Кафедра теорії і методики фізичного виховання
- Деталі
-
Категорія: СТРУКТУРА
-
Опубліковано: 13 березня 2015
Коротка довідка про кафедру
Кафедру теорії і методики фізичного виховання засновано в листопаді 2002 р., коли згідно з наказом Міністерства освіти і науки України у м. Кролевець Сумської області було створено факультет педагогіки і психології Глухівського державного педагогічного університету. Навчальну роботу кафедри забезпечували спочатку штатні працівники – кандидат педагогічних наук, професор Ю.Г. Васін, кандидат педагогічних наук, доцент В.І. Синіговець, асистент С.М. Опанасенко та 14 викладачів-сумісників; спортивно-масову роботу – інструктор із фізичної культури і спорту С.Г. Стожок. У той час за організацію навчального процесу відповідали провідні фахівці Т.Л. Васіна, А.В. Дісковська, лаборант 0.0. Петрикей, завідувач бібліотекою Т.М. Сергієнко.
Упродовж . 2004-2005 рр. кількість штатних викладачів зросла до 8, а упродовж 2005-2006 рр. – до 17 осіб. Для викладання спортивно-педагогічних дисциплін були запрошені на штатні та сумісні посади кращі вчителі фізичної культури загальноосвітніх шкіл та тренери ДЮСШ м. Кролевець: Ю.П. Якущенко, Т.І. Клиндух, Г.М. Кузюра, П.А. Пустовойт, М.В. Безверхий, Г.О. Калишенко, М.М. Луцик, Л.О. Скороходова, Ю.О. Панькін.
Наразі на кафедрі (у м. Кролевець) працюють 15 викладачів. Серед них - 1 професор, 5 кандидатів наук (3 доценти, 2 старші викладачі), 1 заслужений працівник освіти і науки України, 1 заслужений тренер України з лижного спорту, 1 майстер спорту України з футболу, 1 майстер спорту України з туризму. У м. Глухів 5 викладачів з них 2 кандидати наук (1 доцент, 1 старший викладач) 3 асистента кафедри.
Очолює кафедру кандидат біологічних наук, професор Валентина Іванівна Курілова.
Кафедра проводить підготовку майбутніх спеціалістів за навчальними програмами 014.11 Середня освіта (Фізична культура) – освітній ступінь «Бакалавр» і викладачів фізичного виховання – освітній ступінь «Магістр».
С к л а д к а ф е д р и:
Курілова Валентина Іванівна - кандидат біологічних наук, професор
Закінчила Мелітопольськй державний педагогічний інститут, аспірантуру при факультеті фізичного виховання ХДПУ ім. Г.С. Сковороди. Тема кандидацької дисертації: «Изменения состава тела и гидротационной способностей тканей при различных воздействиях на организм», 1968 рік. Тема докторської дисертації: «Становление и развитие туристско-краеведческой работы в общеобразовательной школе». Стаж роботи у ВУЗі більше 50 років. Відмінник народної освіти. Має понад 120 публікацій, в тому числі і в закордонних виданнях.
Коло наукових інтересів: Вдосконалення методичних, психологічних і організайних основ фізкультурно – спортивної роботи з різними групами населення.
Седляр Юрій Валерійович – кандидат педагогічних наук, доцент
Закінчив Київський державний інститут фізичної культури, аспірантуру цього ж навчального закладу. В системі вищої освіти працює з 1982 р. На кафедрі ТМФВ викладає дисципліни медико-біологічного циклу, теорію і методику підготовки юних спортсменів, теорію і методику викладання плавання. На даний момент 45 наукових і 4 методичних публікації. Бере участь в змаганнях з плавання серед ветеранів. Найкращим досягненням є 5-е місце на чемпіонаті Європи, 2011 р., м. Ялта.
Коло наукових інтересів: Техніка плавання, методика тренування плавців, спортивне скелелазіння.
Синіговець Василь Іванович - кандидат педагогічних наук, доцент
Відмінник освіти України; Має подяку Президента України. Закінчив Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г. Шевченка в 1980 р. за спеціальністю вчитель фізичного виховання. Аспірантуру при кафедрі кінезіології Національного університету фізичного виховання і спорту України в 1993 р. Захистив дисертаційну роботу для здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему «Побудова фізичних вправ вибіркового характеру в фізичному вихованні дітей, хворих на церебральний параліч». Автор чотирьох посібників і близько 100 наукових статей. Підготовив кандидата педагогічних наук. Основні дисципліни: біомеханіка, спортивна метрологія, спортивна морфологія, основи наукових досліджень.
