецькою спеціалізованою школою І-ІІІ ступенів №3

Угода про співпрацю в освітній діяльності між Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка та Путивльським педагогічним коледжем ім. С. В. РуднєваВ. Руднєва

Угода про співпрацю в освітній діяльності між Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка та відділом освіти Путивльської районної державної адміністрації

Угода про співпрацю в освітній діяльності між Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка та відділом освіти Середино-Будської районної державної адміністрації

Угода про співпрацю в освітній діяльності між Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка та управлінням освіти Шостинської міської державної адміністрації

Договір про співпрацю між Глухівським національним педагогіним університетом імені Олександра Довженка та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича

Договір про науково-педагогічну співпрацю між навчально-науковими підрозділами Сумського державного педагогіного університету імені А. С. Макаренка та Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка

17 жовтня 2019 року на факультеті дошкільної освіти відбулися збори студентського самоврядування. На порядку денному були питання про звіт голови студентського самоврядування факультету дошкільної освіти та переобрання голови студентського самоврядування.

Мороз Марина студентка 21 ДО групи звітувала про виконану роботу на посаді голови студентського самоврядування.

У ході відкритого голосування новим головою студентського самоврядуванняч обрали студентку 11-ДО групи Антипенко Аліну.

Вітаємо Аліну, бажаємо наснаги та сил працювати на благо факультету та університету!

17.10.19.3

16 жовтня 2019 року у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка з нагоди Дня українського козацтва та Дня захисника України відбулися спортивні змагання "Козацькі забави". В результаті змагань перемогу здобула забірна команда факультетів дошкільної освіти, початкової освіти і педагогіки та психології. Вітаємо!

16.10.19.2

16.10.19.1

08.10.19

 

08.10.19.2

Г Р А Ф І К

відкритих занять кафедри безпеки життєдіяльності,

фізичного виховання та здоров’я людини

на І семестр 2019-2020 навчальний рік.

п/п

Прізвище ім`я та по батькові викладачів

Термін

проведення

Тема заняття
1 Ковальчук О. В.

02.10.2019 р.;                  2 пара, 22-ДО

Тема: Техніка бігу на 100 м. з низького старту
2 Ковальчук А. А.

28.11.2019 р.; 1 пара, 11-ПО, 11-Т, 12-ПО

Тема: Повторення передач м’яча (верхня і нижня) передачі двома руками.

3

Касьян А.В.

21.11.2019 р.

43-М, 45-Ф;

2 пара

Тема: Баскетбол. Техніка ведення м’яча в русі.

Баскетбол. Техніка виконання штрафних кидків

4 Мельник О. С.

08.10.2019 р.

2 пара, 12-ДО

Тема: Глобальні екологічні проблеми та їх підґрунтя
5 Самусь А. І.

14.11.2019;

41-Т, 45-Пр(б)

3 пара

Тема: Передачі м?яча зверху обома руками. Верхня пряма подача.
6

Цись Д.І.

02.10.2019 р.;

21-П, 22-СР, 24-СР,    42-СР;

2 пара

Тема: Легка атлетика: правила безпеки під час занять з легкої атлетики. Техніка бігу на середні та довгі дистанції. Виконання бігу з високого старту по команді «На старт – руш!».
7 Цись Н.О.

30.10.2019 р.

4 пара,

21(СМГ)

Тема: Фізична реабілітація при вадах постави, сколіозах та плоскостопості.
8 Бабачук Ю. М.

25.09.2019 р. 4 пара

32-А, 33-У, 34-І

Тема: Легка атлетика. Закріплення техники виконання бігу на короткі дистанції

Волейбол. Техніка виконання передач м’яча.

                            В.о. зав. кафедри                                                               Ковальчук А. А.

Basics of Natural Science and Methodics

LITERATURE

Basic literature

Veretennykova S. O. Oznajomlennya ditej doshkil’noho viku z pryrodoyu. Kyyiv: Vyshha shkola, 1980. 357 s.

Koval’chuk H. V. Zoolohiya z osnovamy ekolohiyi: navch. posib. dlya stud. VNZ. 2-e vyd., vypravl. i dooprac. Sumy: Universytets’ka knyha, 2007. 450 s.

Markovskaya M. M. Uholok prirody v detskom sadu. Moskva: Prosveshhenye, 1989. 144 s.

Metodika oznakomlenyya detej s pryrodoj v detskom sadu / pod redakciej P.H.Samorukovoj. Moskva, 1992. 240 s.

Okolitenko N. Osnovy systemnoyi biolohiyi: navchal’nyj posibnyk. Kyyiv, 2005. 267 s.

Yarysheva N. F. Metodyka oznajomlennya ditej z pryrodoyu. Kyyiv: Vyshha shkola, 1993. 344 s.

Yarysheva N. F. Osnovy pryrodoznavstva. Pryroda Ukrayiny. Kyyiv, 1995. 335 s.

Additional literature

Bazovyj komponent doshkil’noyi osvity v Ukrayini. Doshkil’ne vyhovannya. 2012. № 7. S. 4.

Bejdyk O. O., Padun M.M. Heohrafiya: dlya vstupnykiv do VNZ. Kyyiv: Lybid’, 1995. 346 s.

Byelyen’ka H. Sonce ta joho sim’ya. Doshkil’ne vykhovannya. 2000. № 2. S. 23.

Byelyen’ka H.V., Naumenko T.O. Kazky pro pryrodu. Kyyiv: Slovo, 2009. 427 s.

Byelyen’ka H. Oznajomlyuyemo doshkil’nykiv zi skladnymy yavyshhamy navkolyshn’oho svitu: krok za krokom. Vykhovatel’-metodyst. 2013. № 2. S. 42 – 49.

Byshovec’ T., Slobodyanyuk L. Vykhovuyemo «doslidnykiv-chomusykiv». Vykhovatel’-metodyst. 2013. № 8. S.24- 28.

Bilan O. I. Prohrama rozvytku dytyny doshkil’noho viku «Ukrayins’ke doshkillya» / O. I. Bilan; za zah. red. O. V. Nyzkovs’koyi. Ternopil’: Mandrivec’, 2017. 256 s.

Biolohiya: navch. posib. / A. O. Slyusaryev ta in.; Za red. V. O. Motuznoho. Kyyiv: Vyshha shkola, 2006. 622 s.

Bohinich O. L., Byelyen’ka H. V. Pryroda i rukh. Posibnyk dlya bat’kiv doshkil’nyat ta social’nykh pedahohiv / pid zahal’noyu redakciyeyu S.Cherednychenko. Kyyiv: Kobza, 2003. 192 s.

Bohush A.M., Lysenko N.V. Ukrayins’ke narodoznavstvo v doshkil’nomu zakladi: navch. pos. Kyyiv: Vyshha shkola, 1994. S. 128-168.

Bondarenko A. K., Pozdnyak L. V., Shkatulla V. Y. Zaveduyushhyj doshkol’nym uchrezhdeniem. Moskva, 1984. 245 s.

Borodina K.I. Osnovy zoolohiyi: metod. posibn. rozrakh. na stud. ped fak., abituriyentiv. Hlukhiv: RVV HDPU, 2008. 238 s.

Brajen B.B. Yavleniya, svyazannye s polyarnymi siyaniyami. Uspehy fizicheskih nauk. 1966. №89.

Brem A.E. Zhizn’ zhivotnyh v 3-x tomax. Moskva: «Terra», 1992. 320 s.

Bulat V.L. Opticheskie yavleniya v prirode. Moskva: Prosveshhenie, 1974. 176 s.

Vasil’eva A. Y., Kobitina Y. Y. Starshij vospitatel’ detskoho sada. Moskva, 1990. 178 s.

Veshnivs’ka T. Podaruyemo nebu zirku. Doshkil’ne vykhovannya. 2007. № 1. S. 17-18.

Vykhovannya doshkil’nyka v praci /Avt. kol. za red. Z.N.Borysovoyi. Kyyiv, 1997. 130 s.

Vidkrytyj Kosmos. Vidkryj svit z Volli. 2005. № 14. S. 7-9.

Volodij O., Polikanova T. Meteostanciya v dytsadku. Sposterihayemo, prohnozuyemo, hrayemo. Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 4.

Vse pro tvaryn: Per. z anhl. / Avt. tekstu Dzh. Farndon, J. Kirkvud. Kyyiv: Makhaon-Ukrayina, 2007. 160 s.

Heohrafiya. 2-e izdanie pererabotannoe / Pod red. P.P.Vashhenko, E.Y.Shipovicha. Kyyiv: Vyshha shkola, 1986. 215 s.

Heohrafiya ukrayins’kykh i sumizhnykh zemel’. T. 1. Zahal’na heohrafiya / Oprac’ovano i zredahovano V.Kubijovych. Kyyiv: Oberehy, 2005. 234 s.

Hlukhova N. Formuvannya pochatkovykhuyavlen’ pro Vsesvit. Doshkil’ne vykhovannya. 2002. №1. S. 5-6.

Honcharenko A.M. Vid dushi do dushi (Svit pryrody B.Hrinchenka u tvorakh dlya ditej): navch. metodychnyj posibnyk. Kyyiv: Vydavnychyj dim «Slovo», 2015. 176 s.

Gory. Detskaya enciklopediya / P’er Lefevr, per. s franc. A.Vasil’eva. Moskva: Makhaon, 2007. 125s.

Gromov A.N. Kniga cvetovoda. Moskva : Kolos, 1983.319 s.

Dytyna v doshkil’ni roky. Prohrama rozvytku, navchannya ta vykhovannya ditej / nauk. ker. K. Krutij. Zaporizhzhya. LIPS, 2000. 268 s.

Dytyna: Prohrama vykhovannya i navchannya vid 2 do 7 rokiv / nauk. red. H.V. Byelyen’ka, M.A. Mashovec’; Min. osv. i nauky Ukrayiny, Kyyiv. un-t im. B. Hrinchenka. Kyyiv: Kyyivs’kyj un-t. im. Hrinchenka, 2016. 304 s.

Dmytriyev Yu.D. Pro pryrodu dlya velykykh i malen’kykh. Kyyiv: Rad. shkola, 1987. 240 s.

Dryazhunova V.A. Didakticheskie igry dlya oznakomleniya doshkol’nikov s rasteniami. Moskva: Prosveshhenie, 1981. 80 s.

Elin Yu.Ya. Roslyny nashykhlisiv. 2-e vyd. Kyyiv: Rad. shkola, 1983. 197 s.

Encyklopediya tvaryn svitu. Kyyiv, 2006. 405 s.

Zhaltkevych Z. Pryrodni zony Ukrayiny. Vse dlya vchytelya. 2006. № 9-10.

Zaverukha B.V. Kvity dvanadcyaty misyaciv. – Kyyiv, 1986. 176 s.

Zeleni prostory Ukrayiny. Dzhmil’. 2015. № 3. S. 8-10.

Zolotova E. Y. Znakomim doshkol’nikov s mirom zhivotnykh / pod red. N.F.Vinohradovoj. Moskva: Prosveshhenie, 1988. S.16–37, 50–61.

Yerusalimskij Y.H. Akvariumnye rybki. Donetsk, 2002. 345 s.

Istoryya doshkol’noj pedagogiki Rossii. Moskva, 1987. 435 s.

Istoriya doshkil’noyi pedahohiky. Khrestomatiya / Upor. Z.N. Borysova, V.Z. Smal’. Kyyiv, 1974. 344 s.

Kalynova sopilka: Antolohiya ukrayins’koyi narodnoyi tvorchosti (kazky, lehendy, perekazy, opovidannya). Kyyiv: Veselka, 1989. S.24-65

Kalmykova V. A. Rukovodstvo obshhestvennym doshkol’nym vospitaniem v rajone. Moskva, 1988. 165 s.

Kononova H.V. Komnatnye rasteniya. Sankt-Peterburh, 2000. 352 s.

Kramarenko-Kochubej Ya. Kryzhani veletni. Dzhmil’. 2018. № 1.

Krutij K., Makovec’ka N. Podorozh u dovkillya. Zaporizhzhya : TOV «LIPS» LTD, 2003. 148 s.

Kuz’menko T. Dyvit’sya na zirky, a ne pid nohy. Dzhmil’. 2018. № 10.

Kuz’menko T. Kudy podilasya voda? Dzhmil’. 2018. № 5-6.

Kuz’menko T. Tanok Zemli dovkola Soncya. Dzhmil’. 2018. № 2.

Kulykova T. A. Ekskursii v prirodu s det’mi doshkol’noho vozrasta. Moskva, 1985. 97 s.

Lavrenyuk L. Tayemnyci vichnozelenykh. Dzhmil’. 2018. № 12. S. 12-13.

Lahunova T.I. Lehendy. Mify. Skazannya. Kharkiv: «Faktor», 2004. 192 s.

Lysenko H., Cetkovs’ka O. Vidrodymo richku Lybid’. Ekolohichnyj proekt dlya ditej starshoyi hrupy. Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 12. S. 18.

Lysenko V. Polit u Kosmos. Doshkil’ne vykhovannya. 2005. № 4. S. 14-16.

Lysenko N. V. Ekolohichne vykhovannya ditej doshkil’noho viku. L"viv. 1994. 198 s.

Lysenko N. V. Ekolohichne vykhovannya doshkil’nykiv. Kyyiv, 1993. 205 s.

Lysenko N. V. Praktychna ekolohiya dlya ditej. Ivano-Frankivs’k, 1999. 154 s.

Lysenko N.V. Eko-oko: doshkil’nyk piznaye svit pryrody. Kyyiv: «Vydavnychyj Dim «Slovo»», 2015. 352 s.

Lobik O.Yu. Izbrannye 600 prakticheskikh sovetov. Akvarium. – Moskva: TID Kontinent-Press, 2004. 315 s.

Luchich M. V. Detyam o prirode. Moskva, 1989. 144 s.

Makarenko A.S. Sobranie sochinenij v 4 t. Moskva, 1987. 348 s.

Malyatko. Prohrama vykhovannya ditej doshkil’noho viku / nauk. ker. Z.P. Plokhij. Kyyiv: 1999. 286 s.

Mertazinova V. Zminy v klimati Ukrayiny. Heohrafiya ta osnovy ekonomiky v shkoli. 2002. № 1.

Mir lesa. Detskaya enciklopediya / HenriEjnar, per. s franc. A.Vasil’eva. Moskva: Makhaon, 2007. 125 s.

Myrhorods’ka L. Shhedryj obid. Osinnye svyato dlya ditej starshoyi hrupy. Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 9.

Mirkin B.M., Naumova L.H., Solomec A.I. Sovremennaya nauka o rastitel’nost’ : uch. dlya stud. vyssh. ucheb. zaved. Moskva: Lohos, 2001. 235 s.

Mykhajlovs’kyj L. Povyta krasoyu. Kyyiv, 1989. 152 s.

Mitskevych A. Veselka vlasnoruch. Dzhmil. 2018. № 4.

Mohylevs’ka I. Zhyva laboratoriya. Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 9.

Moroz I.V., Hryshko-Bohmenko B.K. Botanika z osnovamy ekolohiyi: navch. pos. dlya stud. ped. fak. ped. navch. zakl. Kyyiv: Vyshha shkola, 1994. 348 s.

Musiyenko M.M. Ekolohiya roslyn: pidruchnyk dlya studentiv biolohichnykh special’nostej vyshhykh navchal’nykh zakladiv. Kyyiv: Lybid’, 2006. 344 s.

Nikolayeva S. M. Lyubov do pryrody vykhovuyemo z dytynstva. Rekomendaciyi pedahoham, bat’kam i huverneram. Kharkiv: Vydavnyctvo «Ranok», 2007. 145 s.

Olijnyk Ya.B., Fedoryshhak R.P., Shyshhenko P.H. Zahal’ne zemleznavstvo: pidruchnyk. Kyyiv: Znannya, 2008. 420 s.

Osvitnya prohrama «Vpevnenyj start» dlya ditej starshoho doshkil’noho viku / [N. V. Havrysh, T. V. Panasyuk, T. O. Pirozhenko, O. S. Rohozyans’kyj, O. Yu. Khartman, A. S. Shevchuk]; Za zah. nauk. red. T. O. Pirozhenko. Kyyiv : Ukrayins’ka akademiya dytynstva, 2017. 80 s.

Pavlyuchenko T., Khomutova Ya. Pro kvity dbayut’ dity (kutok pryrody z elementamy doslidnyc’koyi diyal’nosti, starsha hrupa). Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 4.

Pavlyuchenko T., Khomutova Ya. Yak motyvuvaty ditej do piznannya pryrody. Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 4.

Panteleev H.N. Estetika uchastka doshkol’noho uchrezhdeniya. Moskva, 1988 167 s.

Plokhij Z. P. Vykhovannya ekolohichnoyi kul’tury doshkil’nykiv. Kyyiv, 2002. 145 s.

Plokhij Z. P. Formuyemo ekolohichnu kompetentnist’ molodshoho doshkil’nyka. Kyyiv: Svitych, 2010. 144 s.

Priroda Ukrainskoj SSR. Rastitel’nyj myr. Kiev: Nauk. dumka, 1985. 191 s.

Prysich Z. Bdzhola – komakha nezvychajna. Zanyattya dlya starshykh doshkil’nyat. Doshkil’ne vykhovannya. 2013. № 6. S.30.

Prohrama rozvytku dytyny doshkil’noho viku «Ya u Sviti» (nova redakciya) U 2 chastynax / Aks’onova O.P. ta in.; nauk. ker. O.L. Kononko. Kyyiv : TOV «MCFER– Ukrayina», 2014. Ch I. 204 s., Ch II. 452 s.

Protopopova V.V. Roslyny mandrivnyky. Kyyiv: Rad. shkola, 1989. 175 s.

Profilaktika i lechenie boleznej akvariumnykh rybok /Sost. T. Zubchenko. Doneck: OOO PKF “BAO”, 2002. 78 s.

Profilaktika i lechenie boleznej dekorativnykh ptic /Sost. T. Zubchenko. Doneck: OOO PKF «BAO», 2002. 78 s.

Reznichenko V. Tvaryn upiznajte – krosvord rozhadajte. Dzhmil’. 2018. № 5-6.

Ridkisni i znykayuchi roslyny Ukrayins’koho Polissya / V.T.Kharchyshyn, V.H.Sobko, V.I.Mel’nyk ta in.; za zah. red. V.H.Sobko. Kyyiv, 2003. 157 s.

Romanishin H.F. Domashnij zoopark. Kiev, 1971. 91 s.

Romanova L.S. Cikave pro tvaryn. Kyyiv, 1980. 154 s.

Runova M.A., Butilova A.V. Oznakomlenie s prirodoj cherez dvizhenie. Integrirovannye zanyatiya. Dlya raboty s det’mi 5-7 let. Moskva: Mozaika-Sintez, 2006. 112 s.

Rusova S.F. Vybrani pedahohichni tvory. Kn. 1-2. Kyyiv, 1998.

Savenkov O. Probudyty doslidnyka v dytyni. Doshkil’ne vykhovannya. 2013. № 2 S.2.

Serdyuchenko N. Svyato ihor, khorovodiv sered ridnoyi pryrody. Rozvaha dlya ditej usikh vikovykh hrup. Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 6.

Smyrnov A.Ye. Kvity v zhytti lyudyny. Kyyiv, 1977. 56 s.

Stecenko I. Doslidy z l’odom. Palitra pedahoha. 2018. № 6. S. 18-20.

Stecenko I. Nezvychajni veselky. Dzhmil’. 2018. № 4.

Suprunenko L. Zasnizhena yalynka. Intehrovane zanyattya dlya ditej molodshoyi hrupy. Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 12. S. 32.

Sukhomlinskij V.A. Serdce otdayu detyam. K.,1988. 272 s.

Sych V.D. Texnicheskie sredstva obucheniya v detskom sadu. Moskva, 1989. 95 s.

Tajni zhyvoj prirody: Zveri, pticy, nasekomye. Per. s nem. / Red. V.P. Zatolokina. Moskva: «Planeta detstva», Izd-vo «Astrel’», 2000. 640 s.

Tvaryny: Ya piznayu svit: Dytyacha encyklopediya /Avt. upor. P.R.Lyakhov. Kyyiv, 2000. 510 s.

Terlec’kyj V.K. Dyvovyzhne u sviti roslyn. Kyyiv: Urozhaj, 1990. 175 s.

Fitoriznomanittya Ukrayins’koho Polissya ta joho okhorona / Pid zah. red. T. L. Andriyenko. Kyyiv: Fitosociocentr, 2006. 210 s.

Fodor S.S., Terlec’kyj V.K., Hladun Ya.L. Ekzoty Karpat. Uzhhorod: Karpaty, 1982. 87 s.

Frejdkin I.S. Oznakomlenie s yavleniyami nezhivoj prirody. Soderzhanie i metody umstvennogo vospitanyia doshkol’nikov / red. N. N.Podd’yakov. Moskva: Pedagogika, 1980. 325 s.

Frolova O. A. Inspektirovanie detskogo sada. Moskva: Prosveshhenie, 1985. 176 s.

Khlon’ N.V. Osnovy zemleznavstva i krayeznavstva: Kurs lekcij dlya studentiv pedahohichnoho fakul’tetu VNZ. Hlukhiv, 2005. 112 s.

Khto cya pani v zelenim zhupani? Dzhmil’. 2018. № 12. S. 8-9.

Cvety v vashem sadu /Sost. L.E. Soboleva. Simferopol’ : Tavriya, 1988. 208 s.

Cexans’ka O.F., Stryelkov D.H. Atlas tvaryn. Kharkiv: Knyzhkovyj klub «Klub Simejnoho Dozvillya», 2011. 80 s.

Chervona knyha Ukrayiny. Vony chekayut’ na nashu dopomohu / Uporyadnyky O.Yu. Shaparenko, S.O. Shaparenko. 2-he vyd. iz zminamy. Kharkiv: Torsinh plyus, 2008.

Chopik V.Y., Shherbak N.N. Redkie iischezayushhie rasteniya i zhivotnye Ukrainy. Spravochnik. Kyev: Izd-vo «Naukova dumka», 1988. 213 s.

Shalda N. Yahody – sokovyti darunky lita. Cykl intehrovanykh zanyat’ dlya ditej starshoyi hrupy. Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 7.

Shevchuk O.A. U zoryanykh labiryntakh. Rozkazhit onuku. 2004. № 24. S. 21.

Shkol’nyk Yu.K. Svit roslyn. Povna ilyustrovana encyklopediya. Kyyiv, 2006. 272 s.

Yakymec’ N. Uroky v pryrodi. Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 6.

Yarysheva N.F. Cil’ovi prohulyanky v pryrodi: Metodychnyj posibnyk. Kyyiv, 1997. 198 s.

Yarysheva N.F. Cil’ovi prohulyanky do parkiv i skveriv. Doshkil’ne vykhovannya. 2003. № 3. S. 16. 2003. № 4. S. 14.

Internet resources

Metodyka oznajomlennya ditej iz pryrodoyu. URL: https://sites.google.com/site/krempeddoshk/metodicna-skarbni/metodika-oznajomlenna-z-prirodou(Access: 19.06.2019).

Yarysheva N. F. Metodyka oznajomlennya ditej z pryrodoyu. Kyyiv: Vyshha shkola, 1993. 225 с. URL: http://194.44.152.155/elib/local/skbn27562.pdf (Access: 19.06.2019).

Metodyka oznajomlennya ditej z pryrodoyu / ukl. V.V.Prystup, L.Yu.Shtefan. URL: http://krempeddoshk.at.ua/_ld/1/122_99s.pdf (Access: 19.06.2019).

Basics of Natural Science and Methodics

LITERATURE

Basic literature

Veretennykova S. O. Oznajomlennya ditej doshkil’noho viku z pryrodoyu. Kyyiv: Vyshha shkola, 1980. 357 s.

