DSC 013521.11.19.121.11.19.2

IMG 11546af867abbc6d79fb1fa76ca82f1e VDSC 0020DSC 0035DSC 0043

«Актуальні проблеми підготовки фахівців дошкільної освіти: проблеми, досвід, інновації»,

21-22 листопада 2019 року

1. Назва вищого навчального закладу (установи), який провів захід: Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка.

2. Адреса закладу (установи), на базі якого проведено захід: 41400, Сумська область, м. Глухів, вул. Києво-Московська, 24.

3. Дата проведення заходу: 21-22 листопада 2019 року.

4. Співорганізатори заходу: AfionKocatepeUniversity; OndokuzMayisUniversity; Мозырский государственный педагогический университет им. И.П. Шамякина; Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського»; Комунальний заклад «Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»; Державний вищий навчальний заклад «Донбаський державний педагогічний університет»; Маріупольський державний університет; Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка; Бердянський державний педагогічний університет; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова; Рівненський державний гуманітарний університет; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського; Кам’янець-Подільський національний університет імені І. Огієнка.

5. Кількість учасників заходу: 187.

6. Перелік навчальних закладів та установ, які взяли участь у заході:

– вищі навчальні заклади:

1) Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка;

2) AfionKocatepeUniversity;

3) Гуманітарно-природничий університет імені Яна Кохапновського, м. Кельце, Польща;

4) Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова;

5) Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»;

6) Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича;

7) Маріупольський державний гуманітарний університет;

8) Кам’янець-Подільський національний університет імені І. Огієнка.

9) Державний вищий навчальний заклад «Донбаський державний педагогічний університет»;

10) Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини;

11) Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка;

12) Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка;

13) Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського;

14) Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка;

15) Український науково-методичний центр практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук;

16) Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка;

17) Державний вищий навчальний заклад «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»;

18) Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія;

19) Інститут психології ім. Г.С. Костюка НАПН України;

20) Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти;

21) ПВНЗ Київський міжнародний університет.

– педагогічні училища:

1)ВКНЗСОР «Путивльський педагогічний коледж імені С.В. Руднєва»;

2) Професійно-педагогічний коледж Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка;

3)ВНКЗ «Одеський педагогічний коледж».

– заклади дошкільної освіти:

1) дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Журавка» Глухівської міської ради Сумської області;

2) Шосткинський дошкільний навчальний заклад № 8 «Оленка» Сумської області;

3) Глухівський дошкільний навчальний заклад: центр розвитку дитини «Світлячок»;

4) Глухівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Фіалка»;

5) дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 14 Кременчуцької міської ради;

6) Полтавський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 83;

7) Біловодський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Сонечко» Роменського району Сумської області;

8) Сумський дошкільний навчальний заклад № 18 «Зірниця» (центр розвитку дітей);

9) Шосткинський дошкільний навчальний заклад № 11 «Казка» Сумської області;

10) дошкільний навчальний заклад № 599, м. Київ;

11) заклад дошкільної освіти № 26, . Чернігів;

12) Конотопський дошкільний навчальний заклад № 5 «Сніжок» Сумської області;

13) дитячий заклад BabyHouseClub: приватна початкова школа, дитячий садок, м. Вишневе, Київська область;

14) Хмельницький дошкільний навчальний заклад № 29 «Ранкова зірка».

– школи:

1) Андріяшівський ліцей – заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Роменського району Сумської області;

2) початкова школа № 43 Полтавської міської ради;

3) Есманьський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Чайка» Сумської області;

4) Кролевецький НВК № 6.

7. Програма конференції (додається).

8.Не заплановано видання збірника матеріалів конференції.

9.Рішення конференції:

Робота науково-практичної конференції спрямована на визначення актуальних проблем підготовки фахівців дошкільної освіти в Україні та за кордоном, висвітлення досвіду та інновацій в дошкіллі.

На засадах аналізу вітчизняного та зарубіжного досвідудіяльності закладів дошкільної освіти, підготовки фахівців галузі дошкільної освіти в умовах університетського навчання та системи післядипломної педагогічної освіти, особливостей інтеграції вітчизняної системи дошкільної освіти в європейський освітній простір на засадах збереження національних освітніх традицій пропонуємо:

1. Продовжувати інтеграцію наукової та освітньої діяльності педагогічних закладів вищої освіти в європейський освітній простір через спільні наукові програми, гранти та проекти.

2. Продовжувати брати участь у реалізації державної програми академічної мобільності майбутніх фахівців дошкільної освіти в умовах євроінтегрування університетської педагогічної освіти.

3. Відповідно до рекомендацій Ради Європи продовжувати проведення цілеспрямованої науково-методичної діяльності з підтримки й реалізації освітніх інноваційних технологій у процес підготовки фахівців галузі «Дошкільна освіта».