Коло наукових інтересів:Біомеханічний контроль рухової функції. Структурні елементи навчання руховим діям. Інформаційні технології в процесі навчання руховим діям.
Бутенко Галина Олександрівна–кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент
Відмінник освіти України (2004).
Майстер спорту України зі спортивного туризму (2011).
Має подяку Національної академії педагогічних наук України (2019).
У 2012 році закінчила магістратуру Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка за спеціальністю «Фізичне виховання» та здобула кваліфікацію викладача фізичного виховання, вчителя фізичної культури і валеології, керівника спортивних секцій, організатора туристичної роботи.
У 2016 році закінчила аспірантуру при кафедрі кінезіології Національного університету фізичного виховання і спорту України.
Кандидат наук з фізичного виховання і спорту з 2016 року. Дисертацію захищено 28 березня 2016 року в спеціалізованій вченій раді Д 26.829.02 Національного університету фізичного виховання і спорту України за спеціальністю 24.00.02 – фізична культура, фізичне виховання різних груп населення. Тема дисертаційної роботи: «Підвищення фізичного стану дітей молодшого шкільного віку засобами оздоровчого туризму у процесі фізичного виховання».
Автор двох навчально-методичних посібників і 55 наукових статей, серед яких - 1 публікація у періодичному виданні, яке включено до наукометричної бази WebofScience та 2 публікації у періодичному виданні, що включено до наукометричної бази Scopus.
Основні дисципліни:фізіологічні основи фізичного виховання і спорту, теорія і методика викладання туризму, теорія і методика викладання спортивного орієнтування, організація туристичної роботи.
Коло наукових інтересів: науково-дослідна робота в сфері фізичної культури і спорту;фізичне виховання різних груп населення.
Професійна і громадська діяльність: член редакційної колегії журналу «Вісник Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка»; член редакційної колегії факультетського журналу «Студентські наукові обрії».

Кузюра Геннадій Миколайович – кандидат педагогічних наук, старший викладач
Закінчив Смоленський державний інститут фізичної культури, 1994-1997, спеціальність фізична культура і спорт. Аспірантуру в Національному педагогічному університету ім. М.П. Драгоманова. На кафедрі ТМФВ викладає дисципліну - теорія і методика фізичного виховання. Займається науковим обґрунтуванням розвитку спеціальних рухових здібностей у процесі занять спортивними іграми. Педагогічна практика на робочому місці вчителя. Має більше 25 публікацій 1 методичний посібник.
Коло наукових інтересів: Методика підготовки фахівців з баскетболу в умовах вузівської системи навчання.
Бабачук Юлія Михайлівна – асистент, кандидат у майстри спорту з біатлону. Багаторазова чемпіонка і призерка чемпіонатів України з біатлону та лижних гонок. Учасниця Чемпіонату Європи з біатлону в складі молодіжної збірної України (1998 р.). Працює в університеті з 2001 року.
Відповідальна за проведення спортивної секції з волейболу (чоловіки).
Коло наукових інтересів:Реалізація завдань фізичного виховання в закладах освіти.
Кількість публікацій:понад 30 наукових публікацій, у тому числі 3 статті у виданнях, що віднесені до міжнародної наукометричної бази IndexCopernicus, 2 з них в зарубіжних виданнях іноземною мовою. Автор методичного посібника з грифом МОН України у співавторстві з О.Л.Богініч «Рухливі ігри та ігрові вправи з елементами спортивних ігор для дітей старшого дошкільного віку» (2014 р.)..
Касьян Анатолій Васильович – асистент, кандидат у майстри спорту з лижних гонок. Працює в університеті з 1994 року. Відповідальний за проведення секції з баскетболу (чоловіки).
Ковальчук Ольга Володимирівна – асистент. Працює в університеті з 2012 року. Відповідальна за проведення секції з баскетболу.
Коло наукових інтересів: «Сучасні види спорту та інноваційні технології в системі фізичного виховання студентів».
Кількість публікацій: понад 15 наукових публікацій, у тому числі у виданнях, що індексуються у наукометричній базі IndexCopernicus. Автор навчального посібника у співавторстві А.А. Ковальчук, Т.В. Вознюк «Волейбол у закладах вищої освіти» (2019 р).


Дісковський Віктор Іванович – старший викладач
Закінчив у 1973 р. Черкаський педагогічний інститут імені Богдана Хмельницького. Спеціальність: вчитель фізики і електротехніки. На кафедрі працює з 2015 р. Відмінник народної освіти (1981). Відмінник освіти України (1982 р.). Заслужений працівник освіти України (2004 р.). На кафедрі ТМФВ викладає дисципліни: педагогіка та педагогічна практика на робочому місці вчителя, дидактична в загальноосвітніх школах. Кількість публікацій – більше 10, в тому числі закордонних видавництвах.