Koval’chuk H. V. Zoolohiya z osnovamy ekolohiyi: navch. posib. dlya stud. VNZ. 2-e vyd., vypravl. i dooprac. Sumy: Universytets’ka knyha, 2007. 450 s.

Markovskaya M. M. Uholok prirody v detskom sadu. Moskva: Prosveshhenye, 1989. 144 s.

Metodika oznakomlenyya detej s pryrodoj v detskom sadu / pod redakciej P.H.Samorukovoj. Moskva, 1992. 240 s.

Okolitenko N. Osnovy systemnoyi biolohiyi: navchal’nyj posibnyk. Kyyiv, 2005. 267 s.

Yarysheva N. F. Metodyka oznajomlennya ditej z pryrodoyu. Kyyiv: Vyshha shkola, 1993. 344 s.

Yarysheva N. F. Osnovy pryrodoznavstva. Pryroda Ukrayiny. Kyyiv, 1995. 335 s.

Additional literature

Bazovyj komponent doshkil’noyi osvity v Ukrayini. Doshkil’ne vyhovannya. 2012. № 7. S. 4.

Bejdyk O. O., Padun M.M. Heohrafiya: dlya vstupnykiv do VNZ. Kyyiv: Lybid’, 1995. 346 s.

Byelyen’ka H. Sonce ta joho sim’ya. Doshkil’ne vykhovannya. 2000. № 2. S. 23.

Byelyen’ka H.V., Naumenko T.O. Kazky pro pryrodu. Kyyiv: Slovo, 2009. 427 s.

Byelyen’ka H. Oznajomlyuyemo doshkil’nykiv zi skladnymy yavyshhamy navkolyshn’oho svitu: krok za krokom. Vykhovatel’-metodyst. 2013. № 2. S. 42 – 49.

Byshovec’ T., Slobodyanyuk L. Vykhovuyemo «doslidnykiv-chomusykiv». Vykhovatel’-metodyst. 2013. № 8. S.24- 28.

Bilan O. I. Prohrama rozvytku dytyny doshkil’noho viku «Ukrayins’ke doshkillya» / O. I. Bilan; za zah. red. O. V. Nyzkovs’koyi. Ternopil’: Mandrivec’, 2017. 256 s.

Biolohiya: navch. posib. / A. O. Slyusaryev ta in.; Za red. V. O. Motuznoho. Kyyiv: Vyshha shkola, 2006. 622 s.

Bohinich O. L., Byelyen’ka H. V. Pryroda i rukh. Posibnyk dlya bat’kiv doshkil’nyat ta social’nykh pedahohiv / pid zahal’noyu redakciyeyu S.Cherednychenko. Kyyiv: Kobza, 2003. 192 s.

Bohush A.M., Lysenko N.V. Ukrayins’ke narodoznavstvo v doshkil’nomu zakladi: navch. pos. Kyyiv: Vyshha shkola, 1994. S. 128-168.

Bondarenko A. K., Pozdnyak L. V., Shkatulla V. Y. Zaveduyushhyj doshkol’nym uchrezhdeniem. Moskva, 1984. 245 s.

Borodina K.I. Osnovy zoolohiyi: metod. posibn. rozrakh. na stud. ped fak., abituriyentiv. Hlukhiv: RVV HDPU, 2008. 238 s.

Brajen B.B. Yavleniya, svyazannye s polyarnymi siyaniyami. Uspehy fizicheskih nauk. 1966. №89.

Brem A.E. Zhizn’ zhivotnyh v 3-x tomax. Moskva: «Terra», 1992. 320 s.

Bulat V.L. Opticheskie yavleniya v prirode. Moskva: Prosveshhenie, 1974. 176 s.

Vasil’eva A. Y., Kobitina Y. Y. Starshij vospitatel’ detskoho sada. Moskva, 1990. 178 s.

Veshnivs’ka T. Podaruyemo nebu zirku. Doshkil’ne vykhovannya. 2007. № 1. S. 17-18.

Vykhovannya doshkil’nyka v praci /Avt. kol. za red. Z.N.Borysovoyi. Kyyiv, 1997. 130 s.

Vidkrytyj Kosmos. Vidkryj svit z Volli. 2005. № 14. S. 7-9.

Volodij O., Polikanova T. Meteostanciya v dytsadku. Sposterihayemo, prohnozuyemo, hrayemo. Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 4.

Vse pro tvaryn: Per. z anhl. / Avt. tekstu Dzh. Farndon, J. Kirkvud. Kyyiv: Makhaon-Ukrayina, 2007. 160 s.

Heohrafiya. 2-e izdanie pererabotannoe / Pod red. P.P.Vashhenko, E.Y.Shipovicha. Kyyiv: Vyshha shkola, 1986. 215 s.

Heohrafiya ukrayins’kykh i sumizhnykh zemel’. T. 1. Zahal’na heohrafiya / Oprac’ovano i zredahovano V.Kubijovych. Kyyiv: Oberehy, 2005. 234 s.

Hlukhova N. Formuvannya pochatkovykhuyavlen’ pro Vsesvit. Doshkil’ne vykhovannya. 2002. №1. S. 5-6.

Honcharenko A.M. Vid dushi do dushi (Svit pryrody B.Hrinchenka u tvorakh dlya ditej): navch. metodychnyj posibnyk. Kyyiv: Vydavnychyj dim «Slovo», 2015. 176 s.

Gory. Detskaya enciklopediya / P’er Lefevr, per. s franc. A.Vasil’eva. Moskva: Makhaon, 2007. 125s.

Gromov A.N. Kniga cvetovoda. Moskva : Kolos, 1983.319 s.

Dytyna v doshkil’ni roky. Prohrama rozvytku, navchannya ta vykhovannya ditej / nauk. ker. K. Krutij. Zaporizhzhya. LIPS, 2000. 268 s.

Dytyna: Prohrama vykhovannya i navchannya vid 2 do 7 rokiv / nauk. red. H.V. Byelyen’ka, M.A. Mashovec’; Min. osv. i nauky Ukrayiny, Kyyiv. un-t im. B. Hrinchenka. Kyyiv: Kyyivs’kyj un-t. im. Hrinchenka, 2016. 304 s.

Dmytriyev Yu.D. Pro pryrodu dlya velykykh i malen’kykh. Kyyiv: Rad. shkola, 1987. 240 s.

Dryazhunova V.A. Didakticheskie igry dlya oznakomleniya doshkol’nikov s rasteniami. Moskva: Prosveshhenie, 1981. 80 s.

Elin Yu.Ya. Roslyny nashykhlisiv. 2-e vyd. Kyyiv: Rad. shkola, 1983. 197 s.

Encyklopediya tvaryn svitu. Kyyiv, 2006. 405 s.

Zhaltkevych Z. Pryrodni zony Ukrayiny. Vse dlya vchytelya. 2006. № 9-10.

Zaverukha B.V. Kvity dvanadcyaty misyaciv. – Kyyiv, 1986. 176 s.

Zeleni prostory Ukrayiny. Dzhmil’. 2015. № 3. S. 8-10.

Zolotova E. Y. Znakomim doshkol’nikov s mirom zhivotnykh / pod red. N.F.Vinohradovoj. Moskva: Prosveshhenie, 1988. S.16–37, 50–61.

Yerusalimskij Y.H. Akvariumnye rybki. Donetsk, 2002. 345 s.

Istoryya doshkol’noj pedagogiki Rossii. Moskva, 1987. 435 s.

Istoriya doshkil’noyi pedahohiky. Khrestomatiya / Upor. Z.N. Borysova, V.Z. Smal’. Kyyiv, 1974. 344 s.

Kalynova sopilka: Antolohiya ukrayins’koyi narodnoyi tvorchosti (kazky, lehendy, perekazy, opovidannya). Kyyiv: Veselka, 1989. S.24-65

Kalmykova V. A. Rukovodstvo obshhestvennym doshkol’nym vospitaniem v rajone. Moskva, 1988. 165 s.

Kononova H.V. Komnatnye rasteniya. Sankt-Peterburh, 2000. 352 s.

Kramarenko-Kochubej Ya. Kryzhani veletni. Dzhmil’. 2018. № 1.

Krutij K., Makovec’ka N. Podorozh u dovkillya. Zaporizhzhya : TOV «LIPS» LTD, 2003. 148 s.

Kuz’menko T. Dyvit’sya na zirky, a ne pid nohy. Dzhmil’. 2018. № 10.

Kuz’menko T. Kudy podilasya voda? Dzhmil’. 2018. № 5-6.

Kuz’menko T. Tanok Zemli dovkola Soncya. Dzhmil’. 2018. № 2.

Kulykova T. A. Ekskursii v prirodu s det’mi doshkol’noho vozrasta. Moskva, 1985. 97 s.

Lavrenyuk L. Tayemnyci vichnozelenykh. Dzhmil’. 2018. № 12. S. 12-13.

Lahunova T.I. Lehendy. Mify. Skazannya. Kharkiv: «Faktor», 2004. 192 s.

Lysenko H., Cetkovs’ka O. Vidrodymo richku Lybid’. Ekolohichnyj proekt dlya ditej starshoyi hrupy. Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 12. S. 18.

Lysenko V. Polit u Kosmos. Doshkil’ne vykhovannya. 2005. № 4. S. 14-16.

Lysenko N. V. Ekolohichne vykhovannya ditej doshkil’noho viku. L"viv. 1994. 198 s.

Lysenko N. V. Ekolohichne vykhovannya doshkil’nykiv. Kyyiv, 1993. 205 s.

Lysenko N. V. Praktychna ekolohiya dlya ditej. Ivano-Frankivs’k, 1999. 154 s.

Lysenko N.V. Eko-oko: doshkil’nyk piznaye svit pryrody. Kyyiv: «Vydavnychyj Dim «Slovo»», 2015. 352 s.

Lobik O.Yu. Izbrannye 600 prakticheskikh sovetov. Akvarium. – Moskva: TID Kontinent-Press, 2004. 315 s.

Luchich M. V. Detyam o prirode. Moskva, 1989. 144 s.

Makarenko A.S. Sobranie sochinenij v 4 t. Moskva, 1987. 348 s.

Malyatko. Prohrama vykhovannya ditej doshkil’noho viku / nauk. ker. Z.P. Plokhij. Kyyiv: 1999. 286 s.

Mertazinova V. Zminy v klimati Ukrayiny. Heohrafiya ta osnovy ekonomiky v shkoli. 2002. № 1.

Mir lesa. Detskaya enciklopediya / HenriEjnar, per. s franc. A.Vasil’eva. Moskva: Makhaon, 2007. 125 s.

Myrhorods’ka L. Shhedryj obid. Osinnye svyato dlya ditej starshoyi hrupy. Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 9.

Mirkin B.M., Naumova L.H., Solomec A.I. Sovremennaya nauka o rastitel’nost’ : uch. dlya stud. vyssh. ucheb. zaved. Moskva: Lohos, 2001. 235 s.

Mykhajlovs’kyj L. Povyta krasoyu. Kyyiv, 1989. 152 s.

Mitskevych A. Veselka vlasnoruch. Dzhmil. 2018. № 4.

Mohylevs’ka I. Zhyva laboratoriya. Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 9.

Moroz I.V., Hryshko-Bohmenko B.K. Botanika z osnovamy ekolohiyi: navch. pos. dlya stud. ped. fak. ped. navch. zakl. Kyyiv: Vyshha shkola, 1994. 348 s.

Musiyenko M.M. Ekolohiya roslyn: pidruchnyk dlya studentiv biolohichnykh special’nostej vyshhykh navchal’nykh zakladiv. Kyyiv: Lybid’, 2006. 344 s.

Nikolayeva S. M. Lyubov do pryrody vykhovuyemo z dytynstva. Rekomendaciyi pedahoham, bat’kam i huverneram. Kharkiv: Vydavnyctvo «Ranok», 2007. 145 s.

Olijnyk Ya.B., Fedoryshhak R.P., Shyshhenko P.H. Zahal’ne zemleznavstvo: pidruchnyk. Kyyiv: Znannya, 2008. 420 s.

Osvitnya prohrama «Vpevnenyj start» dlya ditej starshoho doshkil’noho viku / [N. V. Havrysh, T. V. Panasyuk, T. O. Pirozhenko, O. S. Rohozyans’kyj, O. Yu. Khartman, A. S. Shevchuk]; Za zah. nauk. red. T. O. Pirozhenko. Kyyiv : Ukrayins’ka akademiya dytynstva, 2017. 80 s.

Pavlyuchenko T., Khomutova Ya. Pro kvity dbayut’ dity (kutok pryrody z elementamy doslidnyc’koyi diyal’nosti, starsha hrupa). Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 4.

Pavlyuchenko T., Khomutova Ya. Yak motyvuvaty ditej do piznannya pryrody. Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 4.

Panteleev H.N. Estetika uchastka doshkol’noho uchrezhdeniya. Moskva, 1988 167 s.

Plokhij Z. P. Vykhovannya ekolohichnoyi kul’tury doshkil’nykiv. Kyyiv, 2002. 145 s.

Plokhij Z. P. Formuyemo ekolohichnu kompetentnist’ molodshoho doshkil’nyka. Kyyiv: Svitych, 2010. 144 s.

Priroda Ukrainskoj SSR. Rastitel’nyj myr. Kiev: Nauk. dumka, 1985. 191 s.

Prysich Z. Bdzhola – komakha nezvychajna. Zanyattya dlya starshykh doshkil’nyat. Doshkil’ne vykhovannya. 2013. № 6. S.30.

Prohrama rozvytku dytyny doshkil’noho viku «Ya u Sviti» (nova redakciya) U 2 chastynax / Aks’onova O.P. ta in.; nauk. ker. O.L. Kononko. Kyyiv : TOV «MCFER– Ukrayina», 2014. Ch I. 204 s., Ch II. 452 s.

Protopopova V.V. Roslyny mandrivnyky. Kyyiv: Rad. shkola, 1989. 175 s.

Profilaktika i lechenie boleznej akvariumnykh rybok /Sost. T. Zubchenko. Doneck: OOO PKF “BAO”, 2002. 78 s.

Profilaktika i lechenie boleznej dekorativnykh ptic /Sost. T. Zubchenko. Doneck: OOO PKF «BAO», 2002. 78 s.

Reznichenko V. Tvaryn upiznajte – krosvord rozhadajte. Dzhmil’. 2018. № 5-6.

Ridkisni i znykayuchi roslyny Ukrayins’koho Polissya / V.T.Kharchyshyn, V.H.Sobko, V.I.Mel’nyk ta in.; za zah. red. V.H.Sobko. Kyyiv, 2003. 157 s.

Romanishin H.F. Domashnij zoopark. Kiev, 1971. 91 s.

Romanova L.S. Cikave pro tvaryn. Kyyiv, 1980. 154 s.

Runova M.A., Butilova A.V. Oznakomlenie s prirodoj cherez dvizhenie. Integrirovannye zanyatiya. Dlya raboty s det’mi 5-7 let. Moskva: Mozaika-Sintez, 2006. 112 s.

Rusova S.F. Vybrani pedahohichni tvory. Kn. 1-2. Kyyiv, 1998.

Savenkov O. Probudyty doslidnyka v dytyni. Doshkil’ne vykhovannya. 2013. № 2 S.2.

Serdyuchenko N. Svyato ihor, khorovodiv sered ridnoyi pryrody. Rozvaha dlya ditej usikh vikovykh hrup. Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 6.

Smyrnov A.Ye. Kvity v zhytti lyudyny. Kyyiv, 1977. 56 s.

Stecenko I. Doslidy z l’odom. Palitra pedahoha. 2018. № 6. S. 18-20.

Stecenko I. Nezvychajni veselky. Dzhmil’. 2018. № 4.

Suprunenko L. Zasnizhena yalynka. Intehrovane zanyattya dlya ditej molodshoyi hrupy. Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 12. S. 32.

Sukhomlinskij V.A. Serdce otdayu detyam. K.,1988. 272 s.

Sych V.D. Texnicheskie sredstva obucheniya v detskom sadu. Moskva, 1989. 95 s.

Tajni zhyvoj prirody: Zveri, pticy, nasekomye. Per. s nem. / Red. V.P. Zatolokina. Moskva: «Planeta detstva», Izd-vo «Astrel’», 2000. 640 s.

Tvaryny: Ya piznayu svit: Dytyacha encyklopediya /Avt. upor. P.R.Lyakhov. Kyyiv, 2000. 510 s.

Terlec’kyj V.K. Dyvovyzhne u sviti roslyn. Kyyiv: Urozhaj, 1990. 175 s.

Fitoriznomanittya Ukrayins’koho Polissya ta joho okhorona / Pid zah. red. T. L. Andriyenko. Kyyiv: Fitosociocentr, 2006. 210 s.

Fodor S.S., Terlec’kyj V.K., Hladun Ya.L. Ekzoty Karpat. Uzhhorod: Karpaty, 1982. 87 s.

Frejdkin I.S. Oznakomlenie s yavleniyami nezhivoj prirody. Soderzhanie i metody umstvennogo vospitanyia doshkol’nikov / red. N. N.Podd’yakov. Moskva: Pedagogika, 1980. 325 s.

Frolova O. A. Inspektirovanie detskogo sada. Moskva: Prosveshhenie, 1985. 176 s.

Khlon’ N.V. Osnovy zemleznavstva i krayeznavstva: Kurs lekcij dlya studentiv pedahohichnoho fakul’tetu VNZ. Hlukhiv, 2005. 112 s.

Khto cya pani v zelenim zhupani? Dzhmil’. 2018. № 12. S. 8-9.

Cvety v vashem sadu /Sost. L.E. Soboleva. Simferopol’ : Tavriya, 1988. 208 s.

Cexans’ka O.F., Stryelkov D.H. Atlas tvaryn. Kharkiv: Knyzhkovyj klub «Klub Simejnoho Dozvillya», 2011. 80 s.

Chervona knyha Ukrayiny. Vony chekayut’ na nashu dopomohu / Uporyadnyky O.Yu. Shaparenko, S.O. Shaparenko. 2-he vyd. iz zminamy. Kharkiv: Torsinh plyus, 2008.

Chopik V.Y., Shherbak N.N. Redkie iischezayushhie rasteniya i zhivotnye Ukrainy. Spravochnik. Kyev: Izd-vo «Naukova dumka», 1988. 213 s.

Shalda N. Yahody – sokovyti darunky lita. Cykl intehrovanykh zanyat’ dlya ditej starshoyi hrupy. Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 7.

Shevchuk O.A. U zoryanykh labiryntakh. Rozkazhit onuku. 2004. № 24. S. 21.

Shkol’nyk Yu.K. Svit roslyn. Povna ilyustrovana encyklopediya. Kyyiv, 2006. 272 s.

Yakymec’ N. Uroky v pryrodi. Doshkil’ne vykhovannya. 2018. № 6.

Yarysheva N.F. Cil’ovi prohulyanky v pryrodi: Metodychnyj posibnyk. Kyyiv, 1997. 198 s.

Yarysheva N.F. Cil’ovi prohulyanky do parkiv i skveriv. Doshkil’ne vykhovannya. 2003. № 3. S. 16. 2003. № 4. S. 14.

Internet resources

Metodyka oznajomlennya ditej iz pryrodoyu. URL: https://sites.google.com/site/krempeddoshk/metodicna-skarbni/metodika-oznajomlenna-z-prirodou(Access: 19.06.2019).

Yarysheva N. F. Metodyka oznajomlennya ditej z pryrodoyu. Kyyiv: Vyshha shkola, 1993. 225 с. URL: http://194.44.152.155/elib/local/skbn27562.pdf (Access: 19.06.2019).

Metodyka oznajomlennya ditej z pryrodoyu / ukl. V.V.Prystup, L.Yu.Shtefan. URL: http://krempeddoshk.at.ua/_ld/1/122_99s.pdf (Access: 19.06.2019).

Childrens Literature

literature

Basic

Bazovyi komponent doshkilnoi osvity (nova redaktsiia) // Doshkilne vykhovannia. – 2012. № 7. – S.4.

Boghdanecj-Biloskalenko N.I. Dytjacha literatura. Tvory ukrajinsjkykh pysjmennykiv II polovyny KhKh st. – pochatku KhKhI st.: navchaljnyj posibnyk.   K.: Vydavnychyj Dim «Slovo», 2011. 480 s.

Boghdanecj-Biloskalenko N.I. Ukrajinsjka dytjacha literatura. Malovidomi tvory ukrajinsjkykh dytjachykh pysjmennykiv II polovyny KhIKh st. – I polovyny KhKh st.: navchaljnyj posibnyk. K: Vydavnychyj Dim «Slovo», 2009. 280 s.

Ghrom'jak R.T., Kovaliv Ju.I.ta in. Literaturoznavchyj slovnyk-dovidnyk. K.: VC «Akademija», 2007. 752 s.

Kachak T. Ukrajinsjka literatura dlja ditej ta junactva. K.:Akademija, 2018. 352 s.

Kilichenko L.M. Ukrajinsjka dytjacha literatura . K.: Vyshha shkola, 1988. 431 s.

Literaturoznavcha encyklopedija: u 2-kh tomakh. Avt.-ukladach. Ju. Kovaliv. – K.: VC «Akademija», 2007. 752 s.

Additional

Aksjonova L.V. Charivnyj barvinok. Donecjk: TOV VKF «BAO», 2009. 512 s.

Anykyn V.P., Aghenosov V.V., Ghankyna Э.Z. y dr. Detskaja lyteratura: Uchebnoe posobye. M.: Prosveshhenye, 1985.

Antologhija literatury Sumshhyny. Uporjad. O.P.Stolbina. Sumy: Slobozhanshhyna, 1995. 233 s.

Antologhija ukrajinsjkoji literatury dlja ditej. U 3-kh tomakh. K.: Veselka, 1984.

Arzamasceva Y.N. Detskaja lyteratura: uchebnyk dlja stud. vыssh. ped. ucheb. Zavedenyj. M.: Yzdateljskyj centr «Akademyja», 2008. 576 s.

Bilecjkyj D.M. Ghurvych F.Kh., Procenko I.M., Savenko V.S., Safonova A.M., Stupak Ju.P. Dytjacha literatura. K.: Rad. shkola, 1967. 543 s.

Budur N.V., Yvanova E.Y., Nykolaeva S.A., Chesnokova T.A. Zarubezhnaja detskaja lyteratura: Ucheb. posobye dlja stud. sred. y vыssh. ped. ucheb. Zavedenyj. M.: Yzdateljskyj centr «Akademyja», 2000. 304s.

Veselka: antologhija ukrajinsjkoji literatury dlja ditej: u 3 t. Uporjad., bioghr. narysy B.J.Chajkovsjkogho; peredm. M.Gh.Zhulynsjkogho. K.: Veselka, 1985. T.3. – K.: Veselka, 1985. – 675 s.

Volochaj V.Gh. Navchaljno-metodychnyj kompleks dlja dyferencijovanogho navchannja z «Dytjachoji literatury z osnovamy literaturoznavstva». Vinnycja: Dilo, 2006. 214 s.

Ghrycaj M. S., Bojko V. Gh., Dunajevsjka L. F.Ukrajinsjka narodnopoetychna tvorchistj: pidruchnyk dlja stud. filol. fakuljtetiv un-tiv. Kyjiv : Vyshha shkola, 1983 . 359 s.

Ghurvych F.Kh., Savenko V.S. Ukrajinsjka dytjacha literatura: khrestomatija krytychnykh materialiv. K.: Rad. shkola, 1969. 351s.

Довженок Г.В. Український дитячий фольклор. К.: Наукова думка, 1981.

Jemecj A. A. Dopytlyvym chomuchkam: Knygha dlja chytannja ditjam p'jatogho roku zhyttja. Kh.: Vyd. ghrupa «Osnova», 2007. 320 s.

Jemecj A. A. Majbutnim pershoklasnykam: Knygha dlja chytannja ditjam shostogho roku Kh.: Vyd. ghrupa «Osnova», 2007. 320 s.

Jemecj A. A. Maljatam-doshkiljnjatam: Knygha dlja chytannja ditjam chetvertogho roku zhyttja. Zagh. red. O. V.Dzhezhej. Kh.: Vyd. ghrupa «Osnova», 2007. 176 s.

Zakuvala zozulenjka. Antologhija ukrajinsjkoji narodnoji tvorchosti. K.: Veselka, 1989.

Zarubezhnaja detskaja lyteratura. Pod red. Y. Chernjavskoj. M.: Prosveshhenye, 1992.

Zvychajne i nezvychajni. Uklad. O.Spysa. Donecjk: IGhO, 2007. 207 s.

Zubareva E.E., Syghov V.K., Skrypkyna V.A y dr. Detskaja lyteratura: M.: Yzdateljskyj centr «Akademyja», 2004..

Istorija ukrajinsjkoji literatury kincja KhIKh – pochatku KhKh stolittja. Za red.. P.P.Khropka. K.: Vyshha shkola, 1991. 512 s.

Istorija ukrajinsjkoji literatury KhIKh st. Za red. M. Jacenka. K.: Lybidj, 1995.

Istorija ukrajinsjkoji literatury KhKh st. U dvokh knyghakh. Za red. P. Donchyka. K.: Lybidj, 1998.

Kalynova sopilka. Antologhija ukrajinsjkoji narodnoji tvorchosti: kazky, leghendy, perekazy, opovidannja. K.: Veselka, 1989. 615 s.

Kalusjka L. Dyvokraj. U 2-kh knyghakh. Ternopilj, 2007.

Knygha dlja chytannja u dytjachomu sadku. Red.-upor. O.A.Kuznecova. D.: Stalker, 2002. 320 s.

Myneralova Y.Gh. Detskaja lyteratura: uchebnoe posobye. M., 2007.

Novaljsjka T. Chytannja v Ukrajini v novomu stolitti. Visnyk knyzhkovoji palaty. 2002. #12. S. 21–24.

Oghar E. Ukrajinsjka dytjacha knyzhka: suchasnyj stan i perspektyvy. Dialogh kuljtur: Ukrajina u svitovomu konteksti: Mystectvo i osvita: Zb.nauk. pracj. Ljviv: Kamenjar, 1998. Vyp.3. S. 308–313.

Papusha O. Dytjacha literatura jak marghines literaturoznavchoji teoriji: do problemy konstytujuvannja ob'jektiv naukovogho dyskursu. Slovo i chas. 2004. #12. S. 20–26.

Ukrajinsjka dytjacha literatura: khrestomatija. Vstup. st. ta uporjadkuv. L.P.Kozachok. K.: Vyshha shkola, 2009. 519 s.

Ukrajinsjka dytjacha literatura: khrestomatija. vstup. st. ta uporjadkuv. I.A.Lucenko, A.M.Podolynnyj, B.J.Chajkovsjkyj. K.: Vyshha shkola, 1992. 286 s.

Ukrajinsjkyj foljklor. Khrestomatija. Za red. O.Brycynoji. K.: Osvita, 1997.

Ukrajinsjki tradyciji i zvychaji. Avt.-uporjadn. V.M.Skljarenko, A.S.Shuklinova, V.V.Sjadro. Kharkiv: Folio, 2007. 318 s.

Khrestomatija z ukrajinsjkoji literatury.Ukladachi Zhebka I.I. i Zhebka M.V. K.: Naukova dumka, 1997.

Internet resources

Baraboka. Prostir ukrajinsjkoji dytjachoji knyghy [Elektronnyj resurs]. – Rezhym dostupu do statej: http://www.barabooka.com.ua/category/books/.

Veb-sajt Nacionaljnoji biblioteky Ukrajiny dlja ditej. - Rezhym dostupu http://www.chl.kiev.ua/

Ghnidecj U. S. Inakshi/inshi, chuzhi/svoji dity. Nova literatura. Rezhym dostupu do statti: http://www.http://www.chl.kiev.ua/key/Books/ShowBook/47.

Ghnidecj U. S. Konceptualizacija rozuminnja suchasnoji literatury dlja ditej ta junactva v svitli naukovoji krytyky. Rezhym dostupu do statti: http://www.chl.kiev.ua/key/Books/ShowBook/46.

Kachak T. B. Pro komp'juternyj Virus, mandry i dytynstvo… (recenzija). Rezhym dostupu do statti: http://www.chl.kiev.ua/key/Books/ShowBook/72.

Kachak T. B., Krulj L. M Dytjacha literatura: navchaljno-metodychnyj posibnyk (dlja studentiv specialjnostej «Pochatkova osvita», «Doshkiljna osvita»). Ivano-Frankivsjk: Tipovit, 2014. 236 s. Rezhym dostupu: http://194.44.152.155/elib/local/909.pdf.

Kyzylova V. V. Ukrajinsjka literatura dlja ditejta junactva: novitnij dyskurs : navchaljno-metodychnyj posibnyk dlja stud. vyshhykh navch. zakl. Starobiljsjk : Vyd-vo DZ «Lughansjkyj nacionaljnyj universytet imeni Tarasa Shevchenka», 2015. 236 s. Rezhym dostupu: http://dspace.luguniv.edu.ua/jspui/bitstream/123456789/207/1/Ukrainska%20liyeratura%20dlya%20ditey%20ta%20unactva.pdf.

Krashha literatura junym chytacham. Rezhym dostupu: http://www.chl.kiev.ua/key/.

Marchun O.V. Materialy do vyvchennja dytjachogho foljkloru : navch. posibnyk. K. : Vydavnycho-polighrafichnyj centr "Kyjivsjkyj universytet", 2010. Ch. 1. 201 s. Rezhym dostupu: http://philology.knu.ua/files/2015/kids-folklore.pdf.

Pavlenko M. Dytjacha literatura – ne sjusjukannja. Rezhym dostupu: http://vsiknygy.net.ua/interview/575.

Pavlenko M. Kazvy vsikh krajin, jednajtesja! Rezhym dostupu: http://www.chl.kiev.ua/key/Books/ShowBook/50.

Torchynsjka Z.K. Vyvchennja ukrajinsjkogho dytjachogho pisennogho foljkloru u dnz.   Rezhym dostupu: file:///D:/znppo_2015_18_37.pdf.

Khudozhnja zarubizhna literatura v doshkiljnykh navchaljnykh zakladakh: khrestomatija. Zhytomyr: Polissja. 2013. 196 c. Rezhym dostupu: http://svitliteraturu.com/_ld/7/749______.pdf.

Collected works of writers.

Introduction Children to Public Environment

Literature

Basic

Bazovyi komponent doshkilnoi osvity (nova redaktsiia). Doshkilne vykhovannia. 2012. № 7.

Bohush A. M., Havrysh N. V. Metodyka oznaiomlennia ditei z dovkilliam u doshkilnomu navchalnomu zakladi : Navch. posib. K. : Vydavnychyi Dim «Slovo», 2008. 408 s.

Havrysh N. V. Suchasne zaniattia v doshkilnomu zakladi: Navchalno-metodychnyi posibnyk . Luhansk : Alma-mater, 2007. 494 s.

Ponimanska T. I. Doshkilna pedahohika : navchalnyi posibnyk dlia studentiv VNZ. K. : Akademvydav, 2004. 456 s.

Additional

Bielienka H. Dytyna u pryrodnomu dovkilli: zauvahy do osvitnoi linii. Doshkilne vykhovannia. 2012. № 9. S. 12–14.

Bielienka H. Oznaiomliuiemo doshkilnykiv zi skladnymy yavyshchamy navkolyshnoho svitu: krok za krokom. Vykhovatel-metodyst. 2013. № 2. S. 42 – 49.

Byshovets T., Slobodianiuk L. Vykhovuiemo «doslidnykiv-chomusykiv». Vykhovatel-metodyst. – 2013. № 8. S.24– 28.

Bludova L. Pryroda v detiakh. Dety v pryrode, yly detskyi sad bez boleiushchykh detei. SPb. : Ahentstvo obrazovatelnoho sotrudnychestva, 2007. – 128 s.

Bohush A. Bezpeka dytyny v dovkilli. Doshkilne vykhovannia. 2013. № 4. S. 4–6.

Bohush A.M., Yelchenko V.R Dovkillia. Dlia ditei doshkilnoho viku – u 2-kh chast. Poltava, 2003; 2004.

Bohush A.M., Lysenko N.V. Ukrainske narodoznavstvo v doshkilnomu navchalnomu zakladi: pidruchnyk dlia studentiv VNZ. K.: Vyshcha shkola, 2003. 206 s.

Budzinska O. Pory roku : posibnyk dlia ditei usikh vikovykh hrup. Doshkilne vykhovannia. 2017. № 2. S. 25.

Burdyha T.,   Anheleniuk I. Yak dobre v lisi navesni ! : tsilova prohulianka dlia ditei starshoi hrupy Doshkilne vykhovannia. 2017. № 3. S. 27–29.

Borysova Z. N., Bielienka H. V., Mashovets M. A. Vykhovannia doshkilnyka v pratsi. Kyiv : Vipol, 2002. 112 s.

Harbar L. Azbuka dorozhnoho rukhu . Doshkilne vykhovannia. 2003. №2. S. 16–18.

Hnilenko N. Pozhezhnyky. Doshkilne vykhovannia. 2007. № 10. S. 21–22.

Hryhorenko H., Zhadan R. Shchob navchaty, treba znaty : metodychni rekomendatsii z formuvannia osnov spozhyvchoi kultury. Doshkilne vykhovannia. 2013. № 8. S. 26–30.

Hrosul T. Lisova pryhoda : frahment osinnoi rozvahy dlia starshykh doshkilniat z elementamy protypozhezhnoi bezpeky. Doshkilne vykhovannia. 2012. № 9. S. 36–39.

Hrusha L., Zakharchuk O. Myrys, myrys – nikoly ne svarys : zaniattia dlia starshykh doshkilniat. Palitra pedahoha. 2012. № 4. S. 11–12.

Huzynina V. Den Sviatoho Mykolaia sertsia dobrom zihrivaie : intehrovane zaniattia dlia starshykh doshkilniat. Doshkilne vykhovannia. 2011. № 12. S. 24–25.

Hurash L. Rozumna oberezhnist – zaporuka bezpeky. Doshkilne vykhovannia. 2003. №7. S. 7–10.

Dity i sotsium: Monohrafiia. Zah. red. A.M.Bohush. Luhansk: Alma-mater, 2006. 386 s.

Dytyna: Osvitnia prohrama dlia ditei vid dvokh do semy rokiv 4 vydannia, doopratsovane ta dopovnene. Nauk. ker. proektu – Ohneviuk V. O., avt. kolektyv: Bielienka H. V., Bohinich O. L., Bohdanets-Biloskalenko N. I. ta in. K.: "Universytet im.. B. Hrinchenka", 2016. 304 s.

Dmytrishena N. Hroshi v osobystisnomu rozvytku dytyny. Psykholoh doshkillia. 2013. № 4. S. 13–17.

Dolynna O. Priorytetnyi aspekt roboty – bezpeka zhyttiediialnosti dytyny. Doshkilne vykhovannia. 2013. № 4. S. 7–9.

Zaitseva L. Vlastyvosti rechovyn : tsykl zaniat dlia starshykh doshkilniat. Palitra pedahoha. 2012. № 1. S. 17–23.

Zaitseva L. Piznaiemo dovkillia razom : modulna orhanizatsiia navchalno-piznavalnoi diialnosti starshykh doshkilniat. Doshkilne vykhovannia. 2012. № 8. S. 16–19.

Ivanova A.V. Ekonomichnyi dosvid – starshym doshkilniatam. Doshkilne vykhovannia. 2006. № 7. S. 22–25.

Kovalenko A. Sikalo Yu. My ukraintsi. Zaniattia dlia starshykh doshkilniat. Doshkilne vykhovannia. 2013. № 8. S. 31–32.

Kononenko P.P. Ukrainoznavstvo : navch. posibnyk. K.: Zapovit, 1994. 320 s.

Kulyk M. V hostiakh u honcharia. Zaniattia dlia molodshykh doshkilniat. Doshkilne vykhovannia. 2013. № 8. S. 35–36.

Lutsan N. I. Movlennievo-ihrova diialnist ditei doshkilnoho viku. O. : PNTs APN Ukrainy : SVD M.P.Cherkasov, 2005. 320 s.

Lutsenko I. O. Dytyna i doroslyi: vchymosia spilkuvatys. Hotuiemosia do movlennievoho spilkuvannia z doshkilnykamy . K. : Svitych, 2013. 208 s.

Nechai S. Uchyty spivrobitnytstva zmalku. Doshkilne vykhovannia. 2014. № 9. S. 14–19.

Nyzkovska O. Novynky prohramno-metodychnoho zabezpechennia zmistu doshkilnoi osvity. Doshkilne vykhovannia. 2017. № 2. S. 10–15.

Nychyporenko A. Nadtochei V. Sortuvalnyky : dydaktychna hra dlia ditei starshoi hrupy. Doshkilne vykhovannia. 2017. № 2. S. 30–31.

Oznaiomlennia ditei starshoho doshkilnoho viku z mystetstvom zhyvopysu. Metodychni rekomendatsii. Ukl. H.O.Pidkurhanna. K., 1991. 25 s.

Oleksiienko H. Vid poroma do metro : virtualna ekskursiia do Muzeiu pasazhyrskoho transportu dlia starshykh doshkilniat. Palitra pedahoha. 2012. № 6. S. 24–26.

Ponimanska T. Dytyna v sotsiumi: robota za osvitnoiu liniieiu. Doshkilne vykhovannia. 2012. № 9. S. 8–11.

Pryshchepa T. Na vodi, na sushi, vdoma – vse bezpechne, vse znaiome. Doshkilne vykhovannia. 2003. № 3. S. 23–36.

Prohrama rozvytku dytyny doshkilnoho viku «Ya u Sviti» : u 2 ch. Uporiad. O. L. Kononko. Kyiv : MTsFER-Ukraina, 2014.

Rudyk O. Budmo na dorozi oberezhni. Doshkilne vykhovannia. 2005. №5. S. 16–17.

Rud H. Nebezpechna oselia : posibnyk dlia ditei serednoi ta starshoi hrup. Doshkilne vykhovannia. 2017. # 3. S. 19.

Riashchenko D. Herby na Ukraini. Doshkilne vykhovannia. 1990. №10. S.

Sahadina S. Proekt «Atelie». Oznaiomlennia starshykh doshkilniat zi svitom profesii. Doshkilne vykhovannia. 2013. № 6. S. 27–29

Sobko L. Khvylynky tvorchosti y fantazii : dobirka ihor dlia ditei serednoi ta starshoi hrup. Doshkilne vykhovannia. 2017. № 3. S. 22–23.

Stadnyk L., Barash I., Silchenko N. Sypke dyvo : zaniattia, pisok. Dytiachyi sadok. 2013. № 7. S. 12–15.

Tereshchenko I. Doshkilnyk i suchasne madiaseredovyshche. Doshkilna osvita. 2012. № 4. S. 79–86.

Tikhanina T. Uspikh u vzaiemodii. Doshkilne vykhovannia. 2014. № 8. S. 32–33.

Ukrainske doshkillia. Prohrama rozvytku dytyny doshkilnoho viku. Uklad. O.I.Bilan, L.M.Vozna, O.L.Maksymenko ta in. Ternopil: Mandrivets, 2012. 264 s.

Fedorova S. Prava svoi znaiemo – personazham dopomahaiemo. Zaniattia-instsenizatsiia dlia starshoi hrupy. Palitra pedahoha. 2012. № 6. S. 22–23.

Khivrenko T. Akademiia malenkykh pishokhodiv Dosh¬kilne vykhovannia. 2005. № 9. S. 20–21.

Shevchuk A. Dytyna u sviti kultury: oriientyry do osvitnoi linii. Doshkilne vykhovannia. 2012. № 9. S. 15–21.

Shchetskin H. Pershi doslidzhennia: pro deiaki doslidzhennia vlastyvosti povitria. Vykhovatel-metodyst doshkilnoho zakladu. 2012. № 7. S. 65–67.

Internetresources

Bohush A. M. Metodyka oznaiomlennia ditei z dovkilliam u doshkilnomu navchalnomu zakladi : Navch. posib. / A. M. Bohush, N. V. Havrysh. – K. : Vydavnychyi Dim «Slovo», 2008. – 408 s. – Rezhym dostupu: dnz288.edukit.zp.ua/Files/.../Metodika_oznaomlenna_ditey_z_predmetnim_dovkillam.d

Zaitseva L. I. Vyvchennia osoblyvostei protsesu orhanizatsii oznaiomlennia ditei doshkilnoho viku z obiektamy dovkillia / L. I. Zaitseva. – Rezhym dostupu: file:///D:/znpbdpu_2013_3_11.pdf

Bielienka H. Oznaiomlennia doshkilnykiv zi skladnymy yavyshchamy navkolyshnoho svitu: krok za krokom / H.Bielienka // Vykhovatel-metodyst doshkilnoho zakladu, – 2013. – №2 (51). S. 42-49. – Rezhym dostupu: – http://elibrary.kmpu.edu.ua/796/ (Data zvernennia: 29.08.2017)

Alieko O. A. Problema formuvannia sotsialnoho dosvidu doshkilnykiv pid vplyvom mediaprostoru / O. A. Alieko // Visnyk Luhanskoho natsionalnoho universytetu imeni Tarasa Shevchenka. Pedahohichni nauky. - 2013. - № 13(2). - S. 88-93. - Rezhym dostupu: http://nbuv.gov.ua/jpdf/vlup_2013_13(2)__12.pdf

Kuzo O. H. Vplyv informatsiinoho prostoru na rozvytok dytyny doshkilnoho viku: pohliad batkiv / O. H. Kuzo // Visnyk Luhanskoho natsionalnoho universytetu imeni Tarasa Shevchenka. Pedahohichni nauky. - 2013. - № 13(2). - S. 138-143. - Rezhym dostupu: http://nbuv.gov.ua/jpdf/vlup_2013_13(2)__18.pdf.

Pasichnyk A. Rozvytok etychnykh uiavlen ditei doshkilnoho viku v interaktyvnomu teatri / A. Pasichnyk // Pedahohichna osvita: teoriia i praktyka. - 2012 - №11. S. 319-323. - Rezhym dostupu: http://elibrary.kmpu.edu.ua/340/

Karnaukh L. P. Vykhovannia bezpechnoi povedinky ditei doshkilnoho viku v sotsialnomu seredovyshchi / L. P.Karnaukh. - Avtoreferat dysertatsii na zdobuttia naukovoho stupenia kandydata pedahohichnykh nauk 13.00.08 - doshkilna pedahohika. – K., 2010. – 20 s. - Rezhym dostupu: https://nenc.gov.ua/doc/autoref/karnaux.pdf

Karnaukh L. Metodolohichni zasady vykhovannia bezpechnoi povedinky doshkilnykiv v sotsialnomu seredovyshchi / L.Karnaukh // Psykholoho-pedahohichni problemy silskoi shkoly. Vypusk 37. - 2011. - - Rezhym dostupu: file:///D:/Ppps_2011_37_29.pdf

 

Key literature

 1. Artemova L. V. Istorija pedaghoghiky Ukrajiny : pidruch. dlja stud. vyshh. navch. zakl. K. : «Lybidj», 2006. 424 s.
 2. Vyshnevsjkyj O. Teoretychni osnovy suchasnoji ukrajinsjkoji pedaghoghiky : navch. posib. 3-je vyd., dooprac. i dop. K. : Znannja, 2008. 566 s.
 3. Volkova N. P. Pedaghoghika. Navchaljnyj posibnyk 2-ghe vyd. perer. dop. K. : Znannja, 2001. 616 s.
 4. Derzhavna Nacionaljna proghrama «Osvita» (Ukrajina KhKhI stolittja)» / uporjad. K. L. Krutij, N. V. Makovecjka // Zb. zakonodav. i normat. aktiv pro doshk. osvitu. Zaporizhzhja, 1999. S. 10 – 15.
 5. Zakon Ukrajiny vid 5.09.2017 r. # 2145-VIII «Pro osvitu» URL: http://ukrainepravo.com/law-making/bill_passed_by_legislature/zakon-ukraini-pro-osvitu/
 6. Kuzjminsjkyj A. I. Pedaghoghika. Pidruchnyk. K. : znannja, 2007. 447 s.
 7. Nacionaljna doktryna rozvytku osvity. Doshkiljna osvita v Ukrajini: Normatyvno-pravove reghuljuvannja / uporjad. L. Ghurash, T. Voronina. K. : Vyd. dim «Shkil. svit»: Vyd. L. Ghalicyna, 2006. S. 4–22.
 8. Suchasna osvita v konteksti ghumanistychnoji filosofiji. Dialogh kuljtur: Ukrajina u svitovomu konteksti. Filosofija osvity : zb. nauk. pr. / red. kol. : I. A. Zjazjun (ghol. red.), S. O. Cherepanova (uporjad. i vidp. red.), N. Gh. Nychkalo, V. Gh. Skotnyj ta in. L. : Svit, 1999. Vyp. 4. S. 232–256.

Additional literature

 1. Ball Gh. O. Problema ghumanizaciji osvity ta dejaki naprjamky jiji rozv'jazannja. Psykhologhichni zasady ghumanizaciji zaghaljnoji serednjoji osvity / red. S. O. Musatov. Rivne, 1995. S. 10–16.
 2. Bekh I. D. Vykhovannja osobystosti : u 2 kn. : navch.-metod. vyd. K. : Lybidj, 2003. Kn. 2: Osobystisno-orijentovanyj pidkhid: naukovo-praktychni zasady, 2003. 344 s.
 3. Bekh I. D. Psykhologhichna sutj ghumanizmu u vykhovanni osobystosti. Pedaghoghika i psykhologhija : visn. APN Ukrajiny, 1994. # 3. S. 3 – 12.
 4. Bondarevskaja E. V. Lychnostno-oryentyrovannыj podkhod kak tekhnologhyja modernyzacyy obrazovanyja. Metodyst, 2003. # 2. S. 2–6.
 5. Ghoncharenko S. Ghumanizacija i ghumanitaryzacija osvity. Shljakh osvity, 2001. #2. S. 2 – 6; #3. S. 2–8.
 6. Mojsejuk N. Je. Pedaghoghika. Navchaljnyj posibnyk. 3-vyd. dop. K. : Znannja, 2001. 608 s.
 7. Psykhologhichni aspekty ghumanizaciji osvity : kn. dlja vchytelja / za red. Gh. O. Balla. K.; Rivne, 1996. 128 s.
 8. Sukhomlynskyj V. A. Serdce otdaju detjam. Kyev : Rad. shk., 1988. 272 s.
 9. Sukhomlynsjka O. Cinnosti u vykhovanni ditej ta molodi: stan rozroblennja problemy. Pedaghoghika i psykhologhija, 1997. # 1(4). S. 105–111.
 10. Ficula M. M. Pedaghoghika. Posibnyk. K. : Vydavnychyj centr Akademija, 2000. 544 s.

Basics of Fundamentals of fine arts with methodology of leadership

LITERATURE

Basic literature

Prohrama rorzvytku dytyny doshkilnoho viku «Ia u Sviti» u 2 ch. [uporiad. O.L. Kononko] – Kyiv MTsFER-Ukraina.2014 – Ch. I,II – 150,186 s.