Коло наукових інтересів:Педагогічні умови формування особистості студента в умовах сучасної вищої освіти. Педагогічна практика.
Синіговець Лариса Іванівна – асистент
Закінчила Харківську державну академію культури в 2000 р. за спеціальністю «Музейна справа та охорона пам’яток історії і культури», кваліфікація: історик-музеєзнавець; Комунальний заклад Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти в 2013 р., за спеціальністю «Педагогічна вища освіта», кваліфікація: викладач університетів та вищих навчальних закладів; Аспірантуру Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Тема дисертаційної роботи «Формування готовності майбутніх учителів фізичної культури до краєзнавчо-туристської роботи в школі». З 2004 року працює в Глухівському національному університеті. Має більше 15 наукових статей. Основні дисципліни: історія фізичної культури, організація краєзнавчо-туристської діяльності, теорія і методика викладання музично-ритмічного виховання, теорія і методика викладання шейпінгу і аеробіки.
Коло наукових інтересів: Підготовка майбутніх учителів фізичної культури до краєзнавчо-туристської діяльності засобами інформаційної технології.
Павленко Віталій Йосипович – старший викладач
Закінчив Чернігівський педагогічний інститут ім. Т.Г. Шевченка. Спеціальність: вчитель фізичного виховання. Заслужений тренер України з 2005 р. На кафедрі ТМФВ викладає дисципліни: організація спортивно-масової роботи, фізкультурно-спортивні споруди та тренажери, організація управління фізичної культури і спорту, педагогічна практика на робочому місці вчителя. Кількість публікацій - 10 статтей.
Коло наукових інтересів:Методика підготовки фахівців з лижного спорту в умовах вузівської системи навчання, а також в умовах лісосніжної зими.
Пильтяй Сергій Володимирович - асистент
У 2003 р. закінчив Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка за спеціальністю «Фізичне виховання» та здобув кваліфікацію вчителя фізичної культури і валеології, організатора туристичної роботи. На кафедрі ТМФВ викладає дисципліни: теорія і методика викладання гімнастики; теорія і методика викладання силових видів спорту; теорія і методика викладання рухливих ігор; методика фізичного виховання в спеціальних медичних групах. Кількість публікацій: 16 у фахових виданнях.
Коло наукових інтересів: Оцінка ефективності технології підготовки майбутніх учителів фізичної культури до професійної діяльності в сучасних умовах.
Редько Сергій Юрійович - асистент
У 2012 р. закінчив Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка за спеціальністю «Фізичне виховання» та здобув кваліфікацію викладач фізичного виховання. Вчитель фізичної культури і валеології. Керівник спортивних секцій, організатор туристичної роботи. На кафедрі ТМФВ викладає дисципліни: теорія і методика викладання волейболу; вступ до спеціальності, спортивно-педагогічне удосконалення: волейбол. Тема наукового дослідження: «Методика розвитку спеціальних рухових здібностей студентів у процесі занять у групах спортивно-педагогічного удосконалення». Кількість публікацій: понад 30 і тому числі у фахових та закордонних видавництвах.
Коло наукових інтересів:«Методика розвитку спеціальних рухових здібностей старшокласників у процесі занять волейболом»
Щастливий Сергій Миколайович - асистент
Майстер спорту з футболу. Закінчив Харківський державний інститут фізичної культури та Харківську державну академію фізичної культури. Спеціальність: фізична культура і спорт. На кафедрі ТМФВ викладає дисципліни: спортивно-педагогічне вдосконалення: футбол (чоловіки), теорія і методика викладання гандболу, теорія і методика викладання настільного тенісу, педагогічна практика на робочому місці вчителя. Кількість публікацій: 15.
Коло наукових інтересів: Техніка в футболі, методика, тренування футболістів.
Пустовойт Петро Андрійович - асистент
Закінчив Сумський державний педагогічний інститут ім. О. Макаренка, 1994 р. Коломийський інститут, 1985 р. Відмінник освіти України. На кафедрі ТМФВ викладає дисципліни: теорія і методика викладання футболу, теорія і методика викладання баскетболу, спортивно-педагогічне вдосконалення: міні-футбол., педагогічна практика на робочому місці вчителя. Кількість публікацій - 15.
Коло наукових інтересів: Техніка в футболі, методика та тренування юних футболістів.