Kazakova T. H. Yzobrazytelnaia deiatelnost y khudozhestvennoe razvytye doshkolnykov / T. H. Kazakova. – M., 1983. – 112 s.

Karataieva M. I. Rozvytok tvorchoi osobystosti doshkilnyka / Za zahalnoiu redaktsiieiu Hrytsiuk L. A. – Kam’ianets-Podilskyi: PP «Medobory-2006», 2008. – 352 s.

Kyrychenko N. T. Vykhovuiemo mystetstvo: Aktualizatsiia tvorchosti doshkilnykiv zasobamy mystetstva: Metod. posib. / Instytut zmistu i metodiv navchannia / N. T. Kyrychenko, T. I. Naumenko. – M., 1998. – 99 s.

Komarova T. S. Kollektyvnoe tvorchestvo detei / T. S. Komarova, A. Y. Savenkov. – M. : Rossyiskoe pedahohycheskoe ahentstvo, 1998. – 105 s.

Lykova I. O. Prohrama khudozhnoho vykhovannia, navchannia i rozvytku ditei 2-6 rokiv «Kolorovi dolonky» / I. O. Lykova. – Kh.: Vesta: Vydavnytstvo «Ranok», 2007. – 128 s.

Sukhorukova H. V. Obrazotvorche mystetstvo z metodykoiu vykladannia v doshkilnomu navchalnomu zakladi. Pidruchnyk. Za zah. red. H.V. Sukhorukovoi / H. V. Sukhorukova, O. O. Dronova, N. M. Holota, L. Ya. Yantsur. – K. : Vydavnychyi Dim «Slovo», 2010. – 376 s.

Shulha L. M. Barvysta radist (Rozvytok tvorchykh zdibnostei ditei doshkilnoho viku na zaniattiakh iz maliuvannia) / L. M. Shulha. – Zaporizhzhia: TOV «LIPS» LTD, 2007. – 280 s.

Additional literature

Akchuryna-MuftyevaN. M. Razvytyedetskohotvorcheskohokonstruyrovanyiayzbumahy: Ucheb. posobye / N. M. Akchuryna-Muftyeva. – Symferopol, 2003. – 187 s.

Artemova L. V. Teatr i hra / L. V. Artemova. – Kyiv, «Tomiris», 2002. – 292 s.

Alda. Solenoe testo / Seryia «Rebiata-masteriata». – Moskva «ROSMЭN», 2008. – 35 s.

AntonovychYe. A. Dekoratyvno-prykladnemystetstvo / Ye. A. Antonovych, R. V. Zakharchuk-Chuhai, M. Ye.Stankevych. – Lviv, 1992.

Antonovych Ye. A. Khudozhni tekhniky u shkoli / Ye. A. Antonovych, V. I. Protsiv, S. P. Svyd. – K., 1997. – 272 s.

Berezova H. Khoreohrafichna robota z doshkilniatamy / Berezova H. – K. : Muzychna Ukraina, 1989. – 230 s.

Bohateieva Z. A. Zaniatye applykatsyei v detskom sadu / Z. A. Bohateieva. – M.: Prosveshchenye, 1987. – 224 s.

Bohateieva Z. A. Motyvы narodnыkh ornamentov v detskykh applykatsyiakh / Z.A. Bohateieva. – M., 1986. – 209 s.

Bohateieva Z.A. Chudesnыe podelky yz bumahy / Z. A. Bohateieva – M., 1992. – 208 s.

Bohinich O. L. Fizychne vykhovannia ditei doshkilnoho viku zasobamy hry / O. L. Bohinich. – K., 2001.- 140 s.

Bohush A. M. Ekskursii-ohliady, rozghliadannia predmetiv ta besida pro nykh. Navchannia ditei rozpovidannia / A. M. Bohush. – Met. myst. – K. : Rad. shkola, 1978. – 265 s.

Bohush A. M. Doshkilna linhvodydaktyka: Teoriia i metodyka navchannia ditei ridnoi movy : Pidruchnyk / Za red. A. M. Bohush. – K. : Vyshcha shkola, 2007. – 542 s.

BozhkoL.M. Vykhovanniadytiachoiuiavyukhudozhnikhobrazakh / Instytutzmistuimetodivnavchannia. – K., 1997. – 56 s.

VilchkovskyiE. S. Teoriiaimetodykafizychnohovykhovanniaditeidoshkilnohoviku: navch. posib. / E. S. Vilchkovskyi, O. I. Kurok. – Sumy : VTD «Universytetskaknyha», 2004. – 428 s.

VyhotskyiL. S. Voobrazhenyeytvorchestvovdetskomvozraste: Psykholohycheskyiocherk. Knyha dlia uchytelia / L. S. Vыhotskyi. – 3-e yzd. – M., 1991. – 90 s.

Hylbukh Yu. Z. Umstvenno odarennыi rebenok / Yu. Z. Hylbukh. – K., 1992. – 84 s.

Huliants Э.K. Chto mozhno sdelat yz pryrodnoho materyala / Э. K. Hulian, Y. Ya. Bazyk. – M., 1991. – 175 s.

Husakova M. A. Applykatsyia / M. A. Husakova. – M.: Prosveshchenye, 1988. – 191 s.

Dety yndyho – druhaia realnost / S. Levshynova // Nauka y relyhyia : Nauchno-populiarnыi zhurnal. – 2006. – № 9,10. – S. 2-4, 2-5.

Dety yndyho – kto эto takye? / Podhot. S. Levshynova // Nauka y relyhyia : Nauchno-populiarnыi zhurnal. – 2006. – № 6. – S. 40-42.

Doronova T. Obuchenye detei 2-4 let rysovanyiu, lepke, applykatsyy v yhre / T. Doronova, S. Yakobson. – M.: Prosveshchenye, 1992. – 142 s.

Dubovych M. F. Liplennia v dytiachomu sadku / M. F. Dubovych – K. : Rad. shkola, 1984. – 120 s.

Dytyna : [prohrama vykhovannia i navchannia ditei vid 2 do 7 rokiv / nauk. ker. proektu V. O. Ohnev’iuk, K. I. Volynets]. – 3-he vyd., doopr. dopovn. – K. : Vyd-vo Kyivskoho universytetu imeni Borysa Hrinchenka, 2012. – 492 s

Klymenko V. V. Pershi kroky u tvorchist / V. V. Klymenko, O. V. Kocherha. – K., 1999. – 134 s.

Kovalchuk T. P. Vydы khudozhestvennoi rabotы s bumahoi / T. P. Kovalchuk, N. Y. Reznychenko. – Odessa, 1998. – 73 s.

Komarova T.S. Metodyka obuchenyia yzobrazytelnoi deiatelnosty y konstruyrovanyiu / T. S. Komarova. – M. : Prosveshchenye, 1991. – 256 s.

Kompleksnыe zaniatyia po razvytyiu tvorcheskykh sposobnostei doshkolnykov: Metod. posobye /Avt.-sost.: N. V. Korchalovskaia, H. D. Posevyna. – Rostov n / Donu, 2003. – 288 s.

Kosmynskaia V. B. Osnovы yzobrazytelnoho yskusstva y metodyka rukovodstva yzobrazytelnoi deiatelnostiu detei / V. B. Kosmynskaia, N. B. Khalezova – M. : Prosveshchenye, 1987. – 128 s.

Koroteiev Y. A. Oryhamy dlia malыshei: Knyha dlia vospytatelei detskoho sada y rodytelei / Y. A. Koroteiev. – M., 1996. – 93 s.

Krasnoholov V. O. Vyznachennia poniattia «obdarovanist» v zarubizhnii psykholoho-pedahohichnii literaturi / V. O. Krasnoholov // Obdarovana dytyna, 1998. – № 5-6.

Krutii K. L. Diialnisna model zaniattia / K. L. Krutii // Doshkilne vykhovannia. – 2006. – № 7. – S. 16-19.

Leites N. S. Sposobnosty y odarennost v detskye hodы / N. S.Leites. – M.: Znanye, 1984. – 78 s.

Lenert H. Sportyvne yhrы y uprazhnenyia dlia detei doshkolnoho vozrasta / H. Lenert, Y. Lakhman. – M. : Fyzycheskaia kultura y sport, 1973. – 103 s.

Lyshtvan Z. V. Konstruyrovanye v detskom sadu / Z. V. Lyshtvan. – M., 1981. – 159 s.

Maliatko: Prohrama vykhovannia ditei doshkilnoho viku [nauk. ker. avtor.kolektyvu Z.P. Plokhii]. – K.: APN Ukrainy,Instytut problem vymkhovannia APN Ukrainy, 1999 – vyd. 2-e doopratsovane i dopovnene – 286 s.

Matiushkyn A. M. Kontseptsyia tvorcheskoi odarennosty / A. M. Matiushkyn // Voprosы psykholohyy. – 1989. – № 6. – S. 29-33.

37.       Medychne zabezpechennia intehratsiinykh protsesiv rozvytku zdibnostei doshkilniat. – Donetsk: IPPO, 2006. – 92 s.

Melyk-Pashaiev A. A. Stupenky k tvorchestvu / A. A. Melyk-Pashaiev, A. A. Novlianskaia. – M., 1987. – 143 s.

Melnyk V. Mystetstvo vytynanky ta aplikatsii / V. Melnyk – Ternopil: navch. knyha. – Bohdan, 2006.

40.       Mishchenko L. M. Obdarovanist i yii vyiavlennia v doshkilnomu vitsi / L. M. Mishchenko // Doshkilne vykhovannia. – 1993. – № 9.

Odarennye dety / Pod red. H. V. Burmynskoi y V. M. Slutskoi. – M. : Prohress, 1991. -273 s.

Orhanizatsiia dytiachoi ihrovoi diialnosti v konteksti nastupnosti doshkilnoi ta pochatkovoi osvity. Navchalno-metodychnyi posibnyk / Za red. H. S. Tarasenko. – K. : Vydavnychyi Dim «Slovo», 2010. – 320 s.

Paramonova L. A. Detskoe tvorcheskoe konstruyrovanye: Knyha dlia pedahohov doshkolnыkh uchrezhdenyi, prepodavatelei y studentov pedahohycheskykh unyversytetov y kolledzhei / Tsentr «Doshkolnoe detstvo» ym. A V. Zaporozhtsa / L. A. Paramonova. – M., 1999. – 240 s.

Pasiutynskaia V. Volshebnыi myr tantsa / V. Pasiutynskaia. – M. : Prosveshchenye, 1986. – 224 s.

Ponomarev Ya. A. Psykholohyia tvorchestva y pedahohyka / Ya. A. Ponomarev. – M., 1976. – 280 s.

Planuiemo zaliubky: Oriientovni rozrobky tematychnykh tsykliv. U dvokh knyhakh / Avtory-uporiadnyky Yu. S. Manyliuk, L. I. Tyshchuk. – Ternopil : Mandrivets, 2006. – 320 s.

Poddiakov N. N. Novыi podkhod k razvytyiu tvorchestva u doshkolnykov / N. N. Poddiakova // Voprosы psykholohyy. – 1990. – № 1. – S. 16-20.

Ponomarev Ya. A. Psykholohyia tvorchestva y pedahohyka / Ya. A. Ponomarev. – M., 1976. – 280 s.

Proskura O. Obdarovana dytyna: psykholohichnyi aspekt problemy / O. Proskura // Doshkilne vykhovannia. – 1992. – № 2-10.

Savenkov O. Y. Odarennыi rebenok doma y v shkole / O. Y. Savenkov. – Ekaterynburh, 2004. – 272 s.

Svitylnyk Z. I. Vchymo ditei lipyty / Z. I. Svitylnyk. – K. : Rad. shkola, 1989. Albom.

Suchasne zaniattia v doshkilnomu zakladi: Navchalno-metodychnyi posibnyk / Za red. N. V. Havrysh; avt. kol. : N. V. Havrysh, O. O. Linnik, N. V. Hubanova. – Luhansk : Alma-mater, 2007. – 496 s.

Smukhovskaia L. Applykatsyia v detskom sadu / L. Smukhovskaia, O. Hrybovskaia. – M.: Prosveshchenye, 1988. – 16 s.

Soloveichyk S. Vospytanye tvorchestvom / S. Soloveichyk. – M. : Znanye, 1978. – 94 s.

Typovyi perelik obov’iazkovoho obladnannia, navchalno-naochnykh posibnykiv dlia zaniat khudozhnoiu praktykoiu ta obrazotvorchym mystetstvom // Doshkilne vykhovannia. – 2002. – № 11. – S. 28-31.

Uruntaeva H. A. Praktykum po doshkolnoi psykholohyy / H. A. Uruntaieva, Yu. A. Afonkyna. – M., 1998. – S.60-61.

Fediienko V., Chemerenko O. Obrazotvorche mystetstvo / V. Fediienko, O. Chemerenko. – Kh.: VD «Shkola», 2004. – 64 s.

Fryman Dzh. Kak razvyt talant rebenka ot rozhdenyia do 5 let / Dzh. Fryman. – M.: Tsentr «PRO», 1996. – 228 s.

Khalezova N. B. Narodnaia plastyka y dekoratyvnaia lepka v detskom sadu /N. B. Khalezova. – M.: Prosveshchenye, 1984.

Khalezova N. B. Lepka v detskom sadu / N. B. Khalezova, N. A. Kurochkyna, H. V. Pantiukhyna. – M.: Prosveshchenye, 1986. – 141 s.

Khudozhestvennoe tvorchestvo y rebenok / Pod red. N. A.Vetluhynoi. – M., 1972. – 287 s.

Chumycheva R. M. Sotsyokulturnaia predmetno-prostranstvennaia sreda razvytyia rebenka / R. M. Chumycheva, L. M. Redko // Rebenok v myre kulturы. – Stavropol, 1998. – S. 57-71.

Shulha L.M. Rozvytok tvorchykh zdibnostei ditei molodshoho doshkilnoho viku na zaniattiakh iz maliuvannia. – 2-he vyd. – Zaporizhzhia: TOV «LIPS», LTD, 2004. – 48 s.

Shulha L.M. Rozvytok tvorchykh zdibnostei ditei serednoho doshkilnoho viku na zaniattiakh iz maliuvannia. – Zaporizhzhia: TOV «LIPS», LTD, 2001. – 84 s.

Etuoter P. M. Za predelamy detei yndyho. Novye dety y nastuplenye piatoi эry / Perev. s anhl. – M.: Sofyia, 2006. – 320 s

Internet resources

http://194.44.152.155/elib/local/sk756199.pdf

https://www.twirpx.com/file/1191317/

https://www.twirpx.com/file/1616248/

https://www.twirpx.com/file/1641627/

https://www.twirpx.com/file/1064120/

https://www.twirpx.com/file/1115997/

https://www.twirpx.com/file/1819598/

https://www.twirpx.com/file/1841323/

https://www.twirpx.com/file/1084563/

https://www.twirpx.com/file/2659552/

https://www.twirpx.com/file/866424/

https://www.twirpx.com/file/1897480/

https://www.twirpx.com/file/229108/

https://www.twirpx.com/file/1912627/

https://www.twirpx.com/file/1694441/

https://www.twirpx.com/file/2034232/

 

Basics of Teaching technology professional techniques (technique fine art)

LITERATURE

Basic literature

Aleksiuk A.M. Pedahohika vyshchoi osvity Ukrainy. Istoriia. Teoriia. – K.: Lybid, 1998. – S. 237-285.

Artemova L.V., Kosenko Yu.M. Model stupenevoi pidhotovky fakhivtsia doshkilnoi osvity u vyshchykh navchalnykh zakladakh //U zb.: Psykholoho-pedahohichni problemy pidhotovky vchytelskykh kadriv v umovakh transformatsii suspilstva. Materialy mizhnarodnoi naukovo-teoretychnoi konferentsii do 80-i richnytsi NAU im. M.P.Drahomanova. Vypusk 1. – L., 200. – S. 84-86.

Dytyna : [prohrama vykhovannia i navchannia ditei vid 2 do 7 rokiv / nauk. ker. proektu V. O. Ohnev’iuk, K. I. Volynets]. – 3-he vyd., doopr. dopovn. – K. : Vyd-vo Kyivskoho universytetu imeni Borysa Hrinchenka, 2012. – 492 s

Kardashov V.M. Teoriia i metodyka vykladannia obrazotvorchoho mystetstva: Navchalnyi posibnyk dlia studentiv vyshchykh navchalnykh zakladiv. – K.: Vydavnychyi Dim «Slovo», 2007. – 296 s.

Kotliar V.P. Osnovy khudozhnoho vykhovannia ditei: Navchalnyi posibnyk. – Donetsk: vyd-vo «Noulidzh» (donetske viddilennia), 2010. – 223 s.

Komarova T.S. Yzobrazytelnaia deiatelnost v detskom sadu. – M.: Prosveshchenye, 1986.

Komarova T.S. Formyrovanye hrafycheskykh navыkov u doshkolnykov. – M.:

Kosmynskaia V.V., Khalezova N.B. Osnovы yzobrazytelnoho yskusstva y metodyka rukovodstva yzobrazytelnoi deiatelnostiu detei. – M.: Prosveshchenye, 1986.

Kosmynskaia V.V., Vasyleva V.Y. y dr. Teoryia y metodyka yzobrazytelnoi deiatelnosty v detskom sadu. – M.: Prosveshchenye, 1985.

Maliatko: Prohrama vykhovannia ditei doshkilnoho viku [nauk. ker. avtor.kolektyvu Z.P. Plokhii]. – K.: APN Ukrainy,Instytut problem vymkhovannia APN Ukrainy, 1999 – vyd. 2-e doopratsovane i dopovnene – 286 s.

Maksymenko S.D. Teoriia i praktyka psykholoho-pedahohichnoho doslidzhennia. – K., 1990. – 239 s.

Metodyka obuchenyia yzobrazytelnoi deiatelnosty y konstruyrovanyiu /Red. Komarovoi T.S. – M.: Prosveshchenye, 1986.

Nisimchuk A.S., Padalka O.S., Shpak O.T. Suchasni pedahohichni tekhnolohii: Navchalnyi posibnyk. – K.: Prosvita, 200. – S. 292-313.

Perspektyvы razvytyia systemы neprerыvnoho obrazovanyia / Pod red. Hershunskoho B.S. – M.: Pedahohyka, 1990. –224 s.

Prohrama rorzvytku dytyny doshkilnoho viku « Ya u Sviti» u 2 ch. [uporiad. O.L. Kononko] – Kyiv MTsFER-Ukraina.2014 – Ch. I,II – 150,186 s.

Sydorenko V.K., Dmytrenko P.V. Osnovy naukovykh doslidzhen. Navchalnyi posibnyk. PAU im. M.P.Drahomanova. – K., 1998. – 173 s.

Sukhorukova H.V., Dronova O.O., Holota N.M., Yantsur L.A. Obrazotvorche mystetstvo z metodykoiu vykladannia v doshkilnomu navchalnomu zakladi. Pidruchnyk. Za zah. red. H.V.Sukhorukovoi. – K.: Vydavnychyi Dim «Slovo», 2012. – 376 s.

Additional literature

Aleksiuk A.M. Metody navchannia i metody uchinnia. – K.: Znannia, 1990. – 47 s.

Artemova L.V. Priorytetni napriamky pidhotovky pedahohiv doshkilnoho profiliu v suchasnykh umovakh reformuvannia osvity. // Doshkilne vykhovannia. – 2001. – № 10-11.

Artemova L.V. Studenty i vykladachi ochyma pershokursnykiv. Zbirnyk naukovykh prats. Umanskyi derzhavnyi pedahohichnyi universytet im. P. Tychyny. – K.: Naukovyi svit, 200. – S. 3-10.

Artemova L.V. Vykladannia kursu «Vstup do spetsialnosti – persha lanka v profesiinomu stanovlenni spetsialista”. (Zb. naukovykh prats (Pedahohichni nauky, № 2). Berdiansk, 2000. – S. 125-132.

Bondar V.I. Dydaktyka: efektyvni tekhnolohii navchannia studentiv. – K.: Veresen, 1996. – 129 s.

Volodko V.M., Soldatenko M.M. Indyvidualizatsiia navchannia studentiv // Pedahohika i psykholohiia. – 1994. - № 3.

Dontsov Y.A. Samovospytanye lychnosty. – M., 1994. – 208 s.

Diachenko V.K. Spivrobitnytstvo u navchanni. – M., 1991. – 192 s.

Elkanov S.B. Osnovы professyonalnoho samovospytanyia. – M.: Prosveshchenye, 1989. – 189 s.

Kobyliatskyi Y.Y. Osnovы pedahohyky vыsshei shkolы. – K.: Vыsshaia shkola, 1978. – S. 31-63.

Kozakov V.A. Samostoiatelnaia rabota studentov y ee ynformatsyonno-metodycheskoe obespechenye. – K., 1990. – 246 s.

Kostiuk H.S. Navchalno-vykhovnyi protses i psykhichnyi rozvytok osobystosti. – Kyiv, 1989. – S. 194-307, 415-435.

Kucheriavыi A.H. Professyonalnoe samovospytanye budushchykh pedahohov v protsesse ykh tselostnoi podhotovky. – K.: Vyshcha shkola, 1999. – 24 s.

Navchalnyi plan. Napriam pidhotovky: 01 – Osvita/Pedahohika. Spetsialnist: 012 Doshkilna osvita. Osvitnii stupin: mahistr. Forma navchannia – denna.

Navchalnyi plan. Napriam pidhotovky: 01 – Osvita/Pedahohika. Spetsialnist: 012 Doshkilna osvita. Osvitnii stupin: mahistr. Forma navchannia – zaochna.

Nahorna H.O. Formuvannia u studentiv pedahohichnykh vuziv profesiinoho myslennia: Avtoreferat dys. … d-ra ped. nauk. – K., 1995.

Nisimchuk A.S., Padalka O.S., Shpak O.T. Suchasni pedahohichni tekhnolohii: Navchalnyi posibnyk. – K.: Prosvita, 200. – S. 3-27.

Prohramy vyshchykh pedahohichnykh zakladiv osvity. Pedahohichna praktyka. – K., 1997. – S. 3-15.

Shkil M.I., Hryshchenko H.P. Pidhotovka pedahohichnykh kadriv za stupenevoiu systemoiu // Pedahohika i psykholohiia: Visnyk APN Ukrainy. – 1994. - № 2)3).

Internet resources

https://pidruchniki.com/19991130/pedagogika/pedagogika_vischoyi_shkoli

http://distance.dnu.dp.ua/ukr/nmmateriali/documents/pedagogikavsh.pdf

https://pidruchniki.com/70107/pedagogika/pedagogika_vischoyi_shkoli

https://mon.gov.ua/ua/osvita/visha-osvita/naukovo-metodichna-rada-ministerstva-osviti-i-nauki-ukrayini/metodichni-rekomendaciyi-vo

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19

http://194.44.152.155/elib/local/sk756199.pdf

https://www.twirpx.com/file/1191317/

 

Basics of Management of activities preschool educational institution

LITERATURE

Basic literature

Dovidnyk kerivnyka doshkilnoho navchalnoho zakladu / avt.-uklad. N. M. Kurochka, A. D. Serednytska. – Kh. : Vyd-vo «Ranok», 2007. – 456 s.

Denysenko N. F. Upravlinnia systemoiu fizychnoho vykhovannia ditei u doshkilnykh navchalnykh zakladakh / N. F. Denysenko. – Zaporizhzhia : LIPS. Ltd., 2001. – 308 s.

Dytiachyi sadok: upravlinnia / uporiad. T. Voronina. – K. : Red. zahalnoped. haz., 2005. – 128 s.

Zbirnyk zakonodavchykh i normatyvnykh aktiv pro doshkilnu osvitu / uporiad. K. L. Krutii, N. V. Pohribniak. – 4-te vyd., dop. – Zaporizhzhia : TOV «LIPS» LTD, 2005. – 336 s.

Karamushka L. M. Psykholohiia osvitnoho menedzhmentu : navch. posib. / L. M. Karamushka – K. : Lybid, 2004. – S. 104 – 125.

Krutii K. L. Upravlinnia doshkilnym zakladom osvity: orhanizatsiia kontroliu ta kerivnytstva / K. L. Krutii, N. V. Makovetska. – Zaporizhzhia : TOV «LIPS», LTD, 1999.– 100 s.

Krutii K.L. Monitorynh yak suchasnyi zasib upravlinnia yakistiu osvity v doshkilnomu navchalnomu zakladi : monohrafiia / K. L. Krutii. – Zaporizhzhia : TOV «LIPS» LTD, 2006.– 172 s.

Krutii K. L. Upravlinnia doshkilnym zakladom osvity: orhanizatsiia kontroliu ta kerivnytstva / K. L. Krutii, N. V. Makovetska. – Zaporizhzhia : TOV «LIPS», LTD, 1999.– 100 s.

Metodychna robota v DNZ / uporiad.: L. A. Shvaika. – Kh.: Vyd. hrupa «Osnova», 2007. – 288 s.

Psykholohichni aspekty humanizatsii osvity : kn. dlia vchytelia / za red. H. O. Balla. – K.; Rivne, 1996. – 128 s.

Ponomarenko T. O. Kulturovidpovidne upravlinnia yakistiu osvity (navchalno-metodychnyi posibnyk) / T. O. Ponomarenko. - Luhansk : Alma-mater, 2006. – 230 s.

Ponomarenko T. O. Upravlinnia v systemi doshkilnoi osvity (navchalnyi posibnyk) : (hryf MONmolodsportu Ukrainy (lyst № 1/11-10733 vid 23.11.10). – Kramatorsk : KEHI, 2012. – 318 s.

Additional literature

Andrushkiv B. M. Osnovy menedzhmentu / B. M. Andrushkiv, O. Ye. Kuzmin. – L.: Svit, 1995. – 296 s.

Bondarenko A. K. Zaveduiushchyi doshkolnыm uchrezhdenyem : posobye dlia zav. doshkolnыmy uchrezhdenyiamy / A. K. Bondarenko, L. V. Pozdniak,

V. Y. Shkatulla. – M. : Prosveshchenye, 1984. – 223 s.

Blyzniuk V. Marketynh v Ukraini: problemy stanovlennia ta rozvytku / V. Blyzniuk. – 2-e vyd., vypr. i dop. – K. : IVTs «Vydavnytstvo «Politekhnika», 2004. – 400 s.

Kerivnytstvo doshkilnym navchalnym zakladom : inform.-metod. materialy na dopomohu ker. doshk. navch. zakl. / uporiad. : N. Maior, Yu. Manyliuk, M. Marusynets, O. Tymofeieva. – T. : Mandrivets, 2006. – 168 s.

Lozhkin H. V. Ekonomichna psykholohiia : navch. posib. / H. V. Lozhkin, V. V. Spasiennikov. – 2-e vyd., pererob. i dop. – K. : VD «Profesional», 2006. – 400 s.

Nastilna knyha kerivnyka doshkilnoho navchalnoho zakladu : v 2 ch. / uporiad. N. M. Kurochka, N. V. Omelianenko. – T. : Mandrivets, 2008 –

Ch. 1. – 2008. – 247 s.

Ch. 2. – 2008. – 213 s.

Orban-Lembryk L. E. Psykholohiia upravlinnia : posibnyk / L. E. Orban-Lembryk. – K. : Akademvydav, 2003. – S. 353 – 366.

Ponomarenko T. O. Teoretychni zasady kulturovidpovidnoho upravlinnia doshkilnoiu osvitoiu : monohrafiia / Tetiana Oleksandrivna Ponomarenko. – Luhansk : Vyd-vo DZ «LNU imeni Tarasa Shevchenka», 2008. – 272 s.

Tverdokhlib M. H. Informatsiine zabezpechennia menedzhmentu: navch. posib./ M. H. Tverdokhlib. – K.: KNEU, 2000. – 208 s.

Faliushyna L. Y. Upravlenye doshkolnыm obrazovatelnыm uchrezhdenyem. Sovremennыi aspekt / L. Y. Faliushyna. – M. : Ped. o-vo Rossyy, 2003. – 80 s.

Chumychova R. M. Upravlenye kachestvom doshkolnoho obrazovanyia / R. M. Chumychova. – Rostov-n/D. : Yzd-vo RHPU, 2000. – 342 s.

Internet resources

http://www.president.gov.ua/.

http:Верховна Рада УкраїниВерховна Рада УкраїниВерховна Рада УкраїниВерховна Рада УкраїниВерховна Рада України//www.rada.kiev.ua/.

http://www.kmu.gov.ua/.

http://www.mon.gov.ua,www.osvita.com

http://batk.at.ua/publ/imidzh_uchitelja/1-1-0-26

http://osvita.ua/school/teacher/1800/

http://vchytel.info/yakym-povynen-buty-uchytel/imidzh-suchasnogo-vchytelja/

http://www.makeoveridea.ru/

http://www.osvita.org.ua/

http://www.rusnauka.com/18_NiIN_2007/Pedagogica/22850.doc.htm

http://www.taaz.com/virtual-makeover

 

Basics of Theory and technology of development of children's artistic creativity

LITERATURE

Basic literature

Dytyna : [prohrama vykhovannia i navchannia ditei vid 2 do 7 rokiv / nauk. ker. proektu V. O. Ohnev’iuk, K. I. Volynets]. – 3-he vyd., doopr. dopovn. – K. : Vyd-vo Kyivskoho universytetu imeni Borysa Hrinchenka, 2012. – 492 s

Kazakova T.H. Yzobrazytelnaia deiatelnost y khudozhestvennoe razvytye doshkolnykov. – M., 1983. – 112 s.

Karataieva M.I. Rozvytok tvorchoi osobystosti doshkilnyka / Za zahalnoiu redaktsiieiu Hrytsiuk L.A. – Kam’ianets-Podilskyi: PP «Medobory-2006», 2008. – 352 s.

Kyrychenko N.T., Naumenko T.I. Vykhovuiemo mystetstvo: Aktualizatsiia tvorchosti doshkilnykiv zasobamy mystetstva: Metod. posib. / Instytut zmistu i metodiv navchannia – M., 1998. – 99 s.

Komarova T.S. Kollektyvnoe tvorchestvo detei / T.S.Komarova, A.Y.Savenkov. – M.; Rossyiskoe pedahohycheskoe ahentstvo, 1998. – 105 s.

Lykova I.O. Prohrama khudozhnoho vykhovannia, navchannia i rozvytku ditei 2-6 rokiv «Kolorovi dolonky». – Kh.: Vesta: Vydavnytstvo «Ranok», 2007. – 128 s.

Maliatko: Prohrama vykhovannia ditei doshkilnoho viku [nauk. ker. avtor.kolektyvu Z.P. Plokhii]. – K.: APN Ukrainy,Instytut problem vymkhovannia APN Ukrainy, 1999 – vyd. 2-e doopratsovane i dopovnene – 286 s.

Prohrama rorzvytku dytyny doshkilnoho viku « Ya u Sviti» u 2 ch. [uporiad. O.L. Kononko] – Kyiv MTsFER-Ukraina.2014 – Ch. I,II – 150,186 s.

Sukhorukova H.V., Dronova O.O., Holota N.M., Yantsur L.A., Obrazotvorche mystetstvo z metodykoiu vykladannia v doshkilnomu navchalnomu zakladi. Pidruchnyk. Za zah. red. H.V. Sukhorukovoi. – K.: Vydavnychyi Dim «Slovo», 2010. – 376 s.

Shulha L.M. Barvysta radist (Rozvytok tvorchykh zdibnostei ditei doshkilnoho viku na zaniattiakh iz maliuvannia). – Zaporizhzhia: TOV «LIPS» LTD, 2007. – 280 s.

Additional literature

            Akchuryna-Muftyeva N. M. Razvytye detskoho tvorcheskoho konstruyrovanyia yz bumahy: Ucheb. posobye / N. M. Akchuryna-Muftyeva. – Symferopol, 2003. – 187 s.

            Artemova L. V. Teatr i hra / L. V. Artemova. – Kyiv, «Tomiris», 2002. – 292 s.

            Alda. Solenoe testo / Seryia «Rebiata-masteriata». – Moskva «ROSMЭN», 2008. – 35 s.

            Antonovych Ye. A. Dekoratyvno-prykladne mystetstvo / Ye. A. Antonovych, R. V. Zakharchuk-Chuhai, M. Ye.Stankevych. – Lviv, 1992.

            Antonovych Ye. A. Khudozhni tekhniky u shkoli / Ye. A. Antonovych, V. I. Protsiv, S. P. Svyd. – K., 1997. – 272 s.

            Berezova H. Khoreohrafichna robota z doshkilniatamy / Berezova H. – K. : Muzychna Ukraina, 1989. – 230 s.

            Bohateieva Z. A. Zaniatye applykatsyei v detskom sadu / Z. A. Bohateieva. – M.: Prosveshchenye, 1987. – 224 s.

            Bohateieva Z. A. Motyvы narodnыkh ornamentov v detskykh applykatsyiakh / Z.A. Bohateieva. – M., 1986. – 209 s.

            Bohateieva Z.A. Chudesnыe podelky yz bumahy / Z. A. Bohateieva – M., 1992. – 208 s.

            Bohinich O. L. Fizychne vykhovannia ditei doshkilnoho viku zasobamy hry / O. L. Bohinich. – K., 2001.- 140 s.

            Bohush A. M. Ekskursii-ohliady, rozghliadannia predmetiv ta besida pro nykh. Navchannia ditei rozpovidannia / A. M. Bohush. – Met. myst. – K. : Rad. shkola, 1978. – 265 s.

            Bohush A. M. Doshkilna linhvodydaktyka: Teoriia i metodyka navchannia ditei ridnoi movy : Pidruchnyk / Za red. A. M. Bohush. – K. : Vyshcha shkola, 2007. – 542 s.

            Bozhko L.M. Vykhovannia dytiachoi uiavy u khudozhnikh obrazakh / Instytut zmistu i metodiv navchannia. – K., 1997. – 56 s.

            Vilchkovskyi E. S. Teoriia i metodyka fizychnoho vykhovannia ditei doshkilnoho viku: navch. posib. / E. S. Vilchkovskyi, O. I. Kurok. – Sumy : VTD «Universytetska knyha», 2004. – 428 s.

            Vыhotskyi L. S. Voobrazhenye y tvorchestvo v detskom vozraste: Psykholohycheskyi ocherk. Knyha dlia uchytelia / L. S. Vыhotskyi. – 3-e yzd. – M., 1991. – 90 s.

            Hylbukh Yu. Z. Umstvenno odarennыi rebenok / Yu. Z. Hylbukh. – K., 1992. – 84 s.

            Huliants Э.K. Chto mozhno sdelat yz pryrodnoho materyala / Э. K. Hulian, Y. Ya. Bazyk. – M., 1991. – 175 s.

            Husakova M. A. Applykatsyia / M. A. Husakova. – M.: Prosveshchenye, 1988. – 191 s.

            Dety yndyho – druhaia realnost / S. Levshynova // Nauka y relyhyia : Nauchno-populiarnыi zhurnal. – 2006. – № 9,10. – S. 2-4, 2-5.

            Dety yndyho – kto эto takye? / Podhot. S. Levshynova // Nauka y relyhyia : Nauchno-populiarnыi zhurnal. – 2006. – № 6. – S. 40-42.

            Doronova T. Obuchenye detei 2-4 let rysovanyiu, lepke, applykatsyy v yhre / T. Doronova, S. Yakobson. – M.: Prosveshchenye, 1992. – 142 s.

            Dubovych M. F. Liplennia v dytiachomu sadku / M. F. Dubovych – K. : Rad. shkola, 1984. – 120 s.

            Klymenko V. V. Pershi kroky u tvorchist / V. V. Klymenko, O. V. Kocherha. – K., 1999. – 134 s.

            Kovalchuk T. P. Vydы khudozhestvennoi rabotы s bumahoi / T. P. Kovalchuk, N. Y. Reznychenko. – Odessa, 1998. – 73 s.

            Komarova T.S. Metodyka obuchenyia yzobrazytelnoi deiatelnosty y konstruyrovanyiu / T. S. Komarova. – M. : Prosveshchenye, 1991. – 256 s.

            Kompleksnыe zaniatyia po razvytyiu tvorcheskykh sposobnostei doshkolnykov: Metod. posobye /Avt.-sost.: N. V. Korchalovskaia, H. D. Posevyna. – Rostov n / Donu, 2003. – 288 s.

            Kosmynskaia V. B. Osnovы yzobrazytelnoho yskusstva y metodyka rukovodstva yzobrazytelnoi deiatelnostiu detei / V. B. Kosmynskaia, N. B. Khalezova – M. : Prosveshchenye, 1987. – 128 s.

            Koroteiev Y. A. Oryhamy dlia malыshei: Knyha dlia vospytatelei detskoho sada y rodytelei / Y. A. Koroteiev. – M., 1996. – 93 s.

            Krasnoholov V. O. Vyznachennia poniattia «obdarovanist» v zarubizhnii psykholoho-pedahohichnii literaturi / V. O. Krasnoholov // Obdarovana dytyna, 1998. – № 5-6.

            Krutii K. L. Diialnisna model zaniattia / K. L. Krutii // Doshkilne vykhovannia. – 2006. – № 7. – S. 16-19.

            Leites N. S. Sposobnosty y odarennost v detskye hodы / N. S.Leites. – M.: Znanye, 1984. – 78 s.

            Lenert H. Sportyvne yhrы y uprazhnenyia dlia detei doshkolnoho vozrasta / H. Lenert, Y. Lakhman. – M. : Fyzycheskaia kultura y sport, 1973. – 103 s.

            Lyshtvan Z. V. Konstruyrovanye v detskom sadu / Z. V. Lyshtvan. – M., 1981. – 159 s.

            Maliatko. Prohrama vykhovannia ditei doshkilnoho viku. – K., 1999. – 320 s.

            Matiushkyn A. M. Kontseptsyia tvorcheskoi odarennosty / A. M. Matiushkyn // Voprosы psykholohyy. – 1989. – № 6. – S. 29-33.

            Medychne zabezpechennia intehratsiinykh protsesiv rozvytku zdibnostei doshkilniat. – Donetsk: IPPO, 2006. – 92 s.

            Melyk-Pashaiev A. A. Stupenky k tvorchestvu / A. A. Melyk-Pashaiev, A. A. Novlianskaia. – M., 1987. – 143 s.

            Melnyk V. Mystetstvo vytynanky ta aplikatsii / V. Melnyk – Ternopil: navch. knyha. – Bohdan, 2006.

            Mishchenko L. M. Obdarovanist i yii vyiavlennia v doshkilnomu vitsi / L. M. Mishchenko // Doshkilne vykhovannia. – 1993. – № 9.

            Odarennыe dety / Pod red. H. V. Burmynskoi y V. M. Slutskoi. – M. : Prohress, 1991. -273 s.

            Orhanizatsiia dytiachoi ihrovoi diialnosti v konteksti nastupnosti doshkilnoi ta pochatkovoi osvity. Navchalno-metodychnyi posibnyk / Za red. H. S. Tarasenko. – K. : Vydavnychyi Dim «Slovo», 2010. – 320 s.

            Paramonova L. A. Detskoe tvorcheskoe konstruyrovanye: Knyha dlia pedahohov doshkolnыkh uchrezhdenyi, prepodavatelei y studentov pedahohycheskykh unyversytetov y kolledzhei / Tsentr «Doshkolnoe detstvo» ym. A V. Zaporozhtsa / L. A. Paramonova. – M., 1999. – 240 s.

            Pasiutynskaia V. Volshebnыi myr tantsa / V. Pasiutynskaia. – M. : Prosveshchenye, 1986. – 224 s.

            Ponomarev Ya. A. Psykholohyia tvorchestva y pedahohyka / Ya. A. Ponomarev. – M., 1976. – 280 s.

            Planuiemo zaliubky: Oriientovni rozrobky tematychnykh tsykliv. U dvokh knyhakh / Avtory-uporiadnyky Yu. S. Manyliuk, L. I. Tyshchuk. – Ternopil : Mandrivets, 2006. – 320 s.

            Poddiakov N. N. Novыi podkhod k razvytyiu tvorchestva u doshkolnykov / N. N. Poddiakova // Voprosы psykholohyy. – 1990. – № 1. – S. 16-20.

            Ponomarev Ya. A. Psykholohyia tvorchestva y pedahohyka / Ya. A. Ponomarev. – M., 1976. – 280 s.

            Proskura O. Obdarovana dytyna: psykholohichnyi aspekt problemy / O. Proskura // Doshkilne vykhovannia. – 1992. – № 2-10.

            Savenkov O. Y. Odarennыi rebenok doma y v shkole / O. Y. Savenkov. – Ekaterynburh, 2004. – 272 s.

            Svitylnyk Z. I. Vchymo ditei lipyty / Z. I. Svitylnyk. – K. : Rad. shkola, 1989. Albom.

            Suchasne zaniattia v doshkilnomu zakladi: Navchalno-metodychnyi posibnyk / Za red. N. V. Havrysh; avt. kol. : N. V. Havrysh, O. O. Linnik, N. V. Hubanova. – Luhansk : Alma-mater, 2007. – 496 s.

            Smukhovskaia L. Applykatsyia v detskom sadu / L. Smukhovskaia, O. Hrybovskaia. – M.: Prosveshchenye, 1988. – 16 s.

            Soloveichyk S. Vospytanye tvorchestvom / S. Soloveichyk. – M. : Znanye, 1978. – 94 s.

            Typovyi perelik obov’iazkovoho obladnannia, navchalno-naochnykh posibnykiv dlia zaniat khudozhnoiu praktykoiu ta obrazotvorchym mystetstvom // Doshkilne vykhovannia. – 2002. – № 11. – S. 28-31.

            Uruntaeva H. A. Praktykum po doshkolnoi psykholohyy / H. A. Uruntaieva, Yu. A. Afonkyna. – M., 1998. – S.60-61.

            Fediienko V., Chemerenko O. Obrazotvorche mystetstvo / V. Fediienko, O. Chemerenko. – Kh.: VD «Shkola», 2004. –

64 s.

            Fryman Dzh. Kak razvyt talant rebenka ot rozhdenyia do 5 let / Dzh. Fryman. – M.: Tsentr «PRO», 1996. – 228 s.

            Khalezova N. B. Narodnaia plastyka y dekoratyvnaia lepka v detskom sadu /N. B. Khalezova. – M.: Prosveshchenye, 1984.

            Khalezova N. B. Lepka v detskom sadu / N. B. Khalezova, N. A. Kurochkyna, H. V. Pantiukhyna. – M.: Prosveshchenye, 1986. – 141 s.

            Khudozhestvennoe tvorchestvo y rebenok / Pod red. N. A.Vetluhynoi. – M., 1972. – 287 s.

            Chumycheva R. M. Sotsyokulturnaia predmetno-prostranstvennaia sreda razvytyia rebenka / R. M. Chumycheva, L. M. Redko // Rebenok v myre kulturы. – Stavropol, 1998. – S. 57-71.

            Shulha L.M. Rozvytok tvorchykh zdibnostei ditei molodshoho doshkilnoho viku na zaniattiakh iz maliuvannia. – 2-he vyd. – Zaporizhzhia: TOV «LIPS», LTD, 2004. – 48 s.

            Shulha L.M. Rozvytok tvorchykh zdibnostei ditei serednoho doshkilnoho viku na zaniattiakh iz maliuvannia. – Zaporizhzhia: TOV «LIPS», LTD, 2001. – 84 s.

            Ttuoter P. M. Za predelamy detei yndyho. Novye dety y nastuplenye piatoi try / Perev. s anhl. – M.: Sofyia, 2006. – 320 s

Internet resources

http://194.44.152.155/elib/local/sk756199.pdf

https://www.twirpx.com/file/1191317/

https://www.twirpx.com/file/1616248/

https://www.twirpx.com/file/866424/

https://www.twirpx.com/file/1897480/

https://www.twirpx.com/file/229108/

https://www.twirpx.com/file/1912627/

https://www.twirpx.com/file/1694441/

https://www.twirpx.com/file/2034232/

 

Methodology of Teaching Children Foreign Languages and Cultures

LITERATURE

Basic literature

Vittenberg K., Biloushhenko I. Povny`j kurs anglijs`koyi movy` v DNZ (za Bazovoyu programoyu rozvy`tku dy`ty`ny` doshkil`nogo viku «Ya u Sviti»). 1-j rik navchannya. – X.: Osnova, 2010. – 384 s.

Rogova G. V. Saxarova. Koncepcy`ya o specy`aly`ste s pravom prepodavany`ya y`nostrannogo yazыka detyam rannego vozrasta. // Y`nostrannыe yazыky` v shkole. – 1990. – # 6

Ryazanova Y`. S. Obucheny`e angly`jskomu yazыku detej mladshego vozrasta. // Y`nostrannыe yazыky` v shkole. – 1992. – #1

Starzhy`nskaya N. Doshkol`noe detstvo: usvoeny`e rodnogo y` vtorogo yazыka // Doshkol`noe vospy`tany`e. – 1991. – #10

Shkvarina T. Anglijs`ka mova dlya ditej doshkil`nogo viku: programa, metod. rekom. / T. Shkvarina – K. : Shk.svit, 2008. – 112 s.

Zhurnal «Doshkil`ne vy`xovannya».

Zhurnal «Inozemni movy` v navchal`ny`x zakladax».

Additional literature

Bondarenko V. Vy`vchayemo anglijs`ku // Doshkil`ne vy`xovannya. – 1995. – # 12

Borshhenko M. Vy`vchayemo anglijs`ku // Doshkil`ne vy`xovannya. – 1996. – # 4

Veselova S. Kak mogly` sekretnыj zamok otkrыvaly` /Doshkol`ny`k y` y`nostrannыe yazыky` // Doshkol`noe vospy`tany`e. – 1995. – # 1

Dem'yanenko O. Ye. Fonety`chna robota z dit`my` starshogo doshkil`nogo i molodshogo shkil`nogo viku v umovax bagatomovnosti (fragmenty` zanyat` i urokiv)

Panasyuk A. Anglijs`kij – zmalku // Doshkil`ne vy`xovannya. – 1995. – # 2

Shy`shkova Y`. A., Verbovskaya M. E. Angly`jsky`j yazy`k dlya malыshej. Rukovodstvo dlya prepodavatelej y` rody`telej. – M. : ZAO «ROSMЭN-PRESS», 2006. – 157 s.

Shkvarina T. Anglijs`ka mova dlya ditej doshkil`nogo viku: programa, metod. rekom. – K. : Shk.svit, 2008. – 112 s.

Internet resources

Lingvisty`chna shkola dlya malyukiv http://poliglotik.ucoz.ru/ data dostupu: 30.10.2018

Rannye navchannya inozemny`x mov http://www.solnet.ee/parents/pp_000.html data dostupu: 30.10.2018

Anglijs`ka mova dityam http://www.bilingual.ru/data dostupu: 30.10.2017

Anglijs`ka mova dlya malen`ky`x uchniv http://kinder-english.narod.ru/ data dostupu: 30.10.2018

Angly`jsky`j dlya malыshej.   Shy`shkova Y`.A., Verbovskaya M.E. Pod. red. N.A. Bonkhttps://alleng.org/d/engl/engl76.htm data dostupu: 30.05.2019

 

PHYSICAL EDUCATION

Recommended Literature

Dub I. M. Teoretyko-metodychni osnovy rozrobky lektsiinoho kursu z fizychnoho vykhovannia studentiv vyshchykh navchalnykh zakladiv : Navchalnyi posibnyk dlia vykladachiv kafedr fizychnoho vykhovannia vyshchykh navchalnykh zakladiv / I. M. Dub, O. S. Kuts, V. A. Leonova. – Vinnytsia: TOV «Lando», 2010. – 257 s.