Шевцов Олексій Олександрович - асистент
У 1997 році закінчив Сумський державний педагогічний інститут ім. А.С. Макаренка. Спеціальність: фізична культура. У 2004 році Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка. Спеціальність: викладач фізичної культури. На кафедрі ТМФВ викладає дисципліни: теорія і методика викладання легкої атлетики, спортивно-педагогічне вдосконалення: легка атлетика, ппедагогічна практика на робочому місці вчителя.
Коло наукових інтересів: Вплив занять з легкої атлетики на всебічний розвиток студентів.
Пилипенко Микола Іванович - асистент
Закінчив (1979-1981) Донецький технікум фізичної культури і спорту профтехосвіти СРСР. Спеціальність: викладач фізичної культури. (1984-1988) Чернігівський державний педагогічний інститут ім. Т.Г. Шевченка. Спеціальність: Викладач початкового військового навчання і фізичного виховання. На кафедрі ТМФВ викладає дисципліну фізична реабілітація з основами масажу, спортивна медицина, теорія і методика викладання спортивних єдиноборств, Кількість публікацій: більше 10 статей в тому числі і в закордонних видавництвах.
Коло наукових інтересів:Дзюдо як засіб розвитку фізичних та моральних якостей студентськоъ молоді.
Петрикей Ольга Олексіївна – асистент
Закінчила у 2000 р. Глухівський державний педагогічний інститут. Спеціальність: Трудове навчання і профорієнтація. На кафедрі ТМФВ викладає дисципліни: психологія, психологічна підготовка, безпека життєдіяльності, охорона праці та цивільний захист. Кількість публікацій – більше 10.
Коло наукових інтересів: Формування готовності майбутніх вчителів фізичної культури до професійного саморозвитку; проблеми професійного саморозвитку студентів у навчально- виховному процесі.


Гулакова Ганна Валеріївна - старший лаборант кафедри теорії і методики фізичного виховання. Працює в університеті з 2019 року. І розряд з туризму.
Дисципліни кафедри:
1. Нові інформаційні технології;
2. Фізіологія людини;
3. Основи медичних знань;
4. Анатомія людини;
5. Вступ до спеціальності;
6. Екологія внутрішнього світу людини;
7. Теорія і методика викладання музично-ритмічного виховання;
8. Теорія і методика викладання гімнастики;
9. Теорія і методика викладання легкої атлетики;
10. Теорія і методика викладання баскетболу;
11. Теорія і методика викладання лижного спорту;
12. Теорія і методика викладання рухливих ігор;
13. Теорія і методика викладання боротьби;
14. Спортивно-педагогічне вдосконалення (підвищення спортивної майстерності).
15. Основи наукових досліджень;
16. Біохімія;
17. Основи масажу.
18. Теорія і методика викладання волейболу.
19. Теорія і методика викладання туризму.
20. Теорія і методика викладання спортивного орієнтування.
21. Біомеханіка спорту.
22. Історія фізичної культури.
23. Теорія і методика викладання гандболу.
24. Теорія і методика викладання плавання.
25. Теорія і методика викладання валеології.
26. Гігієна.
27. Фізична реабілітація.
28. Теорія, методика фізичного виховання і спорту.
29. Спортивна метрологія.
30. Теорія і методика викладання футболу.
31. Основи інформатики і математичної статистики.
32. Спортивна морфологія.
33. Теорія і методика викладання бадмінтону і тенісу.
34. Методика фізичного виховання в спеціальних медичних групах.
35. Фізіологічні основи фізичного виховання і спорту.
36. Фізкультурно – спортивні споруди і тренажери.
37. Олімпійський і професійний спорт.
38. Організація управління фізичною культурою і спортом.
39. Організація краєзнавчо-туристичної діяльності.
40. Теорія і методика викладання спортивних ігор.
41. Теорія і методика обраного виду спорту.
42. Теорія і методика викладання самооборони і рукопашного бою.
43. Теорія і методика викладання силових видів спорту.
44. Біохімія спорту.
45. Теорія і методика викладання шейпінгу і аеробіки.
46. Основи спортивного тренування.
47. Теорія і методика тренування юних спортсменів.
48. Медико-біологічний контроль у фізичному вихованні.
49. Організація туристичної роботи.
50. Організація спортивно-масової роботи.
51. Спецкурс.
52. Нетрадиційні спортивні ігри та розвагою
53. Національні та східні одноборства.
54. Фізичне виховання.
Контактна інформація
Адреса: м. Кролевець, вул. Зелінського, ауд. 23.
Електрона адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Адреса: м. Глухів, вул. Києво-Московська, 24, корпус № 5, кабінет 508.
Електрона адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.