Leonova V. A. Modelni pokaznyky fizychnoho rozvytku i rukhovoi pidhotovlenosti studentskoi molodi pivnichnoho rehionu. Praktychni rekomendatsii / V.A. Leonova z spivavtoramy. – Vinnytsia: TOV «Lando», 2012. – 50 s.

Prysiazhniuk S. I. Fizychne vykhovannia : Navch. posib. dlia stud. vyshch. navch. zakladiv, vykladachiv / S. I. Prysiazhniuk. – K. : Tsentr uchbovoi literatury, 2008. – 504 s.

Internet Resources

https://osvita.ua/doc/files/news/481/48172/Posibnik.pdf – organization and judging of sports events – date of access 11.06.2019;

http://www.volleyball.ua/ – all information about volleyball in Ukraine – date of access 11.06.2019;

http://www.fvu.in.ua/ – Ukrainian Volleyball Federation – date of access 11.06.2019;

http://fbu.ua/ – Ukrainian Basketball Federation и – date of access 11.06.2019;

http://uaf.org.ua/ – Ukrainian Athletic Federation – date of access 11.06.2019;

http://uwf.net.ua/federation/management – Ukrainian Weightlifting Federation – date of access 11.06.2019;

http://usf.org.ua/Ukrainian Swimming Federationdate of access 11.06.2019;

http://www.fstu.com.ua/Ukrainian Sports Tourism Federationdate of access 11.06.2019;

http://www.sfu.org.ua/ – Ski Federation of Ukraine – date of access 11.06.2019;

https://core.ac.uk/download/pdf/11331647.pdf – lecture notes in volleyball – date of access 11.06.2019;

http://ptu15.org/wp-content/uploads/2014/05/Basketbol.pdf – basketball educational and methodical textbook – date of access 11.06.2019;

http://pulvinar.blogspot.com/2012/02/blog-post_07.html – methods of teaching to play volleyball. Tactics, game strategy. Recommendations and advice for beginners how to play volleyball correctlydate of access 11.06.2019.

 

 

 

 

Speech Culture and Expressive Reading

Literature

Basic

Babych N. D. Osnovy kuljtury movlennja. Ljviv: Svit, 1990. 232 s.

Babych N. D. Praktychna stylistyka i kuljtura ukrajinsjkoji movy. Ljviv: Svit, 2003. 432 s.

Bazovyi komponent doshkilnoi osvity (nova redaktsiia). Doshkilne vykhovannia. 2012. № 7.

Boghush A., Ghavrysh N., Kotyk T. Metodyka orghanizaciji khudozhnjo-movlennjevoji dijaljnosti ditej u doshkiljnykh navchaljnykh zakladakh: pidruchnyk. K. Slovo, 2006. 304 s.

Ghrycenko T. B. Ukrajinsjka mova ta kuljtura movlennja: navchaljnyj posibnyk. K.: Centr navchaljnoji literatury, 2005. 536 s.

Olijnyk Gh.A. Vyrazne chytannja. Osnovy teoriji. Posibnyk dlja vchyteliv. Ternopilj: Navchaljna knygha Boghdan, 2007. 224 s.

Additional

Boghdanecj-Biloskalenko N.I. Dytjacha literatura. Tvory ukrajinsjkykh pysjmennykiv II polovyny KhKh st. – pochatku KhKhI st. Navchaljnyj posibnyk. K.: Vydavnychyj Dim «Slovo», 2011. 480 s.

Boghdanecj-Biloskalenko N.I. Ukrajinsjka dytjacha literatura. Malovidomi tvory ukrajinsjkykh dytjachykh pysjmennykiv II polovyny KhIKh st. – I polovyny KhKh st. Navchaljnyj posibnyk. K.: Vydavnychyj Dim «Slovo», 2009. 280 s.

Boghush A.M., Amatjjeva O.P, Khadzhyradjeva S.K Kuljtura rechevogho obshhenyja detej doshkoljnogho vozrasta: metodycheskoe posobye. Odessa, 2003. 251 s.

Bosa L.P., Khomenko L.M. Mandrivka v knyzhkove carstvo. Ighry – zanjattja dlja ditej starshogho doshkiljnogho viku. K.: VF “Paljmira”, 1998. 45 s.

Bujaljsjkyj B. A. Poezija usnogho slova: azbuka vyraznogho chytannja : knygha dlja vchytelja. K. Rad. shk., 1990. 256 s.

Vaghapova D.Kh. Rytoryka v yntelektualjnыkh yghrakh y trenynghakh. M.: Cytadelj, 2001. 460 s.

Vodolagha N.V. Teatraljna abetka. Donecjk: Lebidj, 2000. 108 s.

Ghavrysh N.V. Khudozhnje slovo i dytjache movlennja: metodychnyj posibnyk dlja vykhovateliv. Donecjk: TOV “Lebidj”, 1999. 170 s.

Ghavrysh N.V. Rozvytok movlennjevoji tvorchosti v doshkiljnomu vici. Donecjk: TOV «Lebidj», 2001. 218 s.

Ghavrysh N.V Khudozhnja literatura v osvitnjomu prostori: suchasni tekhnologhiji. Doshkiljne vykhovannja. 2011. № 2. S. 4-9.

Ghaljperyn Y.R. Tekst kak obъekt lynghvystycheskogho yssledovanyja. M.: Nauka, 1981. 140 s.

Gholovata A.M. Kuljtura usnogho i pysemnogho profesijnogho movlennja: posibnyk dlja studentiv. Ternopilj, 1997. 192 s..

Gholovyn B. N. Osnovы kuljturы rechy : uchebnyk. M. .Vыssh. shk., 1988. 230 s.

Ghorbushyna L.A., Nykolaycheva A.P. Vыrazyteljnoe chtenye y rasskazыvanye detjam doshkoljnogho vozrasta M.: Prosveshhenye, 1985.

Ghrycenko T. B. Ukrajinsjka mova ta kuljtura movlennja : navch. posibnyk. K. : CUL, 2005. 536 s.

Dzjubyshyna-Meljnyk N.Ja. Chytaj i znaj!: Dovidnyk-praktykum z ghramatyky ta stylistyky suchasnoji ukrajinsjkoji movy/ Dzjubyshyna-Meljnyk N.Ja., Lavrinecj O.Ja. ta in.     K.: Vyd.dim “Kyjevo-Moghyljansjka akademija”, 2007. 197 s.

Zaporozhec A.V. Psykhologhyja vospryjatyja rebenkom doshkoljnykom lyteraturnogho proyzvedenyja. Yzbrannыe psykhologhycheskye trudы.: V 2-kh t. T.1: Psykhycheskoe razvytye rebenka. M.: Pedaghoghyka, 1986. 320 s.

Yljjash M.Y. Osnovы kuljturы rechy: uchebnoe posobye. K.: Vyshha shkola, 1984. 187 s.

Kapsjka A. Vyrazne chytannja. Praktychni i laboratorni zanjattja: navchaljnyj posibnyk K.: Vyshha shkola, 1990.

Kovalj Gh. P. Metodyka chytannja : navchaljnyj posibnyk. Ternopilj: Navchaljna knygha – Boghdan, 2008. 280 s

Literaturoznavchyj slovnyk-dovidnyk. Za red. R.T. Ghrom'jaka, Ju.I. Kovaliva, V.I. Teremka. K.: VC "Akademija", 2007. 752 s.

Lysenko N.V. Etnopedaghoghika dytynstva. K.: Vydavnychyj Dim «Slovo», 2011. 720 s.

Lucenko I.O. Ghotujemosj do movlennjevogho spilkuvannja z doshkiljnykamy. K. : Nac. ped. un-t im. M. Draghomanova, 2001.

Ljvov M.R. Rytoryka. M.: Akademyja, 1999. 256 s.

Macjko L. I., Kravecj L.V. Kuljtura ukrajinsjkoji fakhovoji movy : navchaljnyj posibnyk. K. : VC "Akademija", 2007. 360 s.

Macjuk R. Surzhyk dlja inteligenciji. Ljviv: Spolom, 2004. 290 s.

Meljnychajko V.Ja. Dobrjansjka I.V. Pro kuljturu nashogho movlennja. Ternopilj, 1991.

Olijnyk O. B., Shynkaruk V. D. Kuljtura movlennja: navch. posibnyk. K. : Kondor, 2008. 296 s.

Pentyljuk M.I. Kuljtura movy i stylistyka. K.: Vezha, 1994. 240 s.

Ponomariv O.D. Ukrajinsjke slovo dlja vsikh i dlja kozhnogho. K.Lybidj, 2013. 360 s.

Rusanivsjkyj V.M. Kuljtura ukrajinsjkoji movy. K.: Lybidj, 1990. 304 s.

Soper Polj. Osnovы yskusstva rechy. M.: Proghress, 1992.

Shypilo L. Ghri-dramatyzaciji – nalezhnu uvaghu. Doshkiljne vykhovannja. 2013. №1. S. 14-18.

Internetresources

Budjansjkyj D. V. Vyrazne chytannja jak element akademichnogho krasnomovstva v strukturi profesijnoji dijaljnosti vykladacha vyshhoji shkoly. Pedaghoghichni nauky: teorija, istorija, innovacijni tekhnologhiji. 2014. № 7 (41). S.162-171. Rezhym dostupu: http://nbuv.gov.ua/UJRN/pednauk_2014_7_21

Brus M. P. Ukrajinsjke dilove movlennja : Navchaljnyj posibnyk dlja studentiv ekonomichnykh specialjnostej. Ivano-Frankivsjk: Tipovit, 2014. 306 s. Rezhym dostupu: http://194.44.152.155/elib/local/1961.pdf.

Vartyk O.P., Leontjjeva O.O. Vyrazne chytannja: Navchaljno-metodychni rekomendaciji. Tyraspolj, 2015. 128 s. Rezhym dostupu: http:// moodle.spsu.ru/.../Vyrazne%20chytannja-O.P.%20Vartyk,%.

Zakharchuk Z., Tkachuk O. Efektyvni sposoby opracjuvannja partytury vyraznogho chytannja. Nova pedaghoghichna dumka. 2013. №2. S. 102-107. Rezhym dostupu: https://www.google.com/search?q=6.%09 .

Kardash I. M. Formuvannja navychok vyraznogho chytannja v majbutnikh vykhovateliv doshkiljnykh navchaljnykh zakladiv. Rezhym dostupu: http://scienceandeducation.pdpu.edu.ua/journals/2011/NiO_6_2011/1_rozd/Kard.htm.

Kljeshhova O. Je., Kravchuk O. M.. Kuljtura ukrajinsjkoji movy (za kredytno-moduljnoju systemoju) : navch. posib. Lughansjk : Vyd-vo DZ „LNU imeni Tarasa Shevchenka”, 2011. 219 s. Rezhym dostupu: 194.44.152.155/elib/local/r37.pdf.

Klymova K.Ja. Osnovy kuljtury i tekhniky movlennja: Navchaljnyj posibnyk. K.: Lira, 2006. 240 s. Rezhym dostupu: http://library.nulau.edu.ua/POLN_TEXT/KNIGI/KONDOR1/CD/Osnovu_kult.pdf

Kuljtura movlennja i praktykum z vyraznogho chytannja. Materialy. Rezhym dostupu: http://kyltyramovlenna.blogspot.com/

Panchenko T.S. Osoblyvosti vyraznogho chytannja prozovykh tvoriv (na prykladi kazok). Molodyj vchenyj. 2016. № 3 (30). S. 546-549. Rezhym dostupu: http://molodyvcheny.in.ua/files/journal/2016/3/129.pdf.

Pentyljuk M. I., Marunych I. I., Ghajdajenko I. V. Dilove spilkuvannja ta kuljtura movlennja: navchaljnyj posibnyk. K.: Centr navchaljnoji literatury, 2010. 224 s. Rezhym dostupu:   http://www.kspu.edu/FileDownload.ashx/%D0%9A%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%20%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F.pdf?id=caaf5ad1-1e69-4b6d-b10b-06d9f6d0c5c4.

Serbensjka O. Antysurzhyk. Vchymosja vvichlyvo povodytysj i pravyljno ghovoryty / O. Serbensjka, Ju. Redjko, O. Fedyk; Za zagh. red. O. Serbensjkoji. – Ljviv : Svit, 1994. – 152 s. Rezhym dostupu: http://1.bookzz.org/book/2815554/8e89f5

Stanyslavskyj, K.S. Akterskyj trenyngh. Rabota aktera nad soboj. Rabota nad soboj v tvorcheskom processe voploshhenyja. M.: Polyghrafyzdat; SPb: Prajm-EVROZNAK, 2010. 448 s. Rezhym dostupu: http://www.e-reading.me/bookreader.php/101744/Stanislavskiii_

Ukrajinsjkyj pravopys. K.: Nauk. dumka, 2012. 288 s. Rezhym dostupu:   http://litopys.org.ua/pravopys/pravopys2012.htm

 

 

TECHNOLOGY OF TEACHING PROFESSIONAL METHODS OF PRESCHOOL EDUCATION (METHODOLOGY OF NATURAL SCIENCE)

Basic literature

Bazovyi komponent doshkilnoi osvity (nova redaktsiia) // Doshkilne vykhovannia. – 2012. № 7. – S.4.

Bielienka H.V. Vykhovatel ditei doshkilnoho viku: stanovlennia fakhivtsia v umovakh navchannia. Monohrafiia / H.V. Bielienka. – K . : Svitych, 2006. – 304 s.

Bielienka H.V. Interaktyvni pryiomy vykladannia navchalnoi dystsypliny u vyshchii shkoli (na materiali kursu «Metodyka oznaiomlennia doshkilnykiv z pryrodoiu») / H.V. Bielienka. – K., 2001.

Danylov-Danylian V.Y. Vozmozhna ly koэvoliutsyia pryrodы y obshchestva? / V. Y. Danylov-Danylian//Voprosы fylosofyy. – 1998. – № 8. – S. 15-25.

Zahorodnia L.P. Pedahohichna maisternist vykhovatelia doshkilnoho zakladu: navchalnyi posibnyk / L.P.Zahorodnia, S.A.Titarenko. – Sumy : Universytetska knyha, 2010.

Zahorodnia L.P. Pidhotovka vykhovateliv do stvorennia ekoloho-rozvyvalnoho seredovyshcha yak skladovoi vizualnoho imidzhu doshkilnoho navchalnoho zakladu. // Naukovyi visnyk Chernivetskoho universytetu. Vypusk 746. Pedahohika ta psykholohiia. – Chernivtsi, 2015. – S 38-43.

Zahorodnia L.P. Pidhotovka maibutnikh vykhovateliv do stvorennia predmetnoho ekoloho-rozvyvalnoho seredovyshcha yak skladovoi vizualnoho imidzhu doshkilnoho zakladu/ L.P. Zahorodnia// Naukovyi visnyk Mykolaivskoho derzhavnoho universytetu imeni V.O. Sukhomlynskoho. Pedahohichni nauky. Vypusk 1.45 (106). – S. 24-28 - 2014.

Zahorodnia L.P. Formuvannia ekolohichnoi kompetentnosti v maibutnikh vykhovateliv doshkilnykh navchalnykh zakladiv./ L.P. Zahorodnia //Kompleksnyi pidkhid do formuvannia profesiinoi kompetentnosti maibutnoho vykhovatelia doshkilnoho navchalnoho zakladu. Monohrafiia. – Hlukhiv, 2015. – S.162-176.

KniazevaE.N. Synerhetykakaknovoemyrovydenye: dyalohsY.Pryhozhynыm /E. N. Kniazeva,S. P. Kurdiumov //Voprosы fylosofyy. – 1992. - № 12. – S. 3-21.

KozlovskaI.M. Mozhlyvostivykorystanniasynerhetychnykhideiuteoriidydaktychnoiintehratsii / I. M. Kozlovska//Naukovizapysky: ZbirnykstateiNPUim. M.P.DrahomanovaVypusk 36. /Ukl. DmytrenkoP.V., MakarenkoO.L. – K.: NPU, 2000. – Ch.1. – S. 52-58.

Mazokha D.S. Na shliakhu do pedahohichnoi profesii D.S. Mazokha. – K., 2005.

Moyseev N.N. Eshche raz o probleme koэvoliutsyy/N. N. Moyseev//Problemы fylosofyy. – 1998. – № 8. – S. 26-32.

Navchalno-doslidna robota u vyshchykh pedahohichnykh navchalnykh zakladakh: Navchalno-metodychnyi posibnyk [Tekst] / ukladachi: V. P. Zinchenko, V. B. Kharlamenko, I. M. Koreneva. – Hlukhiv: RVV HDPU, 2006.

Panteleev H.N. Эstetyka uchastka doshkolnoho uchrezhdenyia / H. N. Panteleev. – M., 1988.

Rыzhova N.A. Nash dom – pryroda / N.A. Rыzhova. – M. : «KARAPUZ – DYDAKTYKA», 2005.

Pometun O.I. ta in. Suchasnyi urok. Interaktyvni tekhnolohii navchannia: Nauk. –metod. posib. /O.I.Pometun, L.V.Pyrozhenko. Za red. O.I.Pometun. – K., 2004. – 192 s.

Prohrama praktyk dlia studentiv spetsialnosti «Doshkilna osvita» – Hlukhiv, 2016.

Suchasne zaniattia v doshkilnomu zakladi / Za red. N.V. Havrysh. – Luhansk, 2007 – 496 s..

U sadochku yak u vinochku / Ukladachi Ye.F. Kovtun, L.M.Sopina, – Sumy, 2008.- 153 s.

Fitsula M.M. Vstup do pedahohichnoi profesii / M.M. Fitsula. – Ternopil, 2005. – S. 122 - 127.

Funtikova O.O. Vykladannia metodyk doshkilnoi osvity : navchalnyi posibnyk / O.O. Funtikova, K.I. Shcherbakova. Melitopol: Vydavnychyi budynok Melitopolskoi miskoi drukarni, 2016. – 192 s.

Iarysheva N.F. Metodyka oznaiomlennia ditei z pryrodoiu / N.F. Yarysheva. – K.: Vyshcha shk., 2008. – 344 s.

Additional literature

ArshynovV.Y. Fylosofyiasynerhetykykakfylosofyiakommunykatsyi/ V. Y. Arshynov. – YFRAN, 1994. – S. 3-97.

Atestatsiiadoshkilnohonavchalnohozakladu: dosvidroboty / S.I. Zhovner, O.M. Bobro,T.I. Pohrebniak, I.V. Kuzminska. – Kh.: Vyd. hrupa « Osnova», 2008.

Bielienka H. V. Pryroda i rukh / H.V. Bielienka, O. L. Bohinich – K., 2004.

Bondar V.I. Dydaktyka: efektyvni tekhnolohii navchannia studentiv / V. I. Bondar. – K., 2006.

Zahorodnia L.P. Pidhotovka studentiv do zabezpechennia yakisnoi ekolohichnoi osvity doshkilnykiv / L. P. Zahorodnia // Doshkilna osvita u suchasnomu sotsiokulturnomu prostori : zb. nauk. prats / [ za zah. red. / O. A. Hnizdilovoi, vidpov. red. N. V. Kovalevska]. – Poltava : PNPU imeni V. H. Korolenka, 2017. – Vyp. 1. – S. 29-36.

Zahorodnia L.P. Formuvannia ekoloho-pedahohichnoi kultury v maibutnikh vykhovateliv yak skladnyka profesiinoho imidzhu: yevropeiskyi dosvid / L.P.Zahorodnia // Visnyk Hlukhivskoho natsionalnoho pedahohichnoho universytetu imeni Oleksandra Dovzhenka : zb. nauk. prats. Vypusk 34 / Hlukhivskyi NPU im. O.Dovzhenka : redkol :. O.I. Kurok (vidp. red.) [ta in.] – Hlukhiv : RVV Hlukhivskoho NPU im. O. Dovzhenka, 2017. – S.17-28– (Seriia : Pedahohichni nauky. Vypusk 34).

Kerivnytstvo doshkilnym navchalnym zakladom: Informatyvno- metodychni materialy na dopomohu kerivnykovi doshkilnoho navchalnoho zakladu / Uporiadnyky N. Maior, Yu. Manyliuk, M. Marusynets, O.Tymofeieva. – Ternopil: Mandrivets, 2006. – 168 s.

Krutii K.L. Osvitnii prostir doshkilnoho navchalnoho zakladu: Monohrafiia: U 2-kh ch. / K. L. Krutii. – Zaporizhzhia: TOV «LIPS» LTD, 2009.

Osvitnia prohrama dlia ditei vid dvokh do semy rokiv / nauk ker. proektu: O.V. Ohneviuk, avt. kol.: H.V. Bielienka, O.L. Bohinich, N.I. Bohdanets-Biloskalenko [ta in.]: nauk. red. H.V.Bielienka, M.A. Mashovets / Min. osv. i nauk., mol. ta sportu Ukrainy, holovn. upr. osv. i nauk. vykon. orh. Kyivmiskrady, Kyiv. un-t im.B. Hrinchenka – K.: Kyivskyi un-t. im. Hrinchenka, 2016 – 304 s.

Osnovy metodolohii ta orhanizatsii naukovykh doslidzhen [Tekst]: Navch. posib. dlia studentiv, kursantiv, aspirantiv ta adiuntiv / za red. A. Ye. Konverskoho. – K. : Tsentr uchbovoi literatury, 2010.

Pometun O.I. ta in. Suchasnyi urok. Interaktyvni tekhnolohii navchannia: Nauk. –metod. posib. /O.I.Pometun, L.V.Pyrozhenko. Za red. O.I.Pometun. – K., 2004.

Prohrama rozvytku dytyny doshkilnoho viku «Ia u Sviti» (nova redaktsiia) U 2 ch. (Aksonova O.P.. Anishchuk A.M., Artemova L.V. [ta in..]; nauk ker. O.L. Kononko. – Kyiv: TOV «MTsFER». – Ukraina, 2014. – 204 s. (ch.I), 452 s. (ch II)

Rыzhova N.A. Nash dom – pryroda / N.A. Rыzhova. – M. : «KARAPUZ – DYDAKTYKA», 2005.

Shalda N. Tsei dyvovyzhnyi svit vitru. Intehrovani zaniattia dlia starshykh doshkilniat z vykorystanniam multymediinoi prezentatsii / N.Shalda, H. Plokhikh//Doshkilne vykhovannia. – 2012. – № 4.

Shvaika L. A. Metodychna robota v DNZ / L. A. Shvaika. – Kh. : Vydavnycha hrupa "Osnova", 2008. – 287 s.

Shvaika L. A. Planuvannia roboty v DNZ /L. A. Shvaika, T. T. Chala. – Kh. : Vyd. hpupa «Osnova», 2008. – 271 s. – (Seriia «Doshkilnyi navchalnyi zaklad. Kerivnyku»).

Shcherbakova K.I. Vstup do spetsialnosti / K. Y Shcherbakova. – K.,2011.

Ianch Э. Samoorhanyzuiushchaia Vselennaia. Nauchnыi y chelovecheskyi smыsl voznykaiushchei paradyhmы / Э. Yanch //obshchestvennыe nauky y sovremennost. – 1999. – № 1. – S. 143-145.

Internet resources

Metodyka oznajomlennya ditej iz pryrodoyu. URL: https://sites.google.com/site/krempeddoshk/metodicna-skarbni/metodika-oznajomlenna-z-prirodou(Access: 27.06.2019).

Yarysheva N. F. Metodyka oznajomlennya ditej z pryrodoyu. Kyyiv: Vyshha shkola, 1993. 225 с. URL: http://194.44.152.155/elib/local/skbn27562.pdf (Access: 27.06.2019).

Metodyka oznajomlennya ditej z pryrodoyu / ukl. V.V.Prystup, L.Yu.Shtefan. URL: http://krempeddoshk.at.ua/_ld/1/122_99s.pdf (Access: 27.06.2019).

 

Theory and Methodics of Physical Education

LITERATURE

Basic literature

1.Bazova prohrama rozvytku dytyny doshkilnoho viku «Ia u Sviti» / nauk. ker. ta zah. red. O. L. Kononko. 3-tie vyd., vypr. K. : Svitych, 2009.

2.Vilchkovskyi E. S., Kurok O. I. Fizychne vykhovannia ditei v doshkilnomu zakladi / E. S. Vilchkovskyi, O. I. Kurok. – K. : RVV HDPU 2001.

3.Vilchkovskyi E.S., Kurok O.I. Teoriia ta metodyka fizychnoho vykhovannia ditei doshkilnoho viku : navch. posib. / E. S. Vilchkovskyi, O. I. Kurok. – Sumy : VTD «Universytetska knyha», 2004.

Hlazыryna L. D. Fyzycheskaia kultura doshkolnykam / L. D. Hlazыryna. – M. : Humanyt.yz-d tsentr VLADOS, 2000.

Derzhavna natsionalna prohrama «Osvita» : Ukraina KhKhI stolittia. – K. : Raiduha, 1994.

Zakon Ukrainy «Pro fizychnu kulturu i sport». – K., 1993.

Keneman A. V., Khukhlaeva D. V. Teoryia y metodyka fyzycheskoho vospytanyia detei doshkolnoho vozrasta / A. V. Keneman, D. V. Khukhlaeva. – M. : Prosveshchenye, 1985.

Kozhukhova N. N. Vospytatel po fyzycheskoi kulture v doshkolnыkh uchrezhdenyiakh : ucheb. posobye dlia stud. vыssh. y sred. ped. ucheb. zavedenyi / Kozhukhova N. N [pod red. S. A. Kozlovoi]. – M. : Yzdatelskyi tsentr «Akademyia», 2002.

Additional literature

Adashkiavychene Э. Y. Sportyvnыeyhrы yuprazhnenyiavdetskomsadu / Э. Y. Adashkiavychene. – M. : Prosveshchenye, 1992.

Adashkiavychene Э. Y. Basketboldliadoshkolnykov / Э. Y. Adashkiavychene. – M. : Prosveshchenye, 1983.

Aliamovskaia, V. H. Kakvospytыvatzdorovohorebenka // Doshkolnoevospytanye / V. H. Aliamovskaia. – 1993. – № 1. – S. 4-18.

BabynaK. S. Kompleksы utrenneihymnastykyvdetskomsadu: Posobyedliavospytateliadet. sada / K. S. Babyna. – M. : Prosveshchenye; 1978.

Babyna K. S. Utrenniaia hymnastyka v detskom sadu / K. S. Babyna. – M. : Prosveshchenye, 1984.

Bielienka H. V., Bohinich O. L., Mashovets M. A. Zdorovia dytyny – vid rodyny / H. V. Bielienka, O. L. Bohinich, M. A. Mashovets. – K. : SPD Bohdanova A.M., 2006.

Bilyk-Tertus L. Siuzhetna rankova himnastyka (dlia serednoi hrupy) / L. Bilyk-Tertus. // Doshkilne vykhovannia. – 2005. № 12 – S. 20.

Bohinich O. L. Vidtvoriuiemo pryrodu v rukhakh / O. L. Bohinich. // Doshkilne vykhovannia. – 1998. – № 10. – S. 11.

Bohinich O. L. Ozdorovcha pedahohika: Vdoskonalennia malykh form aktyvnoho vidpochynku / O. L. Bohinich // Doshkilne vykhovannia. – 2002. – № 7. – S. 18-19.

Bohinich O. L. Fizychne vykhovannia ditei doshkilnoho viku zasobamy hry / O. L. Bohinich. – K. : SP «ChYP». – 2001.

Burakova Yu. Fizkulturne obladnannia z pliashok ta inshoho / Yu. Burakova // Doshkilne vykhovannia. – 2006. – № 10. – S.20-21.

Butsynskaia P. P. Obshcherazvyvaiushchye uprazhnenyia v detskom sadu / P. P. Butsynskaia. – M. : Prosveshchenye, 1990

Vavylova E. N. Ukrepliaite zdorove detei: posobye dlia vospytatelia det. sada / E. N. Vavylova. – M. : Prosveshchenye, 1986.

Vavylova E. N. Uchyte behat, prыhat, lazat, metat / E. N. Vavylova. – M. : Prosveshchenye, 1983.

Velytchenko V. K. Fyzkultura dlia oslablennыkh detei / V. K. Velytchenko. – M. : Fyzkultura y sport, 1986.

Vylchkovskyi Э. S. Razvytye dvyhatelnoi funktsyy u detei / Э. S. Vylchkovskyi. – K. : Zdorove, 1983. – 208 s.

Vilchkovskyi E. S. Rankova himnastyka doshkilniat pid muzyku / E. S. Vilchkovskyi. – K. : Muzychna Ukraina, 1989.

Vilchkovskyi E. S. Rukhlyvi ihry v dytiachomu sadku / E. S. Vilchkovskyi. – K. : Rad. shkola, 1989.

Volkova S. S. Kak vospytat zdorovoho rebenka / S. S. Volkova. – K. : Rad. shkola, 1981.

Voronchuk O. Ihrove fizkulturne obladnannia / O. Voronchuk. // Doshkilne vykhovannia. – 2003. – № 9. – S.16-19.

Hlazyryna L. D., Ovsiankyn V. A. Metodyka fyzycheskoho vospytanyia detei doshkolnoho vozrasta : posobye dlia pedahohov dosh. uchrezhd. / L. D. Hlazyryna, V. A. Ovsiankyn. – M. : Humanyt. yzd. tsentr VLADOS, 2001.

Holoshchёkyna M. P. Lыzhy v detskom sadu / M. P. Holoshchёkyna. – M. : Prosveshchenye, 1977.

Hryshyn V. H., Osypov N. F. Malыshy otkrыvaiut sport / V. H. Hryshyn, N. F. Osypov. – M. : Pedahohyka, 1975.

Denysenko N. F., Sytechko N. D., Fradkin I. M., Ponomarova H. P. Formuvannia pravylnoi postavy – neobkhidna umova zdorovia / N. F. Denysenko, N. D. Sytechko, I. M. Fradkin, H. P. Ponomarova. // Doshkilne vykhovannia. – 1987. – №8. – S.5–7.

Denysenko N. F. Vid rukhovoho rezhymu do zdorovia ditei / N. F. Denysenko. // Doshkilne vykhovannia. – 1995. –№10. – S.10–11.

Dmytrenko T. I. Sportyvni vpravy ta rozvahy dlia ditei doshkilnoho viku / T. I. Dmytrenko. – K. Rad. shkola 1976.

Dmytrenko T. I. Teoriia i metodyka fizychnoho vykhovannia ditei rannoho ta doshkilnoho viku / T. I. Dmytrenko. – K. : Vyshcha shkola, 1979.

Iefymenko M. Za pryntsypom «Ne zashkod!» / Mykola Yefymenko. // Doshkilne vykhovannia. – 1999. – № 7. – S. 19.

Iefymenko M. M. Metodyka ihrovoho testuvannia / Mykola Yefymenko. // Doshkilne vykhovannia. – 1994. – № 4. – S. 12.

Iefymenko M. M. Osnovni rukhovi rezhymy : Avtorska prohrama fizychnoho vykhovannia / Mykola Yefymenko. // Doshkilne vykhovannia. – 1996. – № 1. – S. 12–13.

Iefymenko M. Khloptsi – kozaky, a divchatka – kvitochky… Stateva kultura u fizychnomu vykhovanni doshkilniat / Mykola Yefymenko. // Doshkilne vykhovannia. – 2000. – № 9. – S. 18–19.

Zakon Ukrainy «Pro doshkilnu osvitu» (proekt) // Doshkilne vykhovannia. – 1998. – № 2. – S. 3-7.

Yvanov P. K. Detka. Oryhynalnoe uchenye o pryrodnom ozdorovlenyy cheloveka / P. K. Yvanov. – M. : Bahyra, 1995. – 94 s.

Keneman A. V. Podvyzhnыe yhrы narodov SSSR / A. V. Keneman. – M. : Prosveshchenye, 1978.

Kystiakovskaia; M. Yu. Razvytye dvyzhenyi u detei pervoho hoda zhyzny / M. Yu. Kystiakovskaia. – M. : Pedahohyka, 1970.

Korop Yu. O., Halymzanova T. V., Noryk M. S. Profilaktyka i korektsiia porushen postavy i stupen u ditei doshkilnoho i molodshoho shkilnoho viku: Metodychni rekomendatsii / Yu. O. Korop, T. V. Halymzanova, M. S. Noryk. – K. : IZMN, 1997.

Laizane S. Ya. Fyzycheskaia kultura dlia malыshei: posobye dlia vospytatelei detskoho sada / S. Ya. Laizane. – M. : Prosveshchenye, 1978.

Lysenko N, Bezghinna V. Nestandartne obladnannia na zaniattiakh z likuvalnoi fizkultury / N. Lysenko, V. Bezghinna // Doshkilne vykhovannia. – 2005. – № 6. – S. 24-25.

Medyko-pedahohycheskyi kontrol za fyzycheskym vospytanyem de-tei doshkolnoho vozrasta: metodycheskoe posobye. – Moskva, Mynysterstvo Zdravookhranenyia SSSR, 1983.

Myr detstva. Doshkolnyk. / Pod red. A. H. Khrypkova. – M. : Pedahohyka, 1979.

Nykytyn B. P., Nykytyna L. A. «Rezervы zdorovia nashykh detei» – / B. P. Nykytyn, L. A. Nykytyna. – M. : Fyzkultura y sport, 1990

Nikitiny L. i B. My ta nashi dity / L. i B. Nikitiny. – K. : Molod, 1989.

Nikolaienko V. Rankova himnastyka z virshovanym suprovodom / V. Nikolaienko // Doshkilne vykhovannia. – 2004. – № 12. – S. 24.

Oharёva Z. Orhanyzatsyia y rukovodstvo doshkolnыm vospytanyem v SSSR / Z. Oharёva. – M. : Prosveshchenye, 1983.

Osokyna T. Y. Kak nauchyt detei plavat : Posobye dlia vospytatelia det. sada / T. Y. Osokyna 3-e yzd., dorab. y dop. M. : Prosveshchenye, 1986.

Osokyna T. N. Fyzycheskaia kultura v detskom sadu / T. N. Osokyna – M. : Prosveshchenye, 1973.

Pustыnnykova L. Y. Konky v detskom sadu / L. Y. Pustыnnykova. – M. : Prosveshchenye, 1979.

Razvytye dvyzhenyi u rebenka-doshkolnyka. / Pod red. Fonareva M. Y. – M. : Prosveshchenye, 1975.

Runova M. O. Rukhova aktyvnist dytyny v dytiachomu sadku : per. z rosiiskoi movy / M. O. Runova. – Kh. : Ranok, 2007.

Runova M. Osobennosty orhanyzatsyy zaniatyi po fyzycheskoi kulture / M. Runova // Doshkolnoe vospytanye. – 2003. – №9. – S. 42-52., №10.– S. 56-63.

Systema roboty z profilaktyky i korektsii porushen oporno-rukhovoho aparatu v ditei doshkilnoho viku / Avtor-ukladach L. M Tymoshenko. – Zaporizhzhia, 2008.

Systema roboty z psykhofizychnoho rozvytku dytyny / Avt.-uporiadnyk. V. V Yefremova. – Ternopil, Mandrivets, 2007.

Spok B. Rebenok y ukhod za nym / B. Spok. – M. : Prosveshchenye, 1988.

Staryn Yu. L., Krapyvnyk V. V., Usvytskyi Y. M. Tvoi sportyvnыi uholok / Yu. L. Staryn, V. V. Krapyvnyk, Y. M. Usvytskyi. – M. : Fyzkultura y sport, 1989.

Stepanenkova Э. Ya. Teoryia y metodyka fyzycheskoho vospytanyia y razvytyia rebenka / Э. Ya. Stepanenkova. – M. : ASADEMIIa, 2001.

Tymofeeva E. A. Podvyzhnыe yhrы detei mladsheho doshkolnoho vozrasta / E. A. Tymofeeva. – M. : Prosveshchenye, 1986.

Tonkova-Yampolskaia R. V., Chertok T. Ya. Rady zdorovia detei: Posobye dlia vospytatelia detskoho sada / R. V. Tonkova-Yampolskaia, T. Ya. Chertok – M. : Prosveshchenye, 1985

Formyrovanye pravylnoi osanky korrektsyia ploskostopyia u doshkolnykov / Avtor-sostavytel T. H.Anysymova. – Volhohrad, 2009.

Frolov V. H., Yurko H. P. Fyzkulturnыe zaniatyia na vozdukhe s detmy doshkolnoho vozrasta / V. H. Frolov, H. P. Yurko. – M.: Prosveshchenye, 1983.

Shevtsov A. H. Formyrovanyia zdorovia detei v doshkolnыkh uchrezhdenyiakh / A. H. Shevtsov. – M. : VLADOS-PRES, 2006.

Sheiko M. K. Rukhlyvi ihry doshkilnykiv / M. K. Sheiko. – K. : Rad. shkola, 1972.

Shyshkyna V. A. Azbuka dvyzhenyia malыsha : posobye dlia vospytatelei detskoho sada / V. A. Shyshkyna – Mynsk : Nar. asveta, 1985.

Shcherbakova K. Y. U simi roste dytyna / K. Y. Shcherbakova. – K. : Osvita, 1995.

 

Outdoor and sportgames with teaching methods

Literary sources for the course

Basic:

1. Adashkyavychene É. Y. Sportyvne yhry y uprazhnenyya v det·skom sadu. M. : Prosveshchenye. 1992. 159 s.

2. Vilchkovskyy E. S., Kurok O. I. Teoriya i metodyka fizychnoho vykhovannya ditey doshkilnoho viku : Navchalnyy posibnyk. Sumy: VTD Universytetska knyha, 2004. 434 s.

3. Vilchkovskyy E. S. Teoriya ta metodyka fizychnoho vykhovannya ditey doshkilnoho viku. L., 1998. 336 s.

4. Vilchkovskyy E. S. Fizychne vykhovannya u doshkilnomu zakladi. K., 2002. 324 s.

5. Vilchkovskyy E. S. Rukhlyvi ihry v dytyachomu sadku. K., 1989. 174 s.

6. Dmytrenko T. I. Teoriya ta metodyka fizychnoho vykhovannya ditey doshkilnoho viku. K., 1979. 235 s.

7. Lushchyk I. V. Rukhlyvi ihry v dytyachomu sadku. KH. : Vydavnycha hrupa «Osnova», 2008. 110 s.

8. Maydanyuk A. Zymovi ihry na svizhomu povitri. Doshkilne vykhovannya. 2015. № 12. S. 20-21.

9. Ukrayinski narodni dytyachi rukhlyvi ihry, zabavy ta rozvahy: metodychnyy posibnyk. T. : Mandrivets, 2018. 264 s.

Additional:

1. Arkyn E. A. Doshkolnyy vozrast. L., 1948. 345 s.

2. Bohinich O., Babachuk YU. Rukhlyvi ihry ta ihrovi vpravy z elementamy sportyvnykh ihor dlya ditey starshoho doshkilnoho viku: metodychnyy posibnyk. S., 2014. 224 s.

3. Keneman A. V., Khukhlaeva D. V. Teoryya y metodyka fyzycheskoho vospytanyya detey doshkolnoho vozrasta. M., 1985. 389 s.

4. Stepanenkova É. YA. Teoryya y metodyka fyzycheskoho vospytanyya y razvytyya rebënka. M. : Akademyya, 2001. 460 s.

5. Tsvek S. F. Sportyvni ihry ta rozvahy. K., Radyanska shkola. 1990. 18 s.

Internet-sources

1. https://www.google.com.ua/search Login date:12.09.2018

2. https://mala.storinka.org/добірка-українських-народних-ігор-для-дітей-з-книги-дитячий-фольклор.html Login date:12.09.2018

3. http://www.uaua.info/ot-3-do-6/razvitie-ot-3-do-6/news-46721-6-ukrayinskih-narodnih-igor-dlya-ditey-doshkilnogo-viku/   Login date:12.09.2018

4. http://www.sadochok.org/dytjachi-igry/folk_games/   Login date:12.09.2018

Theory and technology of valeological education (Valleological education in the PEI)

Literary sources for the course

Basic:

1. Apanasenko H. L., Popova L. A. Valeolohiya yak nauka Valeolohiya : nauk.-prak. zhurnal. K., 1996. № 1. S. 4-9.

2. Arshavskyy Y. A. Fyzyolohycheskye mekhanyzmy y zakonomernosty yndyvydualnoho razvytyya. M. 1982. 270 s.

3. Bazova prohrama rozvytku dytyny doshkilnoho viku „YA u Sviti” / nauk. red. ta uporyad. O.L.Kononko. K.: Svitych, 2008. 430 s.

4. Bilich G. L., Nazarova L. V. Osnovy valeologii. SPb., 2000. 558 s. 5. Brekhman I. I. Valeologiya – nauka o zdorov'ye. M. : Fizkul'tura i sport, 1990. 208 s.

6. Brekhman I. I. Vvedeniye v valeologiyu – nauku o zdorov'ye. L. 1987. 125 s.

7. Bobrytska V. I. Valeolohiya : Navch. posib. U 2 ch. Poltava, 2000. 146 s.

8. Bulych E. H. Muravov I. V. Valeolohiya. Teoretychni osnovy valeolohiyi. Kyyiv, 1997. 224 s.

9. Vayner N. Valeologiya : uchebnik dlya vuzov. M. : Flinta, 2001. 416 s.

10. Vayner E. N., Volynskaya Ye. V. Valeologiya : ucheb. praktikum. – 3-ye izd., ster. M.: FLINTA, 2018. 310 s.

11. Valeolohiya v shkoli i vdoma: posib. dlya batkiv / [T.Boychenko, N.Kolotiy, A.Tsarenko ta in.]. K.Lohos, 1999. 88 s.

12. Valeolohiya – nauka pro zdorovyy sposib zhyttya // Inform.-metod. zb. tovarystva “Znannya” Ukrayiny. 1996. Vyp. 1. 320 s.

13. Hryban V. H. Valeolohiya : pidruchnyk. K. : «Tsentr uchbovoyi literatury», 2012. 342 s.

14. Derkunskaya V. A. Spivrobitnytstvo dytyachoho sadka i simyi u vykhovanni kultury zdorovya doshkilnyat. Doshkilna pedahohika. 2006. № 5. S. 49-51.

15. Zimonina V. M. Vykhovannya dytyny-doshkilnyka. M. : VLADOS, 2003. 304. – («ROSYNKA»). 16. Kaluska L., Shchulkina N. Valeolohiya v dytyachomu sadku ta vdoma. Ivano-Frankivsk : Lileya-NV, 1999. 56 s.

17. Kovaleva N. G. Lecheniye rasteniyami. M., 1971. 346 s.

18. Konchyna O. A. Vzayemodiya doshkilnoho navchalnoho zakladu z rodynoyu v protsesi realizatsiyi prohramy valeolohichnoyi osvity „Zdrastuy!”. Doshkilna pedahohika. 2006. № 3. S. 44-50.

19. Kon' I. YA., Volkova L. YU. Pitaniye detey doshkol'nogo i shkol'nogo vozrasta: sovremennyye problemy. [Yelektronniy resurs]. – Way of access : http://pfcop.opitanii.ru/articles/children_feed_problems.shtml. Data vkhodu: 14.09.2018.

20. Lekarstvennyye rasteniya i primeneniye ikh. Sbornik. P., 2010. 432 s.

21. Lokhvytska L.V. Prohrama z osnov zdorovya ta bezpeky zhyttyediyalnosti ditey doshkilnoho viku . 22. Lokhvytska L.V. «Pro sebe treba znaty, pro sebe treba dbaty». Ternopil : Mandrivets, 2014. 120 s.

23. Lokhvytska L., Andryushchenko T. Do zdorovya ditey cherez osvitu doroslykh: Tekhnolohiya vzayemodiyi doshkilnykh navchalnykh zakladiv z rodynamy : [navch.-metod. posib.]. T., 2014. 176 s.

24. Lokhvytska L., Andryushchenko T. Vykhovannya zdorovoyi dytyny v suchasniy simyi: Simya berehynya zdorovya dytyny. T., 2011. 228 s.

25. Nahorna N. V., Bordyuhova O. V., Dubova H. V., Tsurkan M. O., Alferov V. V., Piklun V. L. Biolohichna rol makro- ta mikroelementiv v orhanizmi dytyny: diahnostyka dyselementoziv. Aktualnye problemy transportnoy medytsyny. 2010. № 3(2). S. 99-104.

26. Obolenskyy A. P. Obshchaya y chastnaya fytoprofylaktyka . Tvoe zdorove. 1991. № 10. S. 5-9.

27. Petlenko V.P. Valeologiya cheloveka. SPb., 1998.

28. Petrushin V. I., Petrushina N. V. Valeologiya : uchebnoye posobiye. M. : Gardariki, 1992. 432 s. 29. Popov S. V. Valeologiya v shkole i doma. SPb., 1997. 256 s.

30. „Pro zatverdzhennya Norm fiziolohichnykh potreb naselennya Ukrayiny v osnovnykh kharchovykh rechovynakh ta enerhiyi”. [Elektronnyy resurs]. – Rezhym dostupu: http://mozdocs.kiev.ua/view.php?id =5080 Data vkhodu: 14.09.2018.

31. Roz·hornute planuvannya osvitno-vykhovnoyi roboty v DNZ: ranniy doshkilnyy vik / Uporyad. M. V. Demkiv. Ternopil-Kharkiv : „Ranok”, 2011. 168 s.

32. Sobko A. B. Analiz kharchovykh ratsioniv ditey doshkilnoho viku. Tovary i rynky. 2010. № 2. S. 67-73.

33. Khyzhnyak M. I., Nahorna A. M. Zdorovya lyudyny ta ekolohiya. K., 1995. S. 8-16.

34. Sharshova N. Spivpratsya z simyeyu shchodo vykhovannya zdorovoyi dytyny. Robota z batkamy. 2009. [Elektronniy resurs]. – Rezhym dostupu: http://www.detskiysad.ru / fizvos / sotrudnichestvo. Html. Data vkhodu: 14.09.2018.

35. Chumakov B. N. Valeologiya : kurs lektsiy. M. : Pedagogicheskoye obshchestvo Rossii, 2002. 407 s.

Additional:

1. Al Takhkhan I. H. Znachennya mikroelementiv dlya zabezpechennya rostu i rozvytku ditey rannoho viku. Visnyk SumDu. 2007. №1. S. 97-104.

2. Alyamovskaya V. G. Materialy kursa «Ozdorovitel'nyye tekhnologii v doshkol'nom obrazovatel'nom uchrezhdenii» : innovatsionnyy aspekt. M. : Ped. universitet «Pervoye sentyabrya», 2010. 92 s.

3. Amosov N. M. Razdum'ya o zdorov'ye. M. : Fizkul'tura i sport, 1987. 64 s.

4. Andryushchenko T. Formuvannya zdorovyazberezhuvalnoyi kompetentnosti u ditey starshoho doshkilnoho viku : metodychnyy posibnyk. Ternopil : Mandrivets, 2016. 120 s.

5. Boltarovych 3. Narodna medytsyna ukrayintsiv. K.: Naukova dumka, 1990. 256 s.

6. Vasil'êv V. N. Zdorov'ye i stress. M. : Znaniye, 1991. 158 s.

7. Vilchkovskyy E. S. Fizychne vykhovannya doshkilnyat v simyi. Kyyiv : Rad. shk., 1987. 128 s.

8. Voytenko V. P. Zdorov'ye zdorovykh. Vvedeniye v sanologiyu. K. : Zdorov’ya, 1991. 246 s.

9. Garbuzov V. I. Chelovek, zhizn', zdorov'ye : drevniye i novyye kanony meditsiny. SPb, 1995. S. 78-79.

10. Gontar T. Tradytsiyne kharchuvannya ukrayintsiv. Rad. hak. 1990. №10. S 10-11.

11. Doshkilnykam pro osnovy zdorovya: navch.-metod. posib. / L.V.Lokhvytska, T.K.Andryushchenko. [2-he vyd., onovl.]. Ternopil : Mandrivets, 2008. 192 s.

12. Zakonodavstvo Ukrayiny pro okhoronu zdorovya. K.: Parlament·ske vyd-vo, 1999. 134 s.

13. Zubytska N. Prakorinnya narodnoyi medytsyny. Berehynya. 1993. № 2-3. S. 3-5.

14. Kaluska L., Myshasta H., Babiy N., Novytska T. Rosty zdorovoyu, dytynko. Ivano-Frankivsk, 1996. 121s.

15. Kaminskiy M. I. Pitaniye. Zdorov'ye. Dvigatel'naya aktivnost'. K. : Naukova dumka, 1990. 273 s.

16. Kniga o zdorov'ye : sbornik / pod red. YU. P. Lisitsina. M. : Meditsina, 1988. 509 s.

17. Kozlova S. A., Kulykova T. A. Doshkilna pedahohika : pidruchnyk dlya stud. sered. prof. navch. zakladiv. 10-e vyd., ster. M. : «Akademiya», 2009. 416 s.

18. Konstytutsiya Ukrayiny. K. : Femina, 1996. 62 s.

19. Kontseptsiya formuvannya pozytyvnoyi motyvatsiyi na zdorovyy sposib zhyttya u ditey ta molodi: Zatverdzhena nakazom Ministerstva osvity i nauky Ukrayiny vid 21 lypnya 2004 r. № 605. Dyrektor shkoly. 2004. № 40. S. 23-29.

20. Lisitsyn YU. P. Kontseptsiya formirovaniya zdorovogo obraza zhizni // Sb. nauch. trudov. - M., 1991. S. 3-27.

21. Navchy mene buty zdorovym!: zoshyt z osnov zdorovya dlya doshkilnyat (st. doshk. vik) / L. V. Lokhvytska, T. K. Andryushchenko. Ternopil : Mandrivets, 2008. 56 s.

22. Nykberh Y. Y. O dyete po hlykemycheskomu yndeksu. Spetsializovanyy medychnyy zhurnal „Medychna hazeta „Zdorovya Ukrayiny XXI stolittya”. 2008. № 10. S. 71-73. [Elektronnyy resurs]. – Way of access : http://health-ua.com/articles/2728.html

23. Praleska: prohrama doshkilnoyi osvity / E.A. Panko [y dr.]. 2-e vyd. Minsk : NDV; Aversev, 2010. 320 s.

24. Pro doshkilnu osvitu: Zakon Ukrayiny. K. : Red. zhurn. „Doshkilne vykhovannya”, 2001. S.4-33. 25. Pro okhoronu dytynstva: Zakon Ukrayiny. K. : Red. zhurn. „Doshkilne vykhovannya”, 2001. S.34-55.

26. Popov O. P. Likarski roslyny v narodniy medytsyni. K., 1965. 340 s.

27. Sinyakov A. Lechebnyy gerbariy. Garmoniya. 1991. № 2. S. 60-61.

28. Skumin V. A. Kul'tura zdorov'ya – fundamental'naya nauka o cheloveke. Novocherkassk : TEROS, 1995. 132 s.

29. Stelmakhovych M. Narodne dytynoznavstvo. K., 1991. Shkilnyy kurs „Valeolohiya”: 3bir. materialiv. K. : Osvita, 1994. 196 s.

30. Tonkova-Yampolska R. V., Chertok T. YA. Vykhovatelyu pro dytynu doshkilnoho viku: (Vid narodzhennya do 7 rokiv). M. : Prosveshchenye, 1987. 224 s.

31. Khochu byt' zdorovym // pod. red. P. I. Otroshchenko. K., 1991. S. 3-21.

32. Shakhnenko V.I., Tsukanova YE.O. Azbuka osnov bezpeky zhyttyediyalnosti: zmistovi liniyi, teoretychni polozhennya, tablytsi, skhemy: Naukovo-metodychnyy posibnyk dlya vchyteliv serednikh zakladiv osvity. Kharkiv: Helios, 2003. 124 s.

33. Shchytskova A. P., Novykova YU. V. Klyuchy k zdorovyu. M., 1984. 96 s. 34. Yazlovetskyy V. S. Dityam pro zdorovya. Kirovohrad, 1995. 99 s.

Internet sources

1. http://www.grandars.ru/college/medicina/valeologiya.html   Login date: 14.09.2018

 

Literature

Basic literature

Baronyn A.C. Эtnycheskaia psykholohyia. Kyiv: Tandem, 2000. 264 s.

Boronoev A.O., Pavlenko V.N. Эtnycheskaia psykholohyia. L., 1994. 303 s.

Korolev S. Y. Voprosы эtnopsykholohyy v rabotakh zarubezhnыkh avtorov. Moskva, 1997. 307 s.

Kochetkov V. V. Psykholohyia mezhkulturnыkh razlychyi. Moskva: PERSЭ, 2002. 416 s.

Krыsko V. H. Эtnycheskaia psykholohyia. Uchebn.posobye dlia studentov vыssh. ucheb. zavedenyi. Moskva: Yzdatelskyi tsentr «Akademyia», 2002. 320 s.

Lebedeva N. M. Vvedenye v эtnycheskuiu y krosskulturnuiu psykholohyiu: Uchebnoe posobye. Moskva: «Kliuch-S», 1999. 224 s.

Lovochkina A. M. Etnopsykholohiia: Navch. posib. / A. M. Lovochkina. – Kyiv: MAUP, 2002. – 312 s.

Pavlenko V. M., Tahlin S. O. Etnopsykholohiia: Navch. posib. Kyiv, 1999. 390 s.

Pavlenko V. N., Tahlin S. O. Vvedenye v эtnycheskuiu psykholohyiu: Ucheb. Posobye. Kharkov, 1992. 377 s.

Pavlenko V. N., Tahlin S. O. Faktorы etnopsykhoheneza: Ucheb. Posobye. Kharkov, 1993. 311 s.

Piren M. Osnovy etnopsykholohii: Pidruchnyk. Kyiv, 1996. 403 s.

Soldatova H. U. Psykholohyia mezhэtnycheskoi napriazhennosty. Moskva: «Smыsl», 1998. 389 s.

Stefanenko T. H. Эtnopsykholohyia. Moskva., 1999. 319 s.

Shulha H. A. Эtnycheskaia samoydentyfykatsyia lychnosty. Kyev: Yn-t sotsyolohyy HAH Ukraynы, 1996. 200 s.

Etnichna psykholohiia: Navch.-metod. posib. / Za red. V. D. Khrushch. Ivano-Frankivsk, 1994. 427 s.

Additional literature

Andreeva H. M. Sotsyalnaia psykholohyia. Moskva: MHU, 1988. 338 s.

Bromlei Yu. V. Эtnos y эtnohrafyia. Moskva, 1973. 214 s.

Bromlei Yu. V. Ocherky teoryy эtnosa Moskva, 1981. 200 s.

Hnatenko P. Y. Natsyonalnыi kharakter: myfы y realnost. Kyev, 1984. 302 s.

Hnatenko P. Y.. Natsyonalnaia psykholohyia: analyz problemы y protyvorechyi. Kyev, 1990. 308 s.

Hnatenko P. Y. Natsyonalnыi kharakter: monohrafyia. Dnepropetrovsk, 1992. 400 s.

Hnatenko P. Y. Natsyonalnaia psykholohyia: monohrafyia. Dnepropetrovsk, 2000. 388 s.

Hnatenko P. I. Ukrainskyi natsionalnyi kharakter. Kyiv, 1994. 375 s.

Hnatenko P. Y., Pavlenko V. N. Эtnycheskye ustanovky y эtnycheskye stereotypы. Dnepropetrovsk, 1995. 279 s.

Hrekhem Skott Dzh. Konflyktы y puty ykh preodolenyia. Kyiv, 1991. 190 s.

Hryhoriiv H. Ukrainska natsionalna vdacha. Vinnipeh, 1941. 200 s.

Hrymych M. Dva vymiry natsionalnoho kharakteru. Nauka i suspilstvo. 1991. № 8. S. 27–31.

Humylev T. H. Эtnohenez y byosfera zemly. Moskva, 1995. 217 s.

Danylevskyi H. Ya. Rossyia y Evropa. Moskva, 1976. 209 s.

Donchenko E. A. Sotsyalnaia psykhyka. Kyiv, 1994. 301 s.

Karlov V. V. Эtnokulturnыe protsessы noveisheho vremeny. Moskva, 1993. 214 s.

Kyrychuk O. V. Mentalnist: sutnist, funktsii, heneza. Mentalnist. Dukhovnist. Samorozvytok osobystosti: Tezy dop. ta materialy Mizhnar. nauk.-prakt. konf. Kyiv: Lutsk, 1994. S. 7–20.

Kon Y. S. K probleme natsyonalnoho kharaktera. Ystoryia psykholohyy. Moskva: Nauka, 1971. S. 141–158.

Kon Y. S. Natsyonalnыe osobennosty psykholohyy liudei. Sotsyalnaia psykholohyia. Moskva: Polytyzdat, 1975. S. 141–153.

Kulchytskyi A. Myrovospryiatye ukrayntsa. Ukr. dusha. Kyiv, 1992. 305 s.

Lebedeva H. M. Sotsyalnaia psykholohyia эtnycheskykh myhratsyi. Moskva, 1993. 300 s.

Levkovych V. V., Tankova H. H. Sotsyalno-psykholohycheskye problemы эtnycheskoho soznanyia. Sotsyalnaia psykholohyia y obshchestvennaia praktyka. Mshchskva, 1983. S. 138–153.

Lypa Yu. Pryznachennia Ukrainy. Lviv: Prosvita, 1992. 290 s.

Lure C. B. Ystorycheskaia эtnolohyia. Mshchskva, 1997. 310 s.

Pavlenko V. N. Faktorы эtnopsykhoheneza. Kharkov, 1993. 200 s.

Platonov Yu. P. Эtnycheskaia sotsyalnaia psykholohyia. SPb, 1993. 340 s.

Piren M. Etnopolitychni protsesy u suchasnii Ukraini. Kyiv, 1999. 300 s.

Porshnev B. F. Protyvopostavlenye kak komponent эtnycheskoho samosoznanyia. Moskva, 1973. 270 s.

Reshetov A. M. Psykholohyia natsyonalnoi neterpymosty. Moskva, 1998. 298 s.

Reshetov A. M. Эtnopsykholohycheskye problemы yzuchenyia narodov. Moskva, 1981. 300 s.

Rybchyn I. Heopsykhichni reaktsii i vdacha ukraintsia. Miunkhen, 1966. 301 s.

Skrebets V. A. Эkolohycheskaia psykholohyia: ucheb. posobye. Kyev: MAUP, 1998. 340 s.

Skrebets V. A. Sovremennaia zarubezhnaia эtnopsykholohyia. Moskva, 1979. 350 s.

Soldatenko V. F., Kryzhanivskyi V. P., Levenets Yu. A. Ukrainska ideia: Istorychnyi narys. Kyiv: Nauk, dumka, 1995. 400 s.

Starovoitova H. V. Nekotorыe metodolohycheskye voprosы opredelenyia predmetnoi oblasty эtnopsykholohyy. Sotsyalnaia psykholohyia y obshchestvennaia praktyka. Moskva, 1983. S. 127–138.

Subtelnyi O. Ukraina. Istoriia. – 2-he vyd. Kyiv: Lybid, 1992. 407 s.

Sukharev V., Sukharev M. Psykholohyia narodov y natsyi. Dnepropetrovsk: Stalker, 1997. 317 s.

Yaniv V. Narysy do istorii ukrainskoi etnopsykholohii. Miunkhen: Vyd-vo UVU, 1993. 399 s.

Information resources

Savytska O.V., Spivak L.M. Etnopsykholohiia: navch. posib. dlia stud. vyshch. navch. zakl. Kyiv: Karavela, 2011. 264 s. Rezhym dostupu: kaf-psykholohii.kpnu.edu.ua/wp-content/.../Savytska_Spivak_Etnopsykholohiia.pdf (Data dostupu 11 veresnia 2018 r.)

Lovochkina A. M. Etnopsykholohiia: navch. posib. Kyiv: MAUP, 2002. 144 s. Rezhym dostupu: http://maup.com.ua/assets/files/lib/book/n135.pdf (Data dostupu 11 veresnia 2018 r.)

Piren M.I. Osnovy etnopsykholohii: pidruchnyk Kyiv: KSP 1996. 385 s. Rezhym dostupu: http://www.soc.univ.kiev.ua/uk/library/osnovi-etnopsihologiyi-pidruchnik (Data dostupu 11 veresnia 2018 r.)

Danyliuk I.V. Etnichna psykholohiia yak haluz naukovoho piznannia. Kyiv: Sammit-knyha, 2010. 432 s. Rezhym dostupu: https://www.twirpx.com/file/1420471/ (Data dostupu 11 veresnia 2018 r.)

 

 

Literature

Basic literature

Detskaia psykholohyia: uchebn. posobye dlia studentov pedahohycheskykh yn-tov. / Pod red. Y. L. Kolomynskoho, E. A. Panko. Mynsk: Unyversytetskoe, 1999. 364 s.

Dutkevych T. V. Dytiacha psykholohiia: navch. posib. Kyiv: Tsentr uchbovoi literatury, 2012. 424 s.

Liublinska H. O. Dytiacha psykholohiia: navch. posib. dlia studentiv vyshchykh navchalnykh zakladiv. Kyiv: Vyshcha shkola, 1978.

Mukhyna V. S. Detskaia psykholohyia: uchebn. posobye dlia studentov pedahohycheskykh yn-tov./ V. S. Mukhyna. Moskva: ZKSMO-Press, 2000.

Pavelkiv R. V., Tsyhypalo O. P. Dytiacha psykholohiia: navch. posib. dlia studentiv vyshchykh navchalnykh zakladiv. Kyiv: Akadem-vydav, 2008.

Panko E. A. Psykholohyia deiatelnosty vospytatelia detskoho sada. Mynsk, 1986.

Smyrnova E. O. Detskaia psykholohyia: uchebn. posobye dlia studentov pedahohycheskykh yn-tov. Moskva: Vlados, 2003.

Эlkonyn D. B. Detskaia psykholohyia: uchebn. posobye. Moskva: Akademyia, 2005.

Shahraeva O. A. Detskaia psykholohyia: uchebn. posobye. Moskva: Vlados, 2001.

Additional literature

Abramova H. S. Vozrastnaia psykholohyia. Moskva: Akademycheskyi proekt, 2001.

Bartashnikova I. A. Rozvytok naochno-obraznoho ta lohichnoho myslennia u ditei 5–7 rokiv. Ternopil: Bohdan, 1998.

Bartashnikova I. A. Yak vyznachyty riven rozumovoho rozvytku dytyny. Diahnostyka hotovnosti ditei do navchannia v shkoli. Ternopil: Bohdan, 1998.

Bartashnikova I. A. Rozvytok uvahy ta navykiv navchalnoi diialnosti u ditei 5-7 rokiv Ternopil: Bohdan, 1998.

Vlasova O. I. Pedahohichna psykholohiia. Kyiv: Lybid, 2005.

Volkov B. S. Zadachy y uprazhnenyia po detskoi psykholohyy. Moskva: Prosveshchenye, 1991.

Vыhotskyi L. S. Voprosы detskoi psykholohyy. SPb.: Soiuz, 1997.

Zabrotskyi M. M. Osnovy vikovoi psykholohii. Ternopil: Bohdan, 2001.

Zadesenets M. P. Vikovi osoblyvosti rozvytku ditei i formuvannia yikh osobystosti. Kyiv: Vyshcha shkola, 1978.

Zenkovskyi V. V. Psykholohyia detstva. Moskva: Akademyia, 1996.

Kapterev P. F. Detskaia y pedahohycheskaia psykholohyia. Moskva, 1999.

Karpenko Z. S., Savin Z. Ya. Vyvchennia i rozvytok uiavy v dytiachomu vitsi. Kolomyia, 1996.

Kononko O. L. Chtobы lychnost dostoialas. Kyiv: Rad. shkola, 1991.

Kutishenko V. P. Vikova ta pedahohichna psykholohiia: kurs lektsii. Kyiv, 2005.

Pavelkiv R. V. Rozvytok moralnoi svidomosti ta samosvidomosti u dytiachomu vitsi: monohrafiia. Rivne: Volynski oberehy, 2004.

Ponimanska T. I. Moralne vykhovannia doshkilnykiv. Kyiv, 1993.

Prykhodko Yu. O. Rozvytok vidchuttiv i spryiman u ditei doshkilnoho viku (sensornyi rozvytok). Kyiv: NPU im. M. P. Drahomanova, 2001.

Savenkov A. Y. Put k odarennosty: Yssledovatelskoe povedenye doshkolnykov. SPb.: Pyter, 2004.

Information resources

Pavelkiv R. V., Tsyhypalo O. P. Dytiacha psykholohiia: nav. posibn, 2-he vydannia, vypravlene [Elektronnyi resurs] Kyiv: «Akademvydav», 2015. 400 s. Rezhym dostupu: academia-pc.com.ua/product/51 (Data dostupu 4 veresnia 2018 r.)

Dutkevych T. V. Dytiacha psykholohiia: navch. posib. [Elektronnyi resurs] Kyiv: Tsentr uchbovoi literatury, 2012. 424 s. Rezhym dostupu: shron.chtyvo.org.ua /Dutkevych.../Dytiacha_psykholohiia.pd... (Data dostupu 4 veresnia 2017 r.)

Dytiacha psykholohiia ta vykhovannia [Elektronnyi resurs] Rezhym dostupu: www.chl.kiev.ua/default.aspx?id=5717 (Data dostupu 4 veresnia 2018 r.)

 

Literature

Basic literature

Detskaia psykholohyia: uchebn. posobye dlia studentov pedahohycheskykh yn-tov. / Pod red. Y. L. Kolomynskoho, E. A. Panko. Mynsk: Unyversytetskoe, 1999. 364 s.

Dutkevych T. V. Dytiacha psykholohiia: navch. posib. Kyiv: Tsentr uchbovoi literatury, 2012. 424 s.

Liublinska H. O. Dytiacha psykholohiia: navch. posib. dlia studentiv vyshchykh navchalnykh zakladiv. Kyiv: Vyshcha shkola, 1978.

Mukhyna V. S. Detskaia psykholohyia: uchebn. posobye dlia studentov pedahohycheskykh yn-tov./ V. S. Mukhyna. Moskva: ZKSMO-Press, 2000.

Pavelkiv R. V., Tsyhypalo O. P. Dytiacha psykholohiia: navch. posib. dlia studentiv vyshchykh navchalnykh zakladiv. Kyiv: Akadem-vydav, 2008.

Panko E. A. Psykholohyia deiatelnosty vospytatelia detskoho sada. Mynsk, 1986.

Smyrnova E. O. Detskaia psykholohyia: uchebn. posobye dlia studentov pedahohycheskykh yn-tov. Moskva: Vlados, 2003.

Эlkonyn D. B. Detskaia psykholohyia: uchebn. posobye. Moskva: Akademyia, 2005.

Shahraeva O. A. Detskaia psykholohyia: uchebn. posobye. Moskva: Vlados, 2001.

Additional literature

Abramova H. S. Vozrastnaia psykholohyia. Moskva: Akademycheskyi proekt, 2001.

Bartashnikova I. A. Rozvytok naochno-obraznoho ta lohichnoho myslennia u ditei 5–7 rokiv. Ternopil: Bohdan, 1998.

Bartashnikova I. A. Yak vyznachyty riven rozumovoho rozvytku dytyny. Diahnostyka hotovnosti ditei do navchannia v shkoli. Ternopil: Bohdan, 1998.

Bartashnikova I. A. Rozvytok uvahy ta navykiv navchalnoi diialnosti u ditei 5-7 rokiv Ternopil: Bohdan, 1998.

Vlasova O. I. Pedahohichna psykholohiia. Kyiv: Lybid, 2005.

Volkov B. S. Zadachy y uprazhnenyia po detskoi psykholohyy. Moskva: Prosveshchenye, 1991.

Vыhotskyi L. S. Voprosы detskoi psykholohyy. SPb.: Soiuz, 1997.

Zabrotskyi M. M. Osnovy vikovoi psykholohii. Ternopil: Bohdan, 2001.

Zadesenets M. P. Vikovi osoblyvosti rozvytku ditei i formuvannia yikh osobystosti. Kyiv: Vyshcha shkola, 1978.

Zenkovskyi V. V. Psykholohyia detstva. Moskva: Akademyia, 1996.

Kapterev P. F. Detskaia y pedahohycheskaia psykholohyia. Moskva, 1999.

Karpenko Z. S., Savin Z. Ya. Vyvchennia i rozvytok uiavy v dytiachomu vitsi. Kolomyia, 1996.

Kononko O. L. Chtobы lychnost dostoialas. Kyiv: Rad. shkola, 1991.

Kutishenko V. P. Vikova ta pedahohichna psykholohiia: kurs lektsii. Kyiv, 2005.

Pavelkiv R. V. Rozvytok moralnoi svidomosti ta samosvidomosti u dytiachomu vitsi: monohrafiia. Rivne: Volynski oberehy, 2004.

Ponimanska T. I. Moralne vykhovannia doshkilnykiv. Kyiv, 1993.

Prykhodko Yu. O. Rozvytok vidchuttiv i spryiman u ditei doshkilnoho viku (sensornyi rozvytok). Kyiv: NPU im. M. P. Drahomanova, 2001.

Savenkov A. Y. Put k odarennosty: Yssledovatelskoe povedenye doshkolnykov. SPb.: Pyter, 2004.

Information resources

Pavelkiv R. V., Tsyhypalo O. P. Dytiacha psykholohiia: nav. posibn, 2-he vydannia, vypravlene [Elektronnyi resurs] Kyiv: «Akademvydav», 2015. 400 s. Rezhym dostupu: academia-pc.com.ua/product/51 (Data dostupu 4 veresnia 2018 r.)

Dutkevych T. V. Dytiacha psykholohiia: navch. posib. [Elektronnyi resurs] Kyiv: Tsentr uchbovoi literatury, 2012. 424 s. Rezhym dostupu: shron.chtyvo.org.ua /Dutkevych.../Dytiacha_psykholohiia.pd... (Data dostupu 4 veresnia 2017 r.)

Dytiacha psykholohiia ta vykhovannia [Elektronnyi resurs] Rezhym dostupu: www.chl.kiev.ua/default.aspx?id=5717 (Data dostupu 4 veresnia 2018 r